امروز: یکشنبه 25 آذر 1397 برابر با 16 دسامبر 2018

رحیمی جزو خودی‌های متخلف محسوب می‌شود

معاون فرهنگی قوه قضاییه:
رحیمی جزو خودی‌های متخلف محسوب می‌شود
پرونده "م.ه" سنگین و دارای 12 اتهام است
از نظر دسته‌بندی‌های سیاسی محمدرضا رحیمی جزو خودی‌ها بوده اما یک خودی متخلف محسوب می‌شود.
به گزارش خبرنگار ما؛ حجت‌الاسلام و المسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه ضمن بیان مطلب فوق گفت: در حال حاضر پرونده‌های مهمی در دستگاه قضایی مورد قضاوت قرار گرفته است یا در حال قضاوت هستند. برای مثال پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم یکی از پرونده‌های بسیار مهم بود.


معاون فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: این پرونده از چند جهت قابل طرح است؛ یکی از جهت اجرای عدالت و دیگری از جهت اقتدار قوه قضاییه که در این راستا نیز تحلیل‌های مختلفی وجود داشت و تعداد کثیری از برخورد قاطع قوه قضاییه در این پرونده احساس رضایت داشتند.
صادقی با بیان اینکه برخورد مقتدرانه باید با عدالت همراه باشد تصریح کرد:‌ در حال حاضر نمی‌خواهم در رابطه با اینکه این حکم عادلانه یا ناعادلانه بوده حرف بزنم که حتما عادلانه بوده است، اما کاری که صورت گرفته کاری بسیار ارزشمند محسوب می‌شود؛ زیرا این فرد یکی از مسئولان بلند پایه در دستگاه اجرایی بود و سوابق خدمتی بسیار زیادی داشت. همچنین این فرد از نظر دسته بندی‌های سیاسی جزء خودی‌ها محسوب می‌شد که البته الان نیز او را جزء خودی‌ها می‌دانیم اما یک خودی متخلف؛ لذا می‌دانیم که این فرد باید مجازات می‌شد و از این جهت نیز شکرگذاریم که فرد متخلف در حال تحمل کیفر است، اما آرزو می‌کردیم که ای کاش چنین فرد متدین و معتقد به اخلاق و مسائل ارزشی دچار تخلف نمی‌شد.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی بدون هیچ گونه ملاحظات قضایی این فرد را محاکمه کرد در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به پرونده دیگری اظهار کرد: پرونده‌ دیگری که در حال حاضر در حال رسیدگی است پرونده‌ "م . ه" است که بسیار سنگین است و در آن 12 اتهام وجود دارد. قاضی این پرونده بسیار دقیق و حاذق است.
وی با بیان اینکه فرآیند رسیدگی به این پرونده در حال طی شدن است، خاطرنشان کرد: انتظار این است که در این پرونده هم اقتدار و هم عدالت اجرا شود، اما بعضا در رسانه‌ها مشاهده می‌کنیم که تنها یک سوی مساله را می‌بینند زیرا یک عده طالب اقتدار هستند و کاری به عدالت ندارند و معتقد این آقا باید محکومیت سنگینی داشته باشد و مدعی هستند که اگر محمدرضا رحیمی به 15 سال حبس محکوم شده بود این فرد باید حکمش 150 سال حبس باشد که این حرف نه منطق حقوقی و نه منطق عقلانی و نه منطق سیاسی دارد.
صادقی گفت: بعد فرهنگی کار برای تلطیف و آرام کردن فضا از مسئولیت رسانه‌ها محسوب می‌شود که با این کار فشار را از دوش قاضی بردارند تا حکم عادلانه صادر شوند.
صادقی در رابطه با برخورد قوه قضاییه با مفاسد اقتصادی گفت: قوه قضاییه در رابطه با این موضوع با قوت وارد شده است. در بحث اقتصاد مقاومتی نیز هر دستگاهی باید وضعیت خود را مشخص کنند. دستگاه‌های دولتی سنگین‌ترین بار را بر دوش دارند و دستگاه قضایی نیز مسئولیت‌هایی دارد.
معاون فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: قوه قضاییه در این دوره با قدرت و اقتدار به بحث مفاسد اقتصادی ورود پیدا کرده و از این پس هم با عزمی راسخ آن را دنبال می‌کند و امیدواریم با مسائلی مانند پولشویی، دلالی‌های ناسالم، فساد و مفسده اقتصادی قوی‌تر از گذشته عمل شود.
صادقی در رابطه با دومین دوره‌ مسابقات سراسری کارکنان قوه قضاییه گفت: این مسابقات در چهار مرحله برگزار می‌شود. ابتدا در سراسر شهرستان‌ها این مسابقات برگزار شده و در مرحله بعد برگزیدگان شهرستان‌ها وارد مرحله‌ استانی شده‌اند و در مرحله سوم این مسابقات در سطح منطقه‌ای و در مرحله چهارم که بخش نهایی است 166 نفر برای حضور در مسابقات شرکت خواهند کرد.
معاون فرهنگی قوه قضاییه ویژگی برگزاری این دوره از مسابقات سراسری قرآن را حضور بانوان بیان کرد و گفت: برای اولین بار همکاران خانم در دستگاه قضایی در این دوره از مسابقات شرکت کردند که از تعداد 166 نفر 103 نفر آقایان و 63 نفر خانم‌ها هستند که در مراحل مختلف مجموعا 8 هزار نفر در این مسابقات شرکت کردند.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی