امروز: یکشنبه 25 آذر 1397 برابر با 16 دسامبر 2018

جنب و جوش سالن های تئاتر پس از تعطیلات نوروز

با پایان یافتن تعطیلات نوروزی سالن های نمایشی هم جنب وجوش بیشتری یافته اند و پذیرای علاقه مندان به هنر تئاتر هستند.
به گزارش ایرنا، هنر تئاتر همواره علاقه مندان خاص خود را داشته و تماشاگر حرفه ای این هنر با پایان تعطیلات نوروزی پیگیر برنامه سالن هایی هستند که نمایش دهنده آثار تولیدی فعالان این عرصه است.
با نگاهی اجمالی به آثاری که در حال حاضر به روی صحنه هستند تکثر و تنوع در سبک و موضوعات مختلف به چشم می خورد و به نظر می رسد اغلب سلایق و سنین را دربر می گیرد.
تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان در فروردین امسال میزبان اجرای ویژه نمایش های دومینو، پرسونا و ناراح خواهد بود.. این سه نمایش از 17 فروردین تا 4 اردیبهشت در خانه هنرمندان ایران و به ترتیب در ساعت 18، 19:15 و 20:30 به روی صحنه خواهند رفت.
اداره تئاتر خانه نمایش نیز تا 30 فروردین امسال و در ساعت: 18:30 شاهد اجرای نمایش تک سرباز کاری از عباس عبدالله زاده است که روایت گر سربازی تنها در نقطه صفر مرزی و مشغول پاسبانی است که خواننده دوره گردی را به جرم حمل مواد مخدر بازداشت می کند.
همچنین تئاتر باران به عنوان یک سالن تئاتر خصوصی که سال گذشته و در بحبوحه جشنواره تئاتر فجر به روی علاقه مندان تئاتر گشوده شد از 16 تا 30 فروردین 1394 میزبان نمایش پلیس به کارگردانی شایان افکاری و بازی پژمان جمشیدی خواهد بود.
پلیس روایتگر آخرین زندانی سیاسی یک کشور نظامی است که توبه نامه را امضا می کند و از زندان مرخص می شود. رئیس پلیس برای جلوگیری از بیکاری و در نتیجه نابودی مجبور است گروهبان خود را وادار به دادن شعار علیه شاه کند تا بتواند او را بازداشت کند. گروهبان به زندان می افتد و ماجرا ادامه دارد.
سالن دیگر تئاتر باران نیز از 9 فروردین تا 9 اردیبهشت 1394 و در ساعت 19 شاهد اجرای نمایش رابینسون کروزوئه به کارگردانی میلاد نیک آبادی و نویسندگی حمیدرضا نعیمی است.
به همین ترتیب تالار شمس (اقدسیه) از 16 فروردین تا 16 اردیبهشت 1394 و در ساعت: 19:30 شاهد ادامه اجرای نمایش پاییز به کارگردانی نادر برهانی مرند و بازی امیر جعفری خواهد بود. اجرای این نمایش پیش از این در تماشاخانه ایرانشهر با حاشیه هایی مواجه شده بود.
بهرام افشاری و مجید نوروزی از بازیگران این نمایش هستند که تندیس بهترین بازیگر مرد در سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر نیز برای همین اثر به بهرام افشاری تعلق گرفته است.
اما تالار وحدت از 7 تا 30 فروردین 1394 و در ساعت: 19میزبان نمایش سقراط به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی است. اثری که سال گذشته نیز به روی صحنه رفت و با استقبال خوب علاقه مندان به تئاتر مواجه شد.
فرهاد آئیش، لادن مستوفی، بهناز نازی و ایوب آقاخانی برخی از بازیگران این نمایش هستند.
همچنین تماشاخانه سنگلج از 16 فروردین تا 16 اردیبهشت 1394 و در ساعت: 18:15 شاهد اجرای نمایش عمو نورزو و حاجی فیروز به کارگردانی و نویسنده گی جواد انصافی است.
این نمایش روایتگر دختر پادشاه شهر است که دچار بیماری است و حکیمان و طبیبان شهر نمی توانند آن را درمان کنند تا اینکه عمو نوروز و حاجی فیروز چاره ای می اندیشند.
فقط به خاطر من نیز عنوان نمایشی از چیستا یثربی است که در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر از 17 تا 31 فروردین 1394 و در ساعت 19:30 به روی صحنه می رود.فقط به خاطر من حکایت زنی است که نیمه شب پشت در خانه خود بدون پول و کلید و کارت شناسایی مانده و ماجراهایی برایش اتفاق می افتد.
همچنین سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر از 16 فروردین تا 11 اردیبهشت 1394 در ساعت 21 میزبان نمایش کامنت به کارگردانی یوسف باپیری و بازی نوید محمدزاده، بهرام افشاری، هومن شکیبا و ستاره پسیانی است.
پیش بینی می شود که فصل بهار امسال با توجه به تنوع آثار و حضور کارگردان های جوان با سبک های بدیع بتواند اقبال علاقه مندان به تئاتر را بیش از پیش سبب ساز شود.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی