امروز: یکشنبه 25 آذر 1397 برابر با 16 دسامبر 2018

ملی پوشان بدمینتون ایران برای حضور در مسابقات بین المللی آماده می شوند

مربی تیم ملی بدمینتون بزرگسالان ایران گفت: هشت ملی پوش ایران با شرکت در مرحله نخست اردوی آمادگی که در استان زنجان درحال برگزاری است خود را برای حضور توانمند و شایسته در مسابقات بین المللی 'جایزه بزرگ 15 هزار دلاری' دهه فجر آماده می کنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتنون ، صادق کرباسی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، گفت: 'سروش اسکندری و سالار بیات از زنجان، فرزین و فرید خانجانی و ارسلان زرگان از تهران، حسن متقی و محمدرضا خردمندی از گیلان و سپهر ایوانی از کرمانشاه' در آکادمی بدمینتون زنجان تمرین می کنند.

وی اظهار کرد: در این اردو که از یکم بهمن ماه جاری آغاز شده روزانه ورزشکاران منتخب در مجموع به مدت پنج ساعت 'دو ساعت صبح و 3 ساعت بعدازظهر' تمرینات آمادگی جسمانی و کارهای تاکتیکی و تکنیکی 'مهارتی' انجام می دهند.

کرباسی با بیان اینکه اردوی مرحله نخست تا دهم ماه جاری جریان خواهد داشت، افزود: اردوی مرحله دوم نیز از 13 تا 22 بهمن ماه جاری در کمپ تیم های ملی در سالن اختصاصی فدراسیون بدمینتون برگزار خواهد شد تا بدمینتونیست ها خود را برای مسابقات بین المللی که از 23 تا 27 همین ماه انجام می شود، آماده کنند.

مربی تیم ملی بدمینتون با اشاره به اینکه مسابقات در رده های سنی 'جوانان ، امید و بزرگسالان و در دو بخش مردان و زنان و به صورت انفرادی و دو نفره انجام خواهد شد، گفت: تاکنون حضور 23 کشور ازجمله 'ایتالیا، اتریش، ترکیه ، فیلیپین ، مالزی، آمریکا ، اسلوانی، اندونزی ، عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان و سوریه'، در مسابقات بین المللی بدمینتون 'جایزه 15 هزار دلاری جایزه بزرگ' دهه فجر قطعی شده است.

کرباسی با بیان اینکه برای پذیرش تیم ها فقط سه روز دیگر فرصت باقی است، افزود: تا چند روز آینده نیز جدول مسابقات از سوی کنفدراسیون بدمینتون آسیا ترسیم خواهد شد و با این کار تیم ها حریفان خود را خواهند شناخت.

'صادق کرباسی و بهادر زکی زاده' به ترتیب از مربیان زنجانی و تهرانی تیم ملی بدمینتون بزرگسالان ایران هستند که به ملی پوشان حاضر در اردوی زنجان تمرین می دهند.

کرباسی یادآور شد: اردوی آمادگی تیم ملی رده سنی جوانان و امید نیز بطور همزمان با زنجان در 'سمنان' نیز آغاز شده و دهم بهمن ماه جاری نیز پایان خواهد یافت که پس از سه روز استراحت راهی اردوی سنندج شده و از 19 تا 22 همین ماه نیز در تهران با تیم ملی بزرگسالان کشورمان تمرین خواهند کرد.

وی افزود: این اردوها با هدف آماده سازی بهتر و بیشتر بدمینتون بازان منتخب و برتر جهت حضور توانمند و شایسته تر در رقابت های بین المللی بدمینتون 'گرامیداشت دهه فجر' برپا می شود.

میزبان رقابتهای جام ملتهای آسیا 2015 با شکست همگروه خود جام قهرمانی را در خانه اش نگاه داشت.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی