امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

انهدام تيم داعش توسط يگان ويژه ناجا

1فرمانده يگان ويژه ناجا با بيان اينکه اين يگان در يک مورد با تيم داعش که به ايران نفوذ کرده بود، مقابله و هر 3 نفر اين تيم کشته شدند، گفت: در سال جاري نزديک به 7 مورد گروگان‌گيري رخ داده است که همگي با حضور نوپو به سرانجام رسيد.
سردار حسن کرمي در نشست خبري با اصحاب رسانه که در مراسم دانش‌آموختگي در مرکز آموزش علمي و تخصصي شهيد کچويي برگزار شد، با اشاره به اينکه يگان ويژه نيروي انتظامي يکي از واحدهاي آماده احتياط کشور است، اظهار داشت: اين يگان در ماموريت‌هاي مهم کشوري، ساير پليس‌ها را تقويت کرده و آنها را آماده انجام ماموريت مي‌کند.وي با اشاره به اينکه يگان ويژه ناجا در ماموريت‌هاي کشوري سازماندهي نيروهاي پليس را به عهده دارد، بيان کرد: ما در قالب قرارگاه ظفر آموزش و سازماندهي و تجهيز ساير پليس‌ها را انجام مي‌دهيم.


کرمي با بيان اينکه يگان ويژه ناجا اشراف اطلاعاتي نسبت به حوادث و اتفاقات داشته و مورد پايش قرار مي‌دهد، اضافه کرد: يگان ويژه پشتيباني از نيروي پليس در انتخابات را انجام مي‌دهد.
وي با اشاره به اينکه امنيت رواني ماموران يگان ويژه ناجا در آموزش در نظر گرفته مي‌شود، اظهار داشت: يگان ويژه ناجا با توجه به نوع ماموريت خود مانند حضور در در ورزشگاهها و اربعين انجام وظيفه مي‌کند.
کرمي با بيان اينکه يگان ويژه ناجا در بلاياي طبيعي مانند سيل، زلزله و آتش‌سوزي جنگلها حضور دارد، ادامه داد: يگان ويژه در ماموريت‌هايي نظير رهايي گروگان، از حضور روانشناسان استفاده مي‌کند.
وي با بيان اينکه يگان ويژه ناجا در يک مورد با تيم داعش که به کرمانشاه نفوذ کرده بود، مقابله کرده و هر 3 نفر اين تيم کشته شده‌اند، افزود: در سال جاري نزديک به 7 مورد گروگان‌گيري رخ داده است که هيچ کدام سياسي و امنيتي نبوده‌اند.
کرمي با اشاره به اينکه اين گروگانگيريها به سبب اختلاف حساب يا حضور سارقين بوده است که با حضور يگان ويژه ناجا منجر به آزادي گروگانها شده است، عنوان کرد: در اين موارد واحد نوپو توانست با مذاکره مشکل را حل يا اگر نشد در نهايت با عمليات به سرانجام رسانده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

حالت های رنگی