امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

دولتمردان ما فرمول خروج از تحریم را به دست نیاورده‌اند

محسن رضایی در دانشگاه شریف:
دولتمردان ما فرمول خروج از تحریم را به دست نیاورده‌اند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هنوز دولتمردان ما فرمول خروج از شرایط تحریم را به دست نیاورده اند. نوسانات اخیر ارزی و پاسخگو نبودن توانمند به این تحریم ها، نشانه این امر است.
در این مراسم که حجت‌الاسلام صدیقی، امام جمعه موقت تهران و محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص نظام و جمعی از مدیران دانشگاه حضور داشتند، دانشجویان مسیر مسجد دانشگاه تا سالن ورزشی استاد جباری را با شعار‌های «فتنه و آشوب و نقاب و غوغا، نیست به جز توطئه آمریکا»، «دانشجو بیدار است از آمریکا بیزار است»، «اتحاد اتحاد علیه مستکبرین، شهادت شهادت سلاح مستضعفین» و «مرگ بر آمریکا» و ... طی کردند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان این راهپیمایی با بیان اینکه هر ملتی افتخار این را ندارد که شعار‌های بلند و پرچم‌های آینده نگرانه‌ای را به دست بگیرد، اظهار کرد: ملت ایران افتخار دارد که پرچم مبارزه با استکبار را به دست گرفته است.
وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با شعار آزادی، مستعمرات انگلستان را به خود وابسته می‌کرد، ادامه داد: با این حال در ایران برخلاف این شعار‌ها عمل کرد و باوجود اینکه رژیم پهلوی امکانات و اختیارات زیادی را به آمریکایی‌ها داد، اما در برابر این امکانات چیزی دریافت نکرده بود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: این خیانت آمریکایی‌ها را وقتی متوجه شدیم که جنگ تحمیلی شروع شد و دیدیم که بزرگترین ارتش خاورمیانه اگر مهمات نداشته باشد، توان نظامی خود را از دست می‌دهد.
وی به وجود هواپیما‌های اف ۱۴ در ایران بدون مهمات در ابتدای جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها در ایران ۵۰ هزار مستشار داشتند، اما در برابر آن هیچ دستاوردی از لحاظ علمی و فناوری به مردم ایران ندادند و این در حالی بود که رفتار آمریکایی‌ها با کشوری مانند ژاپن دقیقا برعکس بود.
رضایی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در سیاست خارجی خود نگاه تبعیض آمیزی را دنبال می‌کنند، افزود: پس از پیروزی انقلاب ایران، آمریکایی‌ها به جای آنکه تصمیم ملت ایران به رسمیت بشناسند، از همان ابتدا با گروه‌های مخالف نظام همکاری کردند و اسناد این همکاری‌ها را در لانه جاسوسی به دست آوردیم.
رضایی با بیان اینکه ترامپ با ایجاد تعرفه می‌خواهد بیکاری را در آمریکا کاهش دهد، افزود: با این حال در اولین فرصتی که تحریم‌ها برداشته شود و تعرفه‌ها لغو شوند، بیکاری بدتر از قبل در آمریکا مشاهده خواهد شد.
وی به شعار حقوق بشر آمریکایی‌ها نیز اشاره کرد و گفت: آخرین نمونه زیرپا گذاشتن این شعار در ماجرا سفارت عربستان در ترکیه نمایش داده شد که آمریکایی‌ها را در شرایطی قرار داد که مجبورند برای حفظ منافع اقتصادی خود در عربستان، شعار حقوق بشری خود را کنار بگذارند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید براینکه آمریکا به لحاظ ارزشی از درون درحال فروپاشی است، افزود: وضعیت اکنون آنان مانند کسی است که لبه پرتگاه قرار گرفته و تلاش می‌کند خود را نجات دهد؛ لبه پرتگاهی که آمریکایی‌ها از آن برای نجات خود استفاده می‌کنند، عربستان سعودی است که اگر این پایگاه را از دست بدهند، کل منطقه را از دست داده اند.
وی به توضیح شرایط فعلی آمریکا در منطقه غرب آسیا پرداخت و افزود: آمریکایی‌ها اکنون با این تصور در منطقه حضور دارند که می‌توانند ابهت گذشته خود را در منطقه به دست آورند، اما وقایعی مانند اربعین نشان داد که جایگاه آنان در این منطقه به شدت متزلزل شده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: اینطور نیست که ملت ایران از آینده خود ناامید شده باشد و ما می‌دانیم که می‌توانیم مشکلات را اصلاح کنیم.
وی با تأکید بر اهمیت روشنگری صادقانه مسؤولان با مردم، ادامه داد: ماجرای برجام نشان داد که نظام حداکثر همکاری را با آمریکایی‌ها انجام داد.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی