امروز: سه شنبه 26 تیر 1397 برابر با 17 جولای 2018

" آری به اتفاق جهان می توان گرفت"

محمدرضا یمقانی
  13 فروردین 94 بالاخره ماراتن مذاکرات ایران و 1+5 به سرانجام رسید و بیانیه ای شامل راه حل های تفاهم شده برای رسیدن به برنامه جامع اقدام مشترک منتشر شد. در مورد این بیانیه که طلیعه ی توافق جامع بین طرفین مذاکره کننده است نکات زیر حایز اهمیت است:
1-    علیرغم نظرات مخالف داخلی و خارجی ، مذاکره کنندگان با حمایت مسوولان عالیرتبه ی نظام به ویژه مقام معظم رهبری و ملت رشید ایران، توانستند مذاکره را به نتیجه برسانند و خطوط قرمز ترسیم شده را مراعات کنند

دولت سال آینده ۳۸ هزار نفر را استخدام می‌کند

نوبخت اعلام کرد:
دولت سال آینده ۳۸ هزار نفر را استخدام می‌کند
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: براساس برنامه ریزی‌ها، دولت سال آینده ۳۸ هزارنفر از جوانان را استخدام خواهد کرد.
به گزارش مهر، محمدباقر نوبخت با اعلام اینکه براساس برنامه ریزهای صورت گرفته و با تامین بودجه مورد نیاز، بیش از ۳۸ هزارنفر از جوانان کشور به استخدام دولت در خواهند آمد، گفت: البته سیاست دولت در استخدام، کم کردن حجم دولت است.

هیچ کشوری جرأت نگاه چپ به ایران اسلامی را ندارد

سرلشکر جعفری در رامهرمز:
هیچ کشوری جرأت نگاه چپ به ایران اسلامی را ندارد
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دستاورهای انقلاب اسلامی آن قدر زیاد است که امروز هیچ کشوری جرأت نگاه چپ به ایران اسلامی را ندارد و این ناشی از عظمت امروز کشور است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رامهرمز، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گردهمایی رزمندگان شهرستان رامهرمز، انقلاب اسلامی ایران را نشأت گرفته از قیام عاشورا دانست و اظهار داشت: عظمت امروز انقلاب اسلامی ایران حاصل خون شهدای ماست.
وی افزود: دشمنان امروز با تحریم، تهاجم فرهنگی و توطئه‌های بسیاری علیه ایران برنامه‌ریزی می‌کنند، اما به لطف خداوند متعال همه این توطئه‌ها خنثی می‌شود.

حتی یک ریال از منابع بودجه سال آینده ارتباطی با مذاکرات ۵+۱ ندارد

نوبخت پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:
حتی یک ریال از منابع بودجه سال آینده ارتباطی با مذاکرات ۵+۱ ندارد
سخنگوی دولت گفت: حتی یک ریال از منابع پیش بینی شده در بودجه ارتباطی با مذاکرات ۵+۱ ندارد زیرا حتی یک ریال از بودجه پیشنهادی دولت بر اساس اینکه مذاکرات به نتیجه خواهد رسید یا خیر، پیش بینی نشده است.
به گزارش تسنیم، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۴گفت: لایحه بودجه سال ۹۴ از ۱۶ آذر تقدیم مجلس شد و پس از سه ماه بحث و بررسی توسط نمایندگان مجلس به تصویب رسید.

سیاست داخلی را وارد مذاکرات نکرده ایم

ظریف در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان:
سیاست داخلی را وارد مذاکرات نکرده ایم
وزیر امور خارجه کشورمان توافق هسته‌ای را نیازمند اراده سیاسی طرفین مذاکره دانست و گفت: سیاست داخلی را وارد مذاکرات نکرده ایم.
به گزارش ایلنا٬ محمدجواد ظریف در گفت وگو با شبکه سی‌ان‌ان با تاکید براینکه مذاکرات هسته‌ای ربطی به سیاست داخلی در ایران ندارد، گفت: هدف ما «حل و فصل دیپلماتیک مسایل ساختگی از برنامه‌های هسته ای ایران» است که در 15 سال گذشته، مانع آرامش و همکاری در منطقه ما شده است.
وزیر امور خارجه کشورمان افزود: با حل این مساله می‌توانیم به موضوعاتی بپردازیم که چالش‌های بزرگی برای منطقه و جهان محسوب می‌شوند؛ به همین دلیل ما سیاست داخلی را وارد این موضوع نمی‌کنیم.

رییس جمهور : برای زندگی پایدار وسالم توجه به محیط زیست یک نیاز است

رییس جمهوری به مناسبت روز درختکاری و گرامیداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، با تاكید بر ضرورت صیانت از محیط زیست تصریح کرد: امروز نه تنها برای زیبایی كشور بلكه برای حیات و زندگی سالم و پایدار، نیازمند توجه به محیط زیست هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که صبح پنجشنبه پس از کاشت یک اصله نهال در محوطه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی تهران با خبرنگاران صحبت می کرد، افزود: پیام روز درخنكاری و هفته حفظ منابع طبیعی این است كه هیچ راهی جز آشتی با محیط زیست و بکارگیری همه تلاش ها برای حفظ و حراست از آن ، وجود ندارد.

جاده ها برای سفرهای نوروزی هموطنان آماده شده است

مدیرکل نگهداری راه وابنیه سازمان راهداری:
جاده ها برای سفرهای نوروزی هموطنان آماده شده است
مدیرکل نگهداری راه وابنیه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با انجام عملیات مختلف راهداری جاده های کشور از بهمن و اسفند ماه سال جاری برای انجام سفرهای نوروزی هموطنان آماده شده است.
عزیز فیلی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در این مدت بیش از 800 کیلومتر از راه های مواصلاتی کشور روکش اسفالت شده و حدود 3 میلیون مترمربع از جاده ها نیز لگه گیری و درزگیری شده است.

دولت به نشاط سیاسی در انتخابات اعتقاد دارد و از تشکل‌های سیاسی حمایت می‌کند

معاون سیاسی وزیر کشور:
دولت به نشاط سیاسی در انتخابات اعتقاد دارد و از تشکل‌های سیاسی حمایت می‌کند

معاون سیاسی وزارت کشور در جلسه شورای اداری لرستان از فعالیت قریب‌الوقوع خانه احزاب خبر داد و فضای انتخاباتی کشور را تشریح کرد.
معاون سیاسی وزیر کشور روز پنجشنبه در سفر به خرم‌آباد در گفتگو باخبر نگاران افزود: فعالیت خانه احزاب به علت عدم برگزاری انتخابات برای تعیین هیات مدیره جدید متوقف‌شده بود که طی جلسات متعدد با اعضای هیات مدیره سابق، آنان راغب به برپایی انتخابات تعیین اعضای هیات مدیره جدید شدند.
مهندس محمد حسین مقیمی گفت: خانه احزاب کشور به‌محض مشخص شدن اعضای هیات مدیره جدید، راه‌اندازی می‌شود که احزاب و تشکل‌های شناسنامه‌دار در قالب خانه احزاب فعالیت خواهند کرد که موجب پرشورترشدن حضورمردم در انتخابات خواهند شد.

حالت های رنگی