امروز: چهارشنبه 04 مهر 1397 برابر با 26 سبتامبر 2018

جاده تاریخی گنجنامه را هم تعریض کردند!

تعریض جاده خاکی در 500 متری «کتیبه گنجنامه»، باعث سقوط سنگی بزرگ روی یک دستگاه خودروی سواری و مچاله شدن آن شد.
این حادثه در هفتمین روز تعطیلات نوروزی رخ داد و اگرچه هیچ تلفات جانی نداشت، اما نشانه‌ای برای تشدید ریزش سنگ و سقوط بهمن در یکی از مسیرهای پرتردد گردشگران و کوهنوردان استان همدان است.

جزئیات کامل افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال ۹۴

معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیات وزیران درباره تعیین ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان برای سال ۱۳۹۴ را ابلاغ کرد.
به گزارش مهر، اسحاق جهانگیزی معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیات وزیران درباره تعیین ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان برای سال ۱۳۹۴ را ابلاغ کرد.
متن این مصوبه بدین شرح است: ۱- ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات برای سال ۱۳۹۴ به میزان نوزده هزار و پانصد و نود و هفت (۵۹۷ر۱۹) ریال تعیین می شود.

جنب و جوش سالن های تئاتر پس از تعطیلات نوروز

با پایان یافتن تعطیلات نوروزی سالن های نمایشی هم جنب وجوش بیشتری یافته اند و پذیرای علاقه مندان به هنر تئاتر هستند.
به گزارش ایرنا، هنر تئاتر همواره علاقه مندان خاص خود را داشته و تماشاگر حرفه ای این هنر با پایان تعطیلات نوروزی پیگیر برنامه سالن هایی هستند که نمایش دهنده آثار تولیدی فعالان این عرصه است.
با نگاهی اجمالی به آثاری که در حال حاضر به روی صحنه هستند تکثر و تنوع در سبک و موضوعات مختلف به چشم می خورد و به نظر می رسد اغلب سلایق و سنین را دربر می گیرد.

چه کسی مدیرعامل خانه سینما می‌شود؟

فقط 11 روز از فرصت 45 روزه‌ی هیات مدیره‌ی جدید خانه سینما برای انتخاب مدیرعامل این تشکل صنفی باقی است.
به گزارش ایسنا،11 اسفند ماه انتخابات خانه سینما برگزار شد و در همان روز از سوی فرهاد توحیدی سخنگوی پیشین خانه سینما اعلام شد که طبق آیین‌نامه این تشکل،هیات مدیره جدید 45 روز فرصت دارد تا مدیرعامل را خارج از ترکیب هیات مدیره انتخاب بکند.

حاشیه های پایان ناپذیر سریال در حاشیه؛

پزشکان صدا و سیما را تهدید به تجمع کردند
گویا بخت مهران مدیری کارگردان سریال طنز «درحاشیه» همچون سایر آثارش چندان بلند نیست و واکنش ها نسبت به جدیدترین اثر او تمامی ندارد. این بار پزشکان، صداوسیما را تهدید به تجمع کرده اند.
به گزارش ایرنا، واکنش ها قبل از پخش این سریال آغاز شد، در همان زمان مدیر شبکه سه سیما عنوان کرد بسیاری از نقدهای غیرمنصفانه پس از پخش این سریال کاهش یافته است.

سیزده فیلم کوتاه در جشنواره سما

سیزده فیلم کوتاه از تولیدات دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در بخش مسابقه نخستین جشنواره فیلم کوتاه سما به رقابت خواهند پرداخت.
به گزارش ایرنا از انجمن سینمای جوانان ایران، در پی اعلام اسامی آثار راه یافته به بخش مسابقه نخستین جشنواره فیلم کوتاه سما، 13 فیلم کوتاه از تولیدات هشت دفتر انجمن سینمای جوانان ایران در سه بخش مسابقه داستانی نسل نو، مسابقه داستانی ملی و پویانمایی ملی این جشنواره پذیرفته شدند.
اسامی این فیلم های کوتاه عبارتند از:

فراکسیون صنایع دستی و فرش ایران به طور رسمی در مجلس آغاز به کار کرد

رئیس فراکسیون صنایع دستی و فرش ایران مجلس گفت: فراکسیون صنایع دستی و فرش با برگزاری انتخابات هیأت رئیسه به صورت رسمی فعالیت خود را با هدف حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی و فرش آغاز کرد.     
محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به تشکیل فراکسیون جدید صنایع  دستی و فرش ایران گفت: انتخابات و برنامه ریزی های این فراکسیون هفته گذشته انجام شد که به علت همزمانی با بررسی جزئیات لایحه بودجه 94 در صحن علنی، گزارش آن به اداره امور فراکسیون های مجلس داده شد.

نبود نظام حمایتی مناسب از تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایرانی

یک فعال اقتصادی از مشکلات فرش دستباف ایرانی می‌گوید
نبود نظام حمایتی مناسب از تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایرانی
فرش دستباف ایران که از گران‌بهاترین میراث فرهنگی ایرانیان است، به گفته یک فعال حوزه فرش، این روزها در تب‌وتاب دفاع از حیثیت و اعتبار جهانی خود در بازارهای بین‌المللی است.
ارسطو پور حیدر فعال اقتصادی صنعت فرش ایران در گفت‌وگو با ایرنا در پکن از گره مشکلات بر تاروپود فرش دستبافت ایرانی در بازارهای جهانی گفت و وضعیت ناعادلانه رقابت فرش ایران با نمونه‌های خارجی را واکاوی کرد و گفت: نظام حمایتی مناسبی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایرانی در خارج از کشور وجود ندارد.

حالت های رنگی