امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

1

دادستان کل کشور: همه مشکلات کشور ناشي از تحريم نيست

دادستان کل کشور گفت: نبايد تمامي مشکلات کشور را به تحريم ربط دهيم، در کشوري مثل ايران که در تحريم است نبايد بسياري از اسراف ها و ريخت و پاش ها و واردات کالاهاي غيرضروري انجام شود. 

حجت الاسلام محمدجعفر منتظري اظهار داشت: امروز ما کارگزاران نظامي هستيم که رهبري آن را يک فقيه به عنوان نايب امام زمان(عج) عهده دار است، بنابراين وظيفه سنگين و خطيري بر عهده داريم و بايد از اين فرصت براي انجام تکاليف خود استفاده کنيم.

1

فرمانده نيروي زميني سپاه : دوم اسفند؛ رزمايش پيامبر اعظم 11

داعش مي‌خواهد ايران را ناامن کند

فرمانده نيروي زميني سپاه از برگزاري رزمايش «پيامبر اعظم 11» در دوم اسفند خبر داد.
سردار سرتيپ پاسدار محمد پاکپور اظهارداشت: نيروي زميني سپاه از سالهاي گذشته مسئوليت ايجاد امنيت در شمالغرب و غرب کشور را بر عهده داشت و از سال 88 جنوب شرق هم به نيروي زميني واگذار شد.وي با بيان اينکه در سالهاي قبل وضعيت ناامني در شمال غرب و غرب کشور داشته ايم افزود: ضد انقلاب از وضعيت سوء استفاده کرده بود و ما از سال 90 کار را شروع کرديم و درگيري هاي متعددي را با عناصر ضد انقلاب در مناطق مختلف مثل جاسوسان داشتيم و بخش وسيعي از مناطق شمالغرب کشور بازپسگيري شد و اشراف اطلاعاتي کامل بر مرزها و ضد انقلاب داريم.

1

اعلام کانديداتوري بقايي براي دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري

حميد بقايي معاون احمدي‌نژاد در دولت دهم با انتشار بيانيه‌اي نامزدي خود را براي دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اعلام کرد.
متن اين بيانيه به شرح ذيل است:
بسم الله الرَحمن الرَحيم
اللّهم عَجل لوليکَ الفَرَج و العافيه و النّصر
 ملّت بزرگوار، فرهيخته و شريف ايران
     با استعانت از پيشگاه حضرت ولّي عصر (عج) و با تقديم بهترين احساسات قلبي به محضر شما مردان و زنان قهرمان و آگاه ميهن اسلامي عزيز .

1

روحاني: امروز بين ملت ها نمي توان ديوار کشيد

رئيس جمهوري، ايران را کشور صلح و دوستي معرفي کرد و گفت: امروز زماني نيست که بين ملت ها ديوار کشي کرد، ‌يادشان رفته است که ساليان پيش ديوار برلين فرو ريخت؟ اگر بين ملت ها ديوارهم باشد، بايد برداشت.

حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني فدهمين کنوانسيون جهاني راهنمايان گردشگري که در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، اين مطلب را بيان کرد و افزود: دنياي امروز دنيايي نيست که بتوان بين ملت ها و مردمان سرزمين هاي مختلف فاصله ايجاد کرد.

1

وزير بهداشت: جامعه نبايد به آلزايمر سياسي مبتلا شود

وزير بهداشت با تأکيد بر اينکه نبايد افراد تاثيرگذار در پيروزي انقلاب اسلامي را فراموش کنيم، گفت: جامعه نبايد به آلزايمر سياسي مبتلا شود. 

سيد حسن قاضي‌زاده هاشمي در آئين رونمايي از داروي گياهي آلزايمر که در محل پارک علم و فناوري کرج برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامي محدود به قشري خاص نيست.
وي در ادامه با اشاره به اينکه جهاد دانشگاهي در راستاي تحقق آسايش و رفاه مردم همواره سربلند ظاهر شده است، گفت: جهاد دانشگاهي براي آباد شدن هر چه بهتر ايران تلاش مي کند. قاضي‌زاده هاشمي با بيان اينکه دانشگاه‌هاي ما يا دچار رخوت‌اند و يا بيش از حد سياسي شده‌اند، افزود: اگر کسي امروز مي‌خواهد به انقلاب، ارزش‌ها و مردم عزيز ايران خدمت کند، بايد جهادي عمل کند.

1

سرلشکر صفوي: مشاوران نظامي ايران و مقاومت مانع سقوط دمشق و بغداد شدند

دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم کل قوا گفت: اگر تدابير رهبر معظم انقلاب اسلامي و مشاوران نظامي ايران و مقاومت دولتها و ملتهاي سوريه و عراق نبود دمشق و بغداد احتمالا سقوط مي کرد. 

سردار سرلشکر پاسدار سيديحيي صفوي، دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم کل قوا که در يادواره سردار شهيد محسن صفوي و شهداي مهندس و مهندسي رزمي استان اصفهان سخنراني مي کرد، گفت: سلام خدا بر بيش از يکهزار شهيدمهندسي رزمي استان اصفهان که مظلوم و اثر گذار بودند، سرداران شهيدي همچون آقاسي زاده، رضوي، حجتي زارعان، جولايي و ديگر شهداء گمنام مهندسي رزمي که ياد و نامشان کمتر ذکر مي شود.

1

دريادار سياري: رزمايش دريايي ولايت 95 در شمال اقيانوس هند برگزار مي شود

فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: بزرگترين رزمايش دريايي ايران با عنوان ولايت 95 آخر بهمن ماه سال جاري در شمال اقيانوس هند در مدار 10 درجه شمالي عرصه بين المللي برگزار مي شود.

امير دريادار حبيب الله سياري در حاشيه برگزاري آئين تجليل از خانواده شهداي نيروي دريايي ارتش در جمع خبرنگاران در مشهد افزود: اين رزمايش نشان دهنده اقتدار جمهوري اسلامي ايران در عرصه بين المللي است.

1

سازمان انرژي اتمي: آغاز تست سانتريفيوژهاي IR-8 با تزريق گاز UF6

سازمان انرژي اتمي ايران با صدور بيانيه‌اي از آغاز تست سانتريفيوژهاي IR-8 با تزريق گاز UF6 خبر داد.

در متن اين بيانيه آمده است: بدين وسيله به اطلاع هموطنان گرامي مي‌رساند، در پرتو الطاف الهي و در سايه همت و تلاش مستمر دانشمندان و متخصّصان اين سازمان ، در آستانة دهه مبارک فجر انقلاب اسلامي و در راستاي ادامه برنامه صلح آميز هسته اي جمهوري اسلامي ايران مرحله مهمّي از روند تحقيق و توسعه سانتريفيوژهاي نسل پيشرفته IR-8 با تزريق گاز UF6 آغاز گرديد.

حالت های رنگی