امروز: یکشنبه 05 اسفند 1397 برابر با 24 فوریه 2019

اهمیت"عزت، حکمت و مصلحت" در مذاکرات هسته ای

ادعُ إِلى سَبيلِ رَبِّكَ بِالحِكمَةِ وَالمَوعِظَةِ الحَسَنَةِ وَجادِلهُم بِالَّتي هِيَ أَحسَنُ  إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبيلِهِ  وَهُوَ أَعلَمُ بِالمُهتَدينَ
ایران اسلامی در مسیر پرفراز و نشیب خود با انواع دسیسه های جهانی مواجه بوده است. از اولین روز پیروزی نقشه های مختلف برای براندازی نظام اسلامی، طراحی و به مرحله ی اجرا گذاشته شده است. کودتا، حمله ی نظامی آمریکا برای آزادسازی گروگان های لانه ی جاسوسی و جنگ تحمیلی از توطئه های آشکار و مهم صدر پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. به تدریج و با پایان جنگ و تثبیت حقانیت ایران، چشم آنها به ایجاد انحراف مردم و نظام از آرمانهای خود بود که با جانشینی رهبر معظم انقلاب، این رویای آنها تعبیر نشد و روی به جنگ نرم و تهاجم همه جانبه ی فرهنگی آوردند. 
کاهش صادرات نفت و پایین آوردن قیمت نفت در زمانی که جمهوری اسلامی با نرمش قهرمانانه به طور جدی به مذاکره با 5+1 مشغول است، برای تضعیف مواضع ایران طراحی شده است. رژیم اشغالگر قدس با انواع روش ها سعی دارد مذاکرات را ابتر و ایران را در جهان منزوی کند، اما دیپلماسی فعال و هوشمندانه ی ایران ، تا کنون این امید دشمنان را ناامید و راه مذاکره را گشوده نگاه داشته است. در حال حاضر ایجاد توازن بین عزت ، حکمت و مصلحت از همه وقت ضروری تر و مهم تر است. بدون تردید خودباختگی و تسلیم شدن ، مورد قبول هیچ ایرانی آزاده نیست، اما ایجاد تفرقه و تضعیف تیم مذاکره کننده نیز خیانتی نابخشودنی است. جایی که رهبر فرزانه ی انقلاب ، آنان را فرزندان انقلاب می دانند، تمامی تلاش خواص ، احزاب و جریانها می باید صرف دادن مشورت خیرخواهانه و عالمانه به آنها شود.
در شرایط کنونی، اقتدار ما در وحدت کلمه، متجلی می شود و هر گونه تضعیف یا تخریب تیم مذاکره کننده یا ترجیح منافع گروهی بر منافع ملی خطایی نابخشودنی است. واضح است نصایح و دلسوزی ها، جایگاه خود را دارد و گاه لازم است بی هیاهو و از کانالهای خود به اطلاع دستگاه دیپلماسی کشور برسد. در شرایط جنگ اقتصادی تمام عیار استکبار جهانی با ایران اسلامی، وحدت مسوولان و مردم ، تدبیر تصمیم گیران و تبعیت همگان از ولایت فقیه از هر گونه تند روی و کند روی جلوگیری می کند و با لطف خدای متعال پیروزی را برای ملت شریف ایران به ارمغان خواهد آورد..

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی