امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

942 اخلالگر بازار ارز و سکه احضار و 147 نفر ازدانه درشت ها و مفسدان بازار دستگير شدند

رئيس پليس پايتخت :

942 اخلالگر بازار ارز و سکه احضار و 147 نفر ازدانه درشت ها و مفسدان بازار دستگير شدند

رئيس پليس پايتخت اعلام کرد: 942 سوداگر و اخلالگر بازار ارز و سکه به درخواست بانک مرکزي و با همکاري دستگاه قضا احضار شده اند.

سردار حسين رحيمي در نود و دومين جلسه شوراي پنجم شهر تهران با اشاره به برخورد قاطع پليس با سوداگران ارز و سکه افزود: 147 نفر از دانه درشت ها و مفسدان بازار نيز شناسايي و دستگير شدند.

به گفته وي همچنين 33 انبار بزرگ احتکار کالا طي چند وقت اخير در تهران کشف شده است.

وي با بيان اينکه در 6 ماه نخست امسال 900 محکوم فراري در تهران دستگير و 442 هزار پرونده در پليس پيشگيري تشکيل شده است، گفت: در اين مدت 600 محکوم فراري نيز شناسايي و دستگير شدند.

به گفته رحيمي همچنين شهروندان تهراني 6 ميليون تماس در 6 ماه نخست امسال با سامانه 110 داشتند که ماموران سه و نيم ميليون بار براي انجام ماموريت از کلانتري ها خارج شدند.

رحيمي تاکيد کرد: 70 درصد جرايم 6 ماه نخست امسال کشف شده که اين از آمار از متوسط بين المللي بالاتر است.

رئيس پليس تهران بزرگ در بخش ديگر سخنان خود گفت که 30 درصد از تخلفات و جرايم راهنمايي و رانندگي کشور در تهران رخ مي دهد.

رحيمي خاطرنشان کرد: پليس تلاش مي کند اعمال قانون هدفمند باشد تا مديون شهروندان نشويم و در بخش اعمال قانون نسبت به سال گذشته شرايط مطلوب تري داريم.

وي ادامه داد: پليس راهور براي رانندگان و راکبان متخلفي که وسيله نقليه آنها به پارکينگ منتقل شده است کلاس آموزشي برگزار مي کند و پس از طي دوره آموزشي مالک مي تواند وسيله خود را ترخيص کند.

وي با بيان اينکه به اذعان بسياري از صاحبنظران امروز بهترين وضع امنيتي در کشور برقرار است، گفت: پليس از نظر امکانات و معيشت نيروهاي خود با مشکلاتي روبروست اما اين موضوع در کارکرد آنها تاثيري نداشته است.

رئيس پليس پايتخت ادامه داد: پليس با مجرمان قاطع و به صورت تهاجمي برخورد مي کند اما رفتار نيروي انتظامي با شهروندان به صورت ايجابي و ارشادي است چرا که نقطه اتکاي پليس اعتماد مردم و مردم محوري است.

رحيمي خاطرنشان کرد: تا جايي که مقدور است بزهکاران را با استفاده از توان مشاورهاي خود در معاونت اجتماعي پليس به جامعه بر مي گردانيم که با تلاش هاي انجام شده 33 هزار و 842 پرونده را پيش از ارجاع به مراجع قضايي در کلانتري ها به صلح رسانديم.

به گفته رئيس پليس پايتخت، همکاري نيروي انتظامي با شوراي شهر و شهرداري تهران در بهترين وضع ممکن است و روزانه دهها مورد ماموريت از سوي شهرداري به پليس اعلام مي شود.

رئيس پليس پايتخت همچنين در جمع خبرنگاران گفت که به مناسبت هفته گراميداشت نيروي انتظامي، پليس خدمات مضاعفي را به شهروندان ارايه مي کند.

وي تشريح کرد: پليس تسهيلاتي براي مالکان موتور و خودروهايي که بالاي يک ميليون تومان خلافي دارند و توقيف شده اند را ارائه مي کند تا بتوانند وسايل نقليه خود را ترخيص کنند.

به گفته رحيمي، اين تسهيلات و قسط بندي جريمه ها در ستاد ترخيص زنجان و خليج فارس انجام مي شود.

رئيس پليس پايتخت ادامه داد: همچنين واحدهاي تشخيص هويت و گذرنامه پليس نيز با توجه به موضوع اربعين از ساعت 8 تا 17 عصر به شهروندان به صورت ويژه خدمت رساني مي کنند.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی