امروز: شنبه 04 اسفند 1397 برابر با 24 فوریه 2019

برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

11 تا 16 اسفندماه در نمایشگاه بین المللی صورت می گیرد
برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

چهارمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از 11 تا 16 اسفند سالجاری در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار ما؛ حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در این خصوص اظهار داشت: رویکرد اصلی ما در جشنواره امسال کاربردی کردن اقدامات جشنواره‌های گذشته است تا بتوانیم خروجی تلاش‌ها را قابل رویت کنیم؛ تلاش می‌کنیم در جهت اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری نخستین مجموعه‌ای باشیم که دستاورد تلاش تولیدگران ایرانی را به نمایش بگذارد.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به اهداف جشنواره امسال افزود: اجرای قانون ساماندهی مد و لباس در جهت الگوسازی و ارائه الگو با شاخص‌های ایرانی و اسلامی رویکرد اصلی این دوره است ضمن اینکه اهدافی همچون حمایت از تولیدات داخلی، توجه به صنعت پوشاک به عنوان صنعتی غیرنفتی، ترویج پوشاک با ملاک‌های ایرانی و اسلامی هویت بخشی به تولیدات داخلی کاربردی شدن آثار منتخب جشنواره سال‌های گذشته و ارتقای سطح کیفی پوشش از منظر زیبایی را دنبال می‌کنیم.


دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به اینکه سالن نمایش در فضایی دو هزار متری آثار منتخب را به نمایش عموم می‌گذارد، افزود: در بخش استان‌ها نیز تاکنون حضور 21 استان کشور قطعی شده و در این بخش بر پوشش‌های سنتی و اصیل ایرانی  توجه و تأکید داشتیم به دنبال این هستیم که در بخش استانی برخی آثار را کاربردی کنیم.
قبادی گفت: ما معتقدیم بخش صنعت به عنوان حلقه جدی و مهم حوزه مد و لباس باید مورد توجه قرار گیرد که این صنعت شامل ملحقات پارچه و لباس خواهد بود و تلاش کردیم که تعدادی از صنعتگران محصولات خود را در این بخش عرضه کنند.
وی افزود: آشنایی تولیدکنندگان با صنایعی که می‌توانند در تولید مورد استفاده قرار دهند یکی از اهداف بخش صنعت جشنواره است.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس همچنین در خصوص بخش علمی دانشگاهی جشنواره، تصریح کرد: مجموعه دانشگاه‌های ثبت نام شده در این بخش 74 دانشگاه است که به جز دو دانشگاه سایرین حضور خواهد داشت. همچنین 38 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای حضور دارند و در بخش مسابقه لباس دانشجویی داوری 240 اثر دریافت شده آغاز شده است.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در خصوص بخش بین الملل چهارمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر نیز تصریح کرد: در این بخش سعی می‌کنیم حضور 15 کشور را داشته باشیم که تاکنون کشورهایی از جمله ایتالیا، آذربایجان، افغانستان، هند، برزیل، عراق، استرالیا و ترکیه قطعی شده است؛ ما در این بخش به دنبال معرفی و فروش برندها نیستیم بلکه ارائه تجربیات و ایجاد هم‌افزایی در کشور مدنظر ما است.
قبادی با بیان اینکه امسال کیفیت لباس‌های مردانه عرضه شده در این جشنواره درسطح بالایی است، گفت: تاکنون 180 غرفه در بخش عرضه و فروش جانمایی شدند ضمن اینکه برای نخستین بار عرضه و فروش کیف و کفش نیز در این نمایشگاه انجام می‌شود و در نهایت 200 غرفه را خواهیم داشت. وی گفت: در بخش نمایش نیز یکی از بهترین بخش‌ها برای نمایش آثار برگزیده سازه‌ای کاملا حرفه‌ای است که مراحل ساخت را پشت سرمی‌گذارد، این بخش به صورت فروش بلیط اداره می‌شود که عواید آن صرف امور خیریه خواهد شد.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به اینکه برگزیدگان آثار در سطح یک تا سه به صورت یک روز طراحی زنده در مقابل چشم بازدیدکنندگان خواهند داشت، گفت: برای قیمت‌گذاری بخش عرضه و فروش هیئت‌های کارشناسی وجود دارد و فاکتور اول ما برای این بخش کیفیت آثار ارائه شده است ضمن اینکه هر ساله تعدادی از آثار و طراحی‌ها به تولید انبوه می‌رسد.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی