امروز: یکشنبه 25 آذر 1397 برابر با 16 دسامبر 2018

پیشکسوتان هنرمند شهریور ماهی ، زاد روز خود را در باغ زیبا جشن گرفتند

پیشکسوتان هنرمند شهریور ماهی ، زاد روز خود را در باغ زیبا جشن گرفتند

جشن تولد هنرمندان پیشکسوت شهریورماهی ، ۱۲ شهریور در باغ زیبا برگزار شد ، در این مراسم هنرمندانی چون هوشنگ توکلی ، گوهرخیراندیش ، حبیب دهقان نسب و دیگر هنرمندان حضور داشتند .
در ابتدای مراسم سید عباس عظیمی مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن تبریک تولد هنرمندان ، با اشاره به فقدان دو تن از اعضای موسسه ، مرحوم عزت الله انتظامی و مرحوم صادق صندوقی بیان کرد :
در مراسم تشییع مرحوم صادق صندوقی در خصوص رسانه و مطبوعات و نوع نگاهی که نسبت به هنرمندان شناخته نشده دارند ، گلایه مند بودم ، رسانه و مطبوعات بر اساس شاخصه هایی به عنوان چهره و غیر چهره هنرمندان را تحسین میکنند و بعد در خصوص مسائل و اتفاقات روی این موضوع مانور میدهند که متاسفانه وقتی هنرمندی چهره است در ختم و جشن و همه چیز پیش قدم هستند اما وقتی هنرمندان شاخص و غیر چهره ی ما به هر دلیل در غم و شادی قرار میگیرند ، آن رنگ و بوی حضور و رسانه ای کردن موضوعات بسیار کم است ، رسانه ها باید فرهنگ سازی کنند ، اگر مراسم تشییع استاد انتظامی را نگاه کنید مردمی می آیند که میخواهند هنرمندان چهره را در آنجا ببینند ، عکس و فیلم بگیرند ، ما باید در این حوزه فرهنگ سازی کنیم ، ما هنرمندان شاخص کم نداریم که چهره نیستند و پشت صحنه ی خیلی از مسائل هستند ، چه در رشته ی سینما یا تئاتر و چه در رشته های تجسمی و ... باید قدر اساتیدی که از دست دادیم را بدانیم و برای آنچه که به عنوان سرمایه های فرهنگی و هنری این کشور داریم قدرشناس باشیم .
وی افزود : ما در جلسه ای که با دکتر سید عباس صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم ، به بودجه ی موسسه هنرمندان پیشکسوت پرداختیم ، ایشان نگاه خاص و ویژه ای نسبت به تکریم هنرمندان پیشکسوت داشتند که بسیار من و همکارانم را خوشحال کرد و انرژی زیادی به ما دادند ، ایشان وجود این موسسه را بسیار با اهمیت میدانند و در حمایت مادی و معنوی موسسه تاکید کردند ، جلسه ای هم با دبیر جدید شورای ارزشیابی هنرمندان داشتیم که خوشبختانه ایشان نیز نگاه خیلی خوبی به حوزه ی هنرمندان پیشکسوت و بحث موسسه داشتند ، ما امیدواریم که تعامل فی ما بین سبب تسریع در عضویت هنرمندان پیشکسوتی که هنوز عضو موسسه نیستند ، شود .
عظیمی افزود :بازسازی ساختمان موسسه در حال انجام است و کمی روند آن کند شده است اما خوشبختانه اتفاقات خیلی خوبی در این ساختمان قرار است بیفتد که قبلا هم اعلام کرده بودم ، دو استودیو که یکی برای  موسیقی و دیگری سینما ، در ساختمان موسسه ساخته میشود ، استودیو ی صداگذاری که مرتبط با سینماست به زودی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید ، گالری و سالن اجتماعات کوچکی هم داریم که انشاالله در آینده بتوانیم جشن هارا در آنجا برگزار کنیم .
وی گفت :۱۵ شهریور روز خانواده و تکریم بازنشستگان است ، از آنجا که اکثر هنرمندان پیشکسوت ما بازنشسته ی ارگان های دولتی یا خصوصی مختلف هستند ، نگاه موسسه به مشکلات و مسائل آنها نگاهی خاص است که پیگیری میشود و امیدوارم بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان به جد دنبال شود و نتیجه ی خوبی را داشته باشد . من در حقیقت مدیران هم یک روز بازنشسته میشوند و دیگر آن قدرت و توان اداری را ندارندکه بتوانند تصمیم گیری کنند و حسرت میخورندکه برای دوران بازنشستگی خودشان فکر و چاره ی اساسی نکردند .
وی در ادامه افزود :تعداد اعضای موسسه از ۷۵۰ نفر رد شده است و امیدوارم هنرمندان پیشکسوت بیشتری در موسسه ی ما عضو شوند .
موسسه ی هنرمندان پیشکسوت رکورد دار برگزاری جشن های تولد است، فکر نمیکنم هیچ تشکیلاتی در دنیا راجع به این موضوع این قدر مستمر و پیگیر باشد تا هنرمندان را بیاورد و از آنها تجلیل کند . بسیاری از افراد به ما گفته اند که روند برگزاری جشن تولد ها تکراری ست و ما هم به این نتیجه رسیدیم که تعامل و همفکری داشته باشیم و یک تحول در شیوه ی برگزاری جشن تولد برای هنرمندان ایجاد کنیم ، برگزاری جشن تولد و رفتن به سفرهای گوناگون ویترین کار ماست ، در حقیقت ما در این موسسه به صورت محرمانه پیگیر مسائل و مشکلات هنرمندان هستیم تا آن را برطرف کنیم و همچنین عیادت ها و سرکشی هایی نیز داریم که بسیاری از این مسائل دیگر وجهه ی رسانه ای ندارد .
وی با اشاره به فرار رسیدن سالگرد تاسیس موسسه بیان کرد:۲۰ شهریور ششمین سالگرد تاسیس موسسه ی هنرمندان است ، این موسسه شهریور ۹۱ به صورت قانونی ثبت شد و شروع به فعالیت کرد . ما در حال رسیدن به یک نقطه ی عطف هستیم که باید یکسری اتفاقات خاص در این موسسه بیفتد که بخشی از آن مرتبط به بازسازی ساختمان است که انشاالله پایان می یابد .
وی اظهار داشت : ما در حمایت از کالای ایرانی مصمم هستیم و این موضوع را بسیار جدی میگیریم ، به نظرم مسائل و مشکلات اقتصادی کشور ما با آرامش حل خواهد شد ، هرچه جو ناامیدی ایجاد کنیم مشکلات ما پیجیده تر خواهند شد ، کسانی که ما را از آینده ی این مملکت نا امید میکنند همان کسانی هستند که این وضعیت را دوست دارند و نمیخواهند در این مملکت روی آرامش را ببینیم و وضعیت اقتصادی خوبی داشته باشیم ، من از هنرمندان خواهشمندم در این زمینه بسیار هوشیار باشند و به عنوان یک هنرمند تاثیرگذار به این جامعه آرامش دهند .
در ادامه ی مراسم هوشنگ توکلی بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون پشت تریبون ایستاد و گفت :جوی که علیه موسسه و هنرمندان در بخش مطبوعات و رسانه ها برخی مواقع  ساخته میشود زیاد هم جدی نیست و حتی من معتقدم که نباید به آن بها دهیم ، من شخصا از عزیزانی که در موسسه هنرمندان شبانه روز مشغول به کار هستند نهایت تشکر را دارم.
لازم به ذکر است ، در حین مراسم ضمن تجلیل از هنرمندان شهریور ماهی ، از سید عباس عظیمی مدیر عامل شهریور ماهی موسسه ی هنرمندان پیشکسوت نیز تقدیر شد ، همچنین روزنامه ی صدای ملت ضمن تبریک تولد هنرمندان پیشکسوت شهریورماهی ، زاد روز سید عباس عظیمی مدیر عامل زحمت کش موسسه ی هنرمندان پیشکسوت را شادباش میگوید و عمری با عزت و برکت برای ایشان از پیشگاه خداوند متعال خواستار است .
عکس و گزارش : ریحانه مهدوی

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی