امروز: جمعه 28 دی 1397 برابر با 18 ژانویه 2019

عشرت سیروس ، هنرمند و پیشکسوت سفال و سرامیک

عشرت سیروس  ، هنرمند و پیشکسوت سفال و سرامیک

13.jpg

صنایع دستی با تنوع بیش از ۳۳۶ رشته شاخص ترین هنر سنتی ایران است که با وجود فراوانی ، رتبه اول جهانی را کسب کرده است .
حضور آثار هنری همانند سفال با پیشینه طولانی بیانگر قدمت و هویت و پویندگی و نشان دهنده ی چگونگی زیست هنرمند و جامعه ی اوست.
ایجاد بستر مناسب و چاره اندیشی برای ترویج و رونق فرهنگ و هنر اصیل ایرانی و اسلامی در عرصه جهانی نقش موثری در رشد و توسعه ی اقتصادی کشور دارد.
اشتغالزایی و کارآفرینی مهم ترین دستاورد این هنر سنتی ست که برای بهبود و رهایی از بحران کنونی نیازمند هم اندیشی و پیگیری مسئولین و هماهنگی مراکز دولتی ، نهادها ، سازمان ها و تشکل های غیر دولتی ست .
ایجاد بستر مناسب جهت توسعه و ارتقای صنایع دستی و تلاش برای توانمند سازی هنرمندان جهت احیا و جلوگیری از نابودی هنر و هنرمندان که دیگر از نسلی به نسل دیگر به علت بی توجهی و کم لطفی ، انتقال نمی یابد با جذب و شناسایی پیشکسوتان رشته های مختلف و حمایت از استعداد های بالقوه ی این گروه که محجور واقع شده اند ، میتوان از نابودی این هنر ناب ایرانی جلوگیری کرد .
همچنین ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی در تهران و مراکز استان ها جهت جذب ، معرفی ،خرید گردشگران ایرانی و خارجی ، شناخت و بررسی سلیقه های خریداران برای صادرات و هماهنگی بین تولیدکنندگان و صادرکنندگان ، نظارت و جلوگیری از قاچاق و واردات صنایع دستی که موجب کم رنگ شدن و گاه بی رنگ شدن صنایع دستی ایران شده است ،
ایجاد ارتباط با سازمان ها و مجامع صنایع دستی و تعامل با نهادها ، شبکه ها و برگزاری نمایشگاه و فروش آثار ، داشتن بانک اطلاعاتی ، تبلیغ و شناسایی هنر ایران و ایرانی در سطح کشور و جهان ، برنامه ریزی برای بهبود کیفیت کالا ، بسته بندی و مدیریت سالم و هماهنگی بین تولیدکنندگان و صادرکنندگان کالا و در کل سیاست های حمایتی و تشویقی مسئولین از هنرهای تجسمی خصوصا صنایع دستی و سفال و سرامیک ، کمک به اقتصاد کشور و پیشگیری از انزوای هنر و هنرمند است ..
به گزارش ریحانه مهدوی

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی