امروز: یکشنبه 25 آذر 1397 برابر با 16 دسامبر 2018

پاریس همچنان در آتش می سوزد

پاریس همچنان در آتش می سوزد
بنابر اعلام پلیس فرانسه در جریان ناآرامی‌های فرانسه ۱۳۳ نفر زخمی و ۴۱۲ نفر هم دستگیر شدند.
پلیس فرانسه امروز یکشنبه اعلام کرد که در جریان ناآرامی‌ها در پاریس 133 نفر زخمی و 412 تن هم دستگیر شدند.
پلیس همچنین اعلام کرده است که 23 نفر از زخمی‌ها، نیروهای پلیس هستند و 378 نفر هم در بازداشت به سر می‌برند.
دیروز در اعتراض به افزایش مالیات‌ها و هزینه‌های زندگی، پاریس بار دیگر عرصه تظاهرات بود. معترضان موسوم به «جلیقه زردها» ضمن به آتش کشیدن خودروها، شکستن پنجره‌ها و با پرتاب سنگ با نیروهای پلیس درگیر شدند و پلیس پاریس هم در مقابل با استفاده از گاز اشک آور و ماشین آب پاش تلاش کرد تا جمعیت را متفرق کند. شماری از خیابان‌ها و تعدادی از ایستگاه‌های مترو مسدود شدند.
حجم ناآرامی دیروز به حدی بود که کارکنان شهرداری اوایل وقت امروز در حال پاکسازی نوشته‌های روی «طاق پیروزی» بودند. یکی از نوشته این است: «جلیقه زردها پیروز خواهند شد.»
«بنجامین گریفوو» سخنگوی دولت فرانسه گفت که خشونت های روز شنبه نوعی مصادره اعتراض‌های مردم به وسیله افرادی بود که دست به غارت، شکستن و  آسیب به نیروهای پلیس زدند. وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فرانسوی BFM  در مورد اینکه چرا نیروهای پلیس نتوانستند جلوی  خسارت دیدن به اموال عمومی و طاق پیروزی را بگیرند هم گفت: «دیروز ما باید انتخاب می‌کردیم که بین حفاظت از مردم و اشیا یکی را انتخاب کنیم.»
امروز همچنان بقایای شمع‌های سوخته و ماشین‌های به آتش کشیده شده در برخی از خیابان‌های منتهی به طاق پیروزی و نزدیک به خیابان شانزه‌لیزه و باغ تویلری به چشم می‌خورند.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی