امروز: دوشنبه 26 آذر 1397 برابر با 17 دسامبر 2018

جاده ها برای سفرهای نوروزی هموطنان آماده شده است

مدیرکل نگهداری راه وابنیه سازمان راهداری:
جاده ها برای سفرهای نوروزی هموطنان آماده شده است
مدیرکل نگهداری راه وابنیه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با انجام عملیات مختلف راهداری جاده های کشور از بهمن و اسفند ماه سال جاری برای انجام سفرهای نوروزی هموطنان آماده شده است.
عزیز فیلی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در این مدت بیش از 800 کیلومتر از راه های مواصلاتی کشور روکش اسفالت شده و حدود 3 میلیون مترمربع از جاده ها نیز لگه گیری و درزگیری شده است.
وی با بیان آنکه تمام پل ها، ابنیه و تونل ها برای تعطیلات نوروزی آماده سازی شده است، گفت: از آنجا که از 25 اسفند ماه سفرهای نوروزی آغاز می شود علاوه بر خط کشی، نصب علایم ایمنی، آب بندی و تهویه تونل ها، عملیات نصب سیستم های هوشمند نیز در این مکانها به مورد اجرا گذاشته شده است.
وی از تجهیز راهدارخانه ها در سراسر کشور خبر داد و گفت: تمام راهدارخانه های کشور تجهیز شده اند تا در زمان مورد نیاز بتوانند خدمات مناسبی را به مسافران نوروزی ارایه دهند.
مدیرکل نگهداری راه و ابنیه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان آنکه میزان راه های کشور هم اکنون به بیش از 214 هزار کیلومتر رسیده است، گفت: این راه ها سرمایه های عظیمی هستند که باید از آنها به نحو مناسبی نگهداری شود.
به گفته فیلی، با اعتباری بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار طی 11 ماهه نخست سال جاری 10 میلیون تن اسفالت روی جاده های شریانی کشور ریخته شده تا شرایط این ثروت ملی همچنان به نحو مناسب حفظ شود.
این مقام مسئول سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار امیدواری کرد: با افزایش تخصیص اعتبارات این سازمان در بودجه سال 94 بیش از 15 میلیون تن راه های کشور اسفالت جدید شود تا عقب ماندگی های چند سال اخیر در این حوزه برطرف شود.
یادآور می شود در ایام تعطیلات نوروزی پیش بین می شود که بیش از 20 میلیون نفر از طریق جاده، بیش از دو میلیون نفر از طریق حمل و نقل هوایی، 7 میلیون نفر از طریق حمل و نقل دریایی و 2 میلیون نفر دیگر نیز به وسیله شبکه حمل و نقل ریلی در سطح کشور جابه جا به جا شوند.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی