امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

پرتاب دست ۷۰ متری بیرانوند سوژه رسانه های فوتبالی جهان

پرتاب دست ۷۰ متری بیرانوند سوژه رسانه های فوتبالی جهان

پرتاب های دست بلند علیرضا بیرانوند در بازی ایران و عراق توجه زیادی را در رسانه های جهان به خود داشت.
 علیرضا بیرانوند در بازی ایران و عراق بار دیگر با واکنش های خوب خود، آمادگی بالایش را به رخ کشید. این دروازه‌بان که در جام جهانی با مهار پنالتی رونالدو، توانست در صدر اخبار رسانه های جهان قرار گیرد، این بار نیز در جام ملت ها با حرکتی جالب توجه دیگر، آمادگی بالایش را به رخ کشید.
رسانه کروات dnevnik نوشت پرتاب دست ۷۰ متری علیرضا بیرانوند در بازی با عراق از نکات جالب بازی‌های جام ملت های آسیا بود که برای بازیکن ایران موقعیت گل ایجاد می کرد.
او در تیم پرسپولیس در ۹۲ دیداری که به میدان رفته است توانسته ۵۴ بار دروازه تیمش را بسته نگه دارد. حضور در فینال لیگ قهرمانان مهمترین دستاورد او در این تیم بود. بیرانوند در تیم ملی ایران نیز همواره عملکرد خوبی داشته است و توانسته بارها توانمندی ها و آمادگی بالای خود را به رخ کشید.
دیلی میل، سان و ناسیونال نیز از جمله دیگر سایت هایی بودند که به بازتاب این حرکت جالب دروازه بان ایران پرداختند و حضور او را در حملات تیمش با ادرسون دروازه‌بان منچسترسیتی مقایسه کرد.همچنین صفحات پیج های مختلفی در توئیتر نیز به بازتاب این پرتاب دست های منحصر به فرد علیرضا بیرانوند در بازی ایران و عراق پرداختند.
بیرانوند در هر ۳ دیدار تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا برای ایران به میدان رفت و در هر ۳ دیدار نیز موفق به بسته نگه داشتن دروازه تیمش شد. او و سایر هم تیمی های ایران اکنون به دیدار یکشنبه با عمان فکر می کنند.

تجلیل از اسطوره های شهادت و حجاب

تجلیل از اسطوره های شهادت و حجاب
 لرستانی های مقیم تهران ازدواسطوره مقاومت  در عرصه های شهادت وحجاب تجلیل کردند.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری ورزشی اجتماعی دا
لرستانیهای پایتخت پاسداشت و گرامیداشت شهیدنورخداموسوی و تجلیل از بانوی عفت و حجاب خانم  مارال مردانی به همت مؤسسه دا (لرستانیهای پایتخت) در تهران برگزار شد.
کمتر لرستانی پیدا میشود که نام شهیدنورخداموسوی را نشنیده باشد ، شهیدی که به خاطر شرایطی که داشت آوازه اش در تمام کشور پیچیده بود ، کسی که اگر چه به سختی ولی با ما نفس می کشید و با نفس هایش عطرِ غیرت و مردانگی در فضای شهرمان می افشاند.
اما دیگر نورخدا بین ما نیست ، او آسمانی تر شده و از بین ما پر کشیده است.
حالا از همین دیار نامِ یک نوجوانِ ۱۶ ساله را به خاطر رعایت حجاب در عرصه بین المللی از مسابقاتِ المپیک جوانان در رشته جودو حذف می‌کنند، همانطوری که با اصابت گلوله به سرِ نورخدا سعی در حذفش داشتند ، غافل از اینکه حتی با بریدن سر سالارِ شهیدان وشهید حججی ها راهِ حسین علیه السلام  ادامه دارد .
خانم مارال مردانی افتخارِ دیگر لرستان است که حاضر نشد اعتقاداتش را زیر پا بگذارد و علی رغم آمادگی بسیار بالا، ناجوانمردانه از مسابقات حذفش کردند.
موسسه_فرهنگی_ورزشی  دا (لرستانیهای پایتخت) در تکریم از مقام شامخ شهیدان و تجلیل از پهلوانانِ لرتبار در عرصه های گوناگون و به بهانه تجلیل از شهید نورخدا موسوی و قهرمانِ سرافراز بانوی عفت و حجاب خانم مارال مردانی مسابقه دوستانه ای بین تیم های فوتسال موسسه دا و اندیمشکی های مقیم مرکز برگزار نمود.
در دیدار دوستانه ای که بین تیم‌های فوتسال مؤسسه دا (لرستانیهای پایتخت)و اندیمشکی های مقیم تهران به میزبانی مؤسسه دا برگزار شد.
 ابتدا حاضرین در مراسم و اعضای دو تیم با نثار فاتحه به روح جاودان این شهید والامقام یادش را گرامی داشتند، سپس از بانوی عفت و حجاب سرکار خانم مارال مردانی که به همراه پدر خود حاج رضا مردانی در این مراسم حضور یافته بود تجلیل به عمل  آمد.
در ادامه از حسین کازرانی بازیکن اندیمشکی و اسبق تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ١978 آرژانتین و افشین قاسمیان نماینده اندیمشکی های مقیم تهران از سوی موسسه دا تجلیل شد.
سپس در ادامه این مراسم دو بازی فوتسال در رده های سنی بالای 40 سال و رده آزاد برگزار شد.
در بازی اول ابتدا تیم بالای 40 سال لرستانیهای پایتخت به سرمربیگری حاج سیروس نظری به مصاف حریف اندیمشکی خود رفت که در خاتمه با نتیجه یک بر صفر پیروز شدند.
اسامی بازیکنان بالای 40 سال لرستان: غلامرضا زینی وند، مسعود طولابی، سید محمد نورالدینی، پرویز بهرامی، کریم خسروی، سعید مراحمی، محمد شیخ ویسی، وحید خسروی، شهرام سبزواری، سعید حسنوند، محمد رضا سپهوند، مهران چگنی، بهنام گودرزی، بهروز رومیانی
در بازی دوم نیز تیم‌ رده سنی آزاد لرستان با سرمربیگری محسن دهقانکار توانست با حساب 3بر0 از صد حریف خود بگذرد.
قضاوت این دیدارها بر عهده دو داور ملی فوتسال لرستانی آقایان غلامرضا سلیمانی و علی مرادیان بود.
️مهمانان ویژه این مراسم آقایان: غلامرضا محمدی سرمربی لرستاني تیم ملی کشتی آزاد ایران، دکتر فرهاد زیویار، دکتر بازگیر، مهردادسالاری، حاج علی ترابی، محمد چنگایی، اعضای هیات مدیره انجمن خرم آبادی‌های مقیم استان تهران (والی‌زاده، مرادی، بیرانوند، جوادی و علی پناهی)
علی سلمانی بازیکن اسبق پرسپولیس و... نیز حضور داشتند.
در پایان از همکاری تولیدی پوشاک ورزشی رایمون به مدیریت امین عسگرپور و اعضای هیات مدیره مؤسسه دا آقایان( رامین جاهد، کوروش جمشیدی، سیروس نظری و محسن دهقانکار) بابت برگزاری این مراسم باشکوه وزین تشکر ویژه  به عمل آمد.
روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری ورزشی اجتماعی دا
لرستانیهای پایتخت

بازی برگشت فینال آسیا در سینماهاپخش خواهد شد؟

بازی برگشت فینال آسیا در سینماهاپخش خواهد شد؟
شورای عالی اکران تصویب کرد که بازی برگشت پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در سینماهای کشور نمایش داده شود. این در حالی است که سالن‌دارها همچنان از پخش جام جهانی روسیه به فیلمسازان بدهکارند.
علی سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، درباره مصوبات این شورا گفت: امروز دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه،‌ شورای عالی اکران جلسه خود را برگزار کرد و در این جلسه به موضوعات مختلفی پرداخته شد.
وی ادامه داد: شورای عالی اکران امروز همچنین درباره نمایش بازی فوتبال پرسپولیس و کاشیما آنتلرز تصمیم‌کرد و قرار شد که سینماهایی که علاقه‌مند به نمایش این بازی هستند، بااخذ مجوز از اماکن و کارگروه اکران، این بازی را در سالن‌های خود به نمایش در آورند.
بر پایه گزارش، بازی برگشت دو تیم فوتبال پرسپولیس و کاشیما آنتلرز روز شنبه ۱۹ آبان‌ماه ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی برگزاری می‌شود. گفته می‌شود فدراسیون فوتبال از بهنام بانی و شهاب مظفری دو خواننده پاپ برای حضور در ورزشگاه و اجرای ترانه‌های خود دعوت کرده است.
پخش بازی‌های فوتبال در سینما، در جام جهانی نیز صورت گرفت و حدود ۲ میلیارد تومان نصیب سینماها کرد. قرار بود عواید این بلیت‌فروشی بین سالن‌دارها و فیلمسازان تقسیم شود، اما پس از گذشت چند ماه از موضوع، هنوز برخی فیلمسازان پولی دریافت نکردند.

آسیا به احترام پرسپولیس به پا خاست

صعود سرخ به فینال لیگ قهرمانان؛
آسیا به احترام پرسپولیس به پا خاست
تیم فوتبال پرسپولیس با عبور از السد قطر برای نخستین بار جواز حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرد.
پرسپولیس عصر روز (سه شنبه) در دور برگشت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف السد قطر رفت که این بازی با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.
نماینده ایران که در بازی رفت با تک گل «علی علیپور» به برتری دست رسیده بود در مجموع 2 بازی با برتری 2 بر یک به فینال رسید.
بیش از 80 هزار تماشاگر از ساعت ها قبل، ظرفیت ورزشگاه آزادی تهران را تکمیل و آنرا یکدست قرمز رنگ کرده بودند.
«والنتین کوالنکو» ازبکستانی قضاوت این دیدار حساس را با کمک های هموطنانش برعهده داشت.
بازیکنان پرسپولیس با حمایت گسترده هواداران، کار را بهتر آغاز کردند اما از سوی دیگر «ژاوی» و «گابی» هافبک های باتجربه اسپانیایی تیم السد سعی داشتند تا آرامش را به تیم خود بازگردانند.
نخستین فرصت گلزنی در دقیقه 13 ایجاد شد که ارسال «احمد نوراللهی» در دهانه دروازه السد با تعلل مهاجمان پرسپولیس همراه شد و گلی به دست نیاید.
در دقیقه 17 اشتباه مدافعان پرسپولیس سبب شد تا «بغداد بونجاح» مهاجم الجزایری و توانمند السد با ضربه ای زیبا گل نخست این دیدار را برای میهمان به ثمر برساند. ترس بازیکنان پرسپولیس از دریافت گل بعدی موجب شد تا با استرس و احتیاط زیادی کار را دنبال کنند و برای رسیدن به دروازه السد به امید اشتباهات مدافعان حریف باشند.
با این حال السدی ها که عملکرد بهتری در گردش توپ داشتند و با حرکات ترکیبی از جناحین بسیار خطرناک بودند.
اولین ضربه در چهارچوب پرسپولیس در دقیقه 38 توسط «گادوین منشا» زده شد که خطری برای دروازه میهمان نبود.
در نهایت نیمه نخست با برتری یک بر صفر السد قطر به اتمام رسید.
پرسپولیس نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و در دقیقه 48 ارسال «گادوین منشا» به «سیامک نعمتی» رسید و این بازیکن با ضربه ای تماشایی گل تساوی را به ثمر رساند و شادی را به ورزشگاه آزادی بازگرداند. در دقیقه 64 کار تیمی عالی «منشا» و «علیپور» پرسپولیس را در آستانه گل دوم قرار داد که دروازه بان السد مانع از گلزنی پرسپولیس شد.
در دقیقه 74 «اکرم عفیف» در محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد که داور ازبکستانی اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.
در دقیقه 85 ضربه سر «ژاوی» السد را در آستانه پیروزی قرار داد که «بیرانوند» با واکنشی فوق العاده توپ را از زیر طاق بیرون کشید. در دقایق باقی مانده بازیکنان پرسپولیس به خوبی از دروازه خود دفاع کرده تا راهی فینال شوند.
در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا که ازسال 2002 میلادی آغاز شده است، تیم های ذوب آهن و سپاهان از ایران به فینال رسیده اند که با قبول شکست مقابل حریفان از کسب عنوان قهرمانی بازماندند.
در دیگر دیدار دور برگشت مرحله لیگ قهرمانان آسیا، فردا (چهارشنبه) سوون سامسونگ کره جنوبی از کاشیماآنتلرز ژاپن پذیرایی می کند. نماینده ژاپن در بازی رفت به برتری 3 بر 2 رسید. دیدارهای رفت و برگشت فینال نیز 14 و 19 آبان ماه برگزار خواهد شد.  
*  ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، بشار رسن(محسن ربیع خواه)، گادوین منشا و علی علیپور(امید عالیشاه).
*  ترکیب السد: عیسی مشعل، خوخی بوعالم، حسن عبدالکریم، اسماعیل حمید، میگوئل پدرو، ژاوی، وو یانگ ژونگ، حسن الهیدوس، گابی فرناندز، اکرم عفیف و بغداد بونجاح

از جنگ بی‌نتیجه عادل با سازمان تا شایعه جایگزینی میثاقی و احمدی

از جنگ بی‌نتیجه عادل با سازمان تا شایعه جایگزینی میثاقی و احمدی
پخش نشدن برنامه نود برای دومین هفته متوالی نشان می‌دهد اختلافات میان فردوسی پور با مدیران ارشد سازمان جدی‌تر از حد تصور است.
 برنامه نود شب گذشته برای دومین هفته پیاپی اجازه ورود به آنتن شبکه 3 را پیدا نکرد و علاقه‌مندان به این برنامه از دیدن آن محروم شدند.شاید در شرایط عادی چنین اقدامی از سوی مسئولان سازمان صدا و سیما در قبال یکی از معدود برنامه‌های پربیننده‌شان دور از ذهن به نظر می‌رسید ولی اقدامات اخیر عادل فردوسی‌پور در جهت زاویه پیدا کردن با مسئولان ارشدش و همچنین ریزش شدید تعداد مخاطبینی که رسیدن دوشنبه شب به اولین ساعات سه‌شنبه بدون 90 برایشان غیر ممکن بود فضا را برای کنار زدن عادل از سوی افرادی که منتظر فرصتی برای این کار بودند فراهم کرد.اگر عادل فردوسی‌پور سال‌هایی متمادی به دلیل تک بعدی بودن رسانه و البته ضعف مفرط رقبایش در صدا و سیما به جایگاهی دست نیافتنی رسیده بود، در دهه اخیر با رسیدن به عصر انفجار اطلاعات و شیوه جدیدی از اطلاع‌رسانی عمومی که دیگر آن را از انحصار رسانه ملی خارج کرده بود به مرور از یک قدرت مطلق رسانه‌ای تبدیل شد به تنها یکی از رسانه‌های تاثیرگذار موجود که در این قسم، بیش از پیش عملکردش زیر ذره‌بین قرار گرفته و ضعف‌های موجودش هم بیشتر به چشم آمده و از سوی مخالفانش هم بزرگنمایی شد.فردوسی‌پور روزی می‌توانست به واسطه جایگاه مردمی خود مقابل مقامات کشوری از دولتی و نمایندگان مجلس گرفته تا سازمان مطبوعش ایستادگی کرده و مطالبه کند ولی وقتی تصمیم گرفت از اعتبار خود برای اعمال سلیقه شخصی روی آنتن زنده خرج کند، باید بپذیرد عده کثیری از مخاطبینش که با او هم رای و هم نظر نیستند را از دست بدهد.در صحبت‌هایی که از سوی مسئولان سازمان مطرح شده، عدم پذیرش اجرای نود بعد از مسابقه هفته گذشته میان اسپانیا و انگلیس و  البته صحبت‌های خارج از چهارچوب عادل فردوسی‌پور در مصاحبه‌هایش دلیل حذف برنامه این هفته از انتن عنوان شده که به نوعی از یک لجبازی دو طرفه میان فردوسی‌پور و مدیران ارشد سازمان حکایت دارد.
به هر شکل معادله رابطه عادل با صدا و سیما روز به روز پیچیده‌تر و سخت‌تر می‌شود و در این شرایط دیدن دوباره او روی آنتن زنده برنامه نود از احتمالی کمتری نسبت به همیشه برخوردار است و باید دید اقدامات بعدی طرفین در جابجا کردن مهره‌های شطرنج به پیروزی کدام یک منجر خواهد شد.این روزها صحبت از رایزنی‌های سازمان برای کنار زدن عادل و مذاکره با گزینه‌های مختلف برای جانشینی او در رسانه‌ها مطرح شده است. نفراتی مثل محمدحسین میثاقی و محمدرضا احمدی به عنوان نفرات جدی این جایگاه معرفی شده و واکنش آنها نسبت به این پیشنهاد جذاب و البته به شدت خطرناک تاثیر زیادی در نتیجه این اتفاقات خواهد داشت.
جانشینی عادل فردوسی‌پور روی صندلی اجرای برنامه نود جایگاه رشک برانگیزی است که شاید هر مجری و گزارشگری در طول دوران کاری خود آرزوی دریافت آن را داشته باشد و بدون شک این فرصت اگر با خوش شانسی نصیب او شود بیش از یک بار در طول زندگی برایش اتفاق نخواهد افتاد.
آنتن برنامه نود آنتن به شدت جذابی است و می‌تواند اعتبار و دیده شدن هرکدام از این دو نفر را برای مدتی کوتاه یا سالیانی متوالی حفظ کند و بالا بکشد و آنها را از زیر بلیت دیگر هم صنفان خود خارج کرده و قدرتی بالاتر از حد تصور ببخشد.از طرفی این دو نفر افرادی هستند که سهم عمده جایگاه کنونی‌شان را مدیون عادل هستند و کسی نمی‌تواند منکر این شود که فردوسی‌پور عامل اصلی شناخته شدن و دیده شدن احمدی و میثاقی است و در این شرایط دندان تیز کردن برای جایگاهی که از ابتدا توسط خود عادل برایش شکل گرفته و پرورش یافته کمی دور از اخلاق و انصاف باشد.
مورد دیگر این است که جانشینی عادل فردوسی‌پور در برنامه نود در شرایط کنونی می‌تواند ضربه جبران ناپذیری به وجهه هرکدام از این دو نفر بزند. عادل به هر شکل با کنار گذاشته شدنش دوباره چهره یک قهرمان ملی به خود گرفته که خواه نا خواه تصور می‌شود حذف شدنش به دلیل نرفتن زیر بار یک سری فرمایشات است و در این شرایط هرکسی جای او را بگیرد، مرد محبوب سازمان و به نوعی بله قربان‌گوی جماعتی می‌شود که شاید مورد اعتماد بخشی از مخاطبان سنتی فوتبال نباشد.به هر صورت حذف برنامه نود با اجرای عادل فردوسی‌پور که جزو معدود برنامه‌های حداقل به ظاهر مستقل سازمان بود هم به زیان خود عادل است، هم به زیان رسانه ملی و هم به زیان مخاطب که یکی دیگر از برنامه‌های انگشت‌شمار قابل اعتمادش را از دست می‌دهد و بدون شک رسیدن به نقطه کنونی هم حاصل اشتباه یکی از طرفین نیست و کم یا زیاد هر دو طرف در این مورد قصور داشتند.

مسابقات قهرمانی دوچرخه سواری آسیا

مسابقات قهرمانی دوچرخه سواری آسیا
تیم ملی دوچرخه سواری جمهوری اسلامی ایران عازم مسابقات قهرمانی آسیا شد

تیم ملی دوچرخه سواری جمهوری اسلامی ایران عازم مسابقات قهرمانی آسیا در کشور تایلند شد . سی وپنجمین دوره مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا از تاریخ 93/11/15 الی 93/11/25 در 10 رشته پیست و 2 رشته جاده (آقایان و بانوان ) و در رده سنی بزرگسالان ، امید و جوانان برگزار میگردد .لازم بذکر می باشد تیم ایران به علت مشکلات اقتصادی با کمترین نفرات به این مسابقات اعزام گردید .

ملی پوشان بدمینتون ایران برای حضور در مسابقات بین المللی آماده می شوند

مربی تیم ملی بدمینتون بزرگسالان ایران گفت: هشت ملی پوش ایران با شرکت در مرحله نخست اردوی آمادگی که در استان زنجان درحال برگزاری است خود را برای حضور توانمند و شایسته در مسابقات بین المللی 'جایزه بزرگ 15 هزار دلاری' دهه فجر آماده می کنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتنون ، صادق کرباسی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، گفت: 'سروش اسکندری و سالار بیات از زنجان، فرزین و فرید خانجانی و ارسلان زرگان از تهران، حسن متقی و محمدرضا خردمندی از گیلان و سپهر ایوانی از کرمانشاه' در آکادمی بدمینتون زنجان تمرین می کنند.

مسابقات کاراته قهرمانی کارگران کشور فردا در اصفهان برگزار مي شود

مسابقات كاراته قهرماني كشور كارگران از يكشنبه 12 بهمن ماه در مجموعه فرهنگي ورزشي امام علي(ع) اصفهان اغاز شد.

به گزارش سايت فدراسيون كاراته به نقل از فدراسیون ورزش کارگری، مسابقات کاراته قهرمانی کارگران کشور با شرکت 18 تیم و با حضور 180 نفر از ورزشکاران و مربیان سراسر کشور با هدف انتخاب نفرات برتر براي شرکت در المپیاد فرهنگی - ورزشی کارگران کشور كه اسفند ماه به ميزباني استان مازندران برگزار مي شود، انجام مي گردد

. ملی پوشان بدمینتون ایران برای حضور در مسابقات بین المللی آماده می شوند

حالت های رنگی