امروز: دوشنبه 26 آذر 1397 برابر با 17 دسامبر 2018

دولت به نشاط سیاسی در انتخابات اعتقاد دارد و از تشکل‌های سیاسی حمایت می‌کند

معاون سیاسی وزیر کشور:
دولت به نشاط سیاسی در انتخابات اعتقاد دارد و از تشکل‌های سیاسی حمایت می‌کند

معاون سیاسی وزارت کشور در جلسه شورای اداری لرستان از فعالیت قریب‌الوقوع خانه احزاب خبر داد و فضای انتخاباتی کشور را تشریح کرد.
معاون سیاسی وزیر کشور روز پنجشنبه در سفر به خرم‌آباد در گفتگو باخبر نگاران افزود: فعالیت خانه احزاب به علت عدم برگزاری انتخابات برای تعیین هیات مدیره جدید متوقف‌شده بود که طی جلسات متعدد با اعضای هیات مدیره سابق، آنان راغب به برپایی انتخابات تعیین اعضای هیات مدیره جدید شدند.
مهندس محمد حسین مقیمی گفت: خانه احزاب کشور به‌محض مشخص شدن اعضای هیات مدیره جدید، راه‌اندازی می‌شود که احزاب و تشکل‌های شناسنامه‌دار در قالب خانه احزاب فعالیت خواهند کرد که موجب پرشورترشدن حضورمردم در انتخابات خواهند شد.


معاون سیاسی وزیرکشوردرجلسه شورای اداری لرستان با اشاره به برپایی انتخابات مجالس خبرگان رهبری ومجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند سال آینده گفت: هر چند هنوز زود است اما فضای جامعه از همین حالا به سمت انتخاباتی شدن پیش میرود وکسانی که مایل به نامزدی درانتخابات هستند آرام آرام خود را گرم می کنند.
وی با بیان این مطلب که باید شرایطی فراهم کنیم که مردم راحت تر رای یشان را به صندوق بریزند، تصریح کرد: نباید از امکانات دولتی برله یا علیه کسی استفاده شود.
مقیمی افزود: بیت المال مطلق به عموم مردم است و دستگاهای دولتی، نهادهای انقلابی و نظارتی، شهرداری ها و دهیاری ها اجازه ندهند به هیچ وجه از امکانات دولتی برله ویاعلیه کسی به کار گرفته نشود.
معاون سیاسی وزیر کشور بر لزوم تلاش برای مشارکت فعالانه و گسترده گروه های سیاسی شناسنامه‌دار در انتخابات تاکید کرد وافزود: تلاش خواهیم کرد احزاب و گروههای سیاسی شناسنامه‌دار فعالیت گسترده ای در انتخابات داشته باشند.
مقیمی گفت: تبلیغات انتخابات در زمان قانونی انجام خواهد شد اما باید شور وشوق برای حضور پر شور مردم درانتخابات را در جامعه ایجاد کنیم.
معاون سیاسی وزارت کشور گفت: دولت به نشاط سیاسی در انتخابات اعتقاد دارد و درچارچوب قانون ومقررات احزاب و تشکل‌های سیاسی را حمایت میکند و در عین حال طبق قانون از فعالیتهای غیر قانونی نیز جلوگیری می نماید. بازوند گفت: قانون بایستی انعطاف پذیری وجود داشته باشد بیان داشت وصادرات و واردات در استان های زاگرس میانی قوانین خاص وضع شود.
استاندار لرستان درجلسه شورای اداری استان با بیان این مطلب که نرخ بیکاری استا ن 1/4 از متوسط کشور بیشتر است، افزود: لرستان طی سالیان اخیر همواره رتبه اول یا دوم بیکاری کشور را به خود اختصاص داده که این امر یکی از نگرانی های جدی مدیران استانی است.
وی با بیان اینک لرستان از لحاظ اقتصادی و تولیدی رنج می برد عنوان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در لرستان ۳۴ درصد بوده که حدود ۲.۵ درصد از میانگین کشوری پایین تر است و این امر بدین معنا ست که یا مردم لرستان شرایط سرمایه گذاری را نداشته و یا اعتماد کاملی به بخش خصوصی برای مشارکت در بحث مباحث اقتصادی را ندارند.
استاندار گفت: این در حالی است که طی هشت سال از مجموع 721 میلیارد دلار فروش نفت متاسفانه یک دلار در لرستان سرمایه گذ اری نشده است.
بازوند افزود: برای برون رفت استانهای محروم از جمله لرستان از وضعیت نامناسب فعلی لازم است سالیانه حدود هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گیرد که دولت و شهرداری ها قادر هستند تنها حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کنند

بازوند میانگین نرخ رشد جمعیت در کشور را ۱.۷ درصد برشمرد و افزود: متاسفانه نرخ رشد جمعیت نیز در لرستان بسیار پایین بوده و حدود ۰.۰۴ درصد است و اگر مطابق برنامه حرکت می کردیم بایستی نرخ جمعیت ۲.۲ درصد بود.
 وی اظهار داشت: ارزش افزوده کل تولیدات استان لرستان نسبت به کشور ۱.۰۸ درصد است و این ارزش افزوده در بخش کشاورزی ۲.۴ درصد و در بخش خدمات نیز بیش از یک درصد است و این در حالی است که طی هشت سال گذشته از ۷۲۱ میلیارد دلار نفت فروخته شده یک دلار هم در لرستان سرمایه گذاری صورت نگرفته است. بازوند تصریح کرد: استان لرستان در حوزه گردشگری ظرفیت های مناسبی دارد لذا بایستی تلاش شود این استان به یک مقصد گردشگری تبدیل شود نه بعنوان یک معبر گردشگری باقی بماند.
وی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی استان بیش از ۱۵ یا ۲۰ درصد بازدهی ندارند یادآور شد: این میزان بازدهی با تسهیلات ۲۵ درصد کاملا مغایرت دارد یعنی تسهیلات بانک ها مشکلات صنایع لرستان را حل نمی‌کند که لازم است یک سیاست مالی انبساطی برای استان لرستان تعریف و بحث تخفیفهای مالیاتی و مشوق های دیگر برای این استان بیشتر در نظر گرفته شود.
وی میزان کل صادرات استان را در سال گذشته حدود ۵۴ میلیون دلار برشمرد و افزود: این میزان در سال جاری به ۷۰ میلیون دلار رسید که برنامه ریزی شده است میزان صادرات در سال ۹۴ به ۲۸۰ میلیون دلار برسد.
استاندار لرستان با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه های دولتی بایستی پرچم تسهیل گری شرایط برای سرمایه گذاران را در دست بگیرند عنوان کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی استان های محروم لازم است که طرح های با سرمایه گذاری بالا وارد این استان ها شود.
بازوند افزود: برای برون رفت لرستان از وضعیت نامناسب فعلی لازم است سالیانه حدود چهار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گیرد که دولت و شهرداری ها قادر هستند تنها حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرما چهار گذاری کنند>

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه های دولتی بایستی پرچم تسهیل گری شرایط برای سرمایه گذاران را در دست بگیرند عنوان کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی استان های محروم لازم است که طرح های با سرمایه گذاری بالا وارد این استان ها شود.

،
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: از ۱۲ ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی در لرستان که حدود ۱۰ سال تعطیل شده بودند ا مسال اخیر شش ایستگاه پمپاژ به بهرهداری رسید که تا پایان سال ۹۴ نیز شش ایستگاه دیگر به بهره برداری خواهد رسید و حدود هشت هزار هکتار از اراضی استان به اراضی آبی اضافه خواهند شد.
مهندس مهرداد غضنفری اظهار داشت: در این زمینه با استفاده از منابع بخش خصوصی و تسهیلات بانکی تا کنون بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی با بهره ۱۱ درصد به بخش کشاورزی تزریق شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: بعد از سفر هیئت دولت به لرستان در زمینه اعتبارات عمرانی نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان از محل مواد ۱۰ و ۱۲ به استان اختصاص یافت و این در حالی است که اعتبارات عمرانی این بخش در سال گذشته حدود چهار میلیارد تومان بود.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی