امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

معاون وزیرارشاد به دیدار نوازنده پیشکسوت کمانچه رفت

معاون وزیرارشاد به دیدار نوازنده پیشکسوت کمانچه رفت

13.jpg


دکترسید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه مدیرکل دفتر موسیقی به دیدار استاددرویش رضا منظمی نوازنده پیشکسوت کمانچه رفت.
به گزارش صدای ملت، به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری و علی ترابی مدیر کل دفتر موسیقی با حضور در منزل استاد درویش رضا منظمی با این نوازنده کمانچه و استاد دانشگاه دیدار و گفت وگو کردند و منظمی در این دیدار از یک عمر فعالیت عاشقانه خود برای اعتلای موسیقی سخن گفت.دکتر حسینی در این دیدار گفت: امیدوارم به زودی دوباره شاهد نوازندگی کمانچه و اجرای استاد درویش رضا منظمی باشیم. منظمی نیز عنوان کرد: همیشه با عشق و علاقه موسیقی کار کردم و ساز زدم و خوشبختانه شاگردان و دانشجویان خوبی را آموزش دادم که امروز مدرس و هنرمند موسیقی هستند. در این دیدار نادر مرتضی پور؛ آهنگساز و رهبر ارکستر نیز حضور داشت.
درویش‌رضا منظمی وی متولد شهر الشتر از توابع استان لرستان است. وی با آموختن کمانچه در الشتر و ویولون در خرم آباد، توانست در رادیوی محلی لرستان به اجرای برنامه بپردازد. بعدها به مدت شش سال نزد حسین یاحقی موسیقی آموخت. از دیگر استادان وی به نورعلی برومند، علی اصغر بهاری و جواد معروفی می‌توان اشاره کرد.
این هنرمند فعالیت حرفه‌ای را در گروه موسیقی شیدا و در کنار محمدرضا لطفی و ناصر فرهنگ‌فر شروع کرد.
منظمی که مدتی رئیس دانشگاه هنرهای زیبا تهران بود در حال حاضر عضو شورایعالی شعر و موسیقی و شورای قیمت‌گذاری مرکز موسیقی و سرود صدا و سیما است.لازم به ذکر است استاد درویش رضا منظمی در اکثر کشور های اروپایی، آسیایی به ویژه قاره پنجم  استرالیا برنامه های موسیقی اصیل ایرانی را اجرا کرده که همواره مورد توجه مردم دنیا قرارا گرفته . از خدای منان برای این استاد پنجه طلایی موسیقی ایران زمین سلامتی و بهبودی خواستاریم.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی