امروز: یکشنبه 25 آذر 1397 برابر با 16 دسامبر 2018

هشدار روحانی در زادگاهش: کالاهای اساسی مردم را با قیمت مناسب در بودجه سال آینده تضمین می کنیم

هشدار روحانی در زادگاهش: کالاهای اساسی مردم را با قیمت مناسب در بودجه سال آینده تضمین می کنیم
حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع مردم سمنان گفت: ۴۳۳ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمومی سال آینده کشور پیش‌بینی کرده‌ایم که علی‌رغم میل آمریکا آن را اجرایی خواهیم کرد. ما در بودجه سال آینده کالاهای اساسی مردم را با قیمت مناسب تضمین خواهیم کرد.
رئیس‌جمهور تاکید کرد: روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ستمگر آمریکا، به پیروزی‌های کم نظیری دست یافتیم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت لبخند بر لبان دشمن نقش ببندد.
حجت‌الاسلام حسن روحانی گفت: ماه میلاد با سعادت و عطرآگین پیامبر اسلام و میهمان وطن و زادگاه بودن خود نعمت و سروری دیگر است. به همه مردم این استان پهناور و بسیار مهم استراتژیک کشور از گرمسار، آرادان، سرخه، سمنان، مهدی شهر، دامغان، شاهرود و شهرستان میامی  سلام و درودم را تقدیم می‌کنم.
وی افزود: شاهرود بزرگ و قهرمان مرکز علم و فقه و عرفان است و با همه زیبایی‌های طبیعتش و با مردمان دلاورش شاهرود نقطه زیبایی است که اگر ۵۰ کیلیومتر به شمال حرکت کنید به جنگل‌های زیبا دست می‌یابید و اگر ۵۰ کیلومتر به جنوب برود به کویر دست می‌یابید سرزمینی بین جنگل و کویر است.
وی ادامه داد: آمریکایی‌ها دنبال کودتا بود اما در این زمینه ناموفق بودند، دنبال تجزیه خوزستان و حمله عفلقیان بود و ناموفق ماند، دنبال تحریم و شکستن قدرت ایران بود و ناموفق بود. چرا امروز آمریکا این همه از ملت ایران و ایرانی‌ها عصبانی است؟ ایران قدرتمند و ملت غیوری که برابر آنها سر فرود نیاورده و نخواهد آورد، غیرقابل تحمل برای آمریکا و و صهیونیست است. آمریکا خواست و اعلام کرد ایران را از صادرات نفت محروم کند و از تبادل تجاری با دنیا باز دارد می‌خواست و اعلام کرد ایران را در منطقه منزوی کند گفت در منطقه اهدافی دارد که به می‌رسد اما ملت ایران اجازه این کار را به آنها نداد.
رییس‌جمهور با تاکید بر این موضوع که آمریکا قادر نیست روابط تجاری ما را با منطقه و جهان قطع کند، گفت:  آمریکا باید بداند در سراسر این سرزمین مردم ما با کشورهای منطقه و جهان روابط فرهنگی، روابط اقتصادی و روابط سیاسی را حفظ خواهند کرد. ما رابطه خود را با کشورهای منطقه، کشورهای مسلمان و کشورهای اسلامی توسعه خواهیم داد.  
وی ادامه داد: آمریکا تلاش می‌کند اروپا را از ایران جدا کند، چین را از ایران جدا کند، هندوستان را از ایران جدا کند و همسایگان را جدا کند و ایران هراسی را در منطقه ترویج دهد. ما دشمن هیچ ملتی نیستیم و نخواهیم بود. آمریکا نمی تواند بین ما و کشورهای همسابه تفرقه و نزاع ایجاد کند؛ ما روابطمان را باجهان روز به روز افزایش خواهیم داد.
رئیس‌جمهور ادامه داد: ایران سرزمین پربرکتی است که دشمنان قادر نیستند این سرزمین را به شکست بکشانند. ما ارتباط خود را با دنیا روز به روز قوی‌تر خواهیم ساخت. علیرغم میل آمریکا تجارت خود را توسعه خواهیم داد. کشور ما در هفته‌های آتی شاهد خواهد بود در شرایطی که آمریکا می‌خواست بودجه متعادل سالم به مجلس شورای اسلامی نرسد؛ ان شاءالله در ۲۵ آذر دولت بودجه سال آینده را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهیم کرد.
 وی افزود: در بودجه سال آینده حقوق‌بگیرانی که حقوق ثابت دارند و در فشار هستند در حد توان و امکان به آنها کمک خواهیم کرد. حقوق همه بازنشستگان و حقوق‌بگیران را ۲۰ درصد افزایش خواهیم داد. برای اشتغال مردم و حرکت در تولید، صنعت، کشاورزی و خدمات در بودجه تلاش خواهیم کرد.
روحانی در ادامه تصریح کرد: ما شاهد یک تحول بسیار خوب در سال آینده در زمینه مسکن خواهیم بود و نگرانی مردم برای مسکن‌دار شدن خانه اولی‌ها و ترمیم بافت‌های فرسوده کاهش می‌یابد. ما با فقر مطلق مبارزه خواهیم کرد و به تمام وعده‌هایی که در انتخابات سال ۹۶ داده‌ام عمل خواهم کرد. از وعده‌هایمان عقب‌نشینی نخواهیم کرد و آنچه به مردم قول داده‌ایم عملیاتی خواهیم کرد.
وی افزود: فشارها کمتر شده اما هنوز باید کارهای بسیاری انجام بگیرد تا فشار از دوش مردم برداشته شود. تلاش ما این است روند صعودی تورمی که در ماه‌های گذشته مردم را آزار می‌داد کاهش دهیم تا مردم آرام‌تر باشند و بتوانیم در برابر دشمنان بایستیم و به پیروزی نهایی دست پیدا کنیم.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی