امروز: دوشنبه 23 مهر 1397 برابر با 16 اکتبر 2018

دولت تدبیر و امید آرزوهای مردم را بر باد داد سهم جوانان ما از زندگی فقط غصه خوردن است

نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها :
دولت تدبیر و امید آرزوهای مردم را بر باد داد سهم جوانان ما از زندگی فقط غصه خوردن است

نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها گفت: پس از تاسیس نهاد شورایی در کشور این نهاد روز به روز هم از ناحیه کارگزاران دولت و هم از ناحیه مجلس تضعیف می‌شود زیرا دولت‌ها از مطالبه‌گری ما ‌خسته شده‌اند و مجلس نیز شوراها را رقیب خود می‌داند.
عزیز سارانی در دهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها ،  در ادامه این  موضوع را  چالش جدی  کشور دانست و افزود:  این مسئله  رفته رفته منجر به تضعیف شوراها می‌شود.از طرف دیگر  نداشتن ردیف اعتباری مستقل برای شورای عالی استان‌ها نیز معضل جدی‌ای است و چون ردیف اعتباری این شورا در ذیل ردیف وزارت کشور تحت عنوان مساعدت تعریف شده است برای گرفتن همین  مبلغ ناچیز هم  باید منت‌ها کشید.
وی ادامه داد :  واقعا جای سوال است پس از گذشت هفت ماه از سال 97 از بودجه تعویض پیشنهادی سال جاری چند درصد ناچیز آن تحقق یافته است. بسیار متعجب و متاسفم از مسئولان برنامه و بودجه کشور که ردیف اعتباری شورای عالی را همانند پروژه‌های عمرانی می‌بینند در صورتی که این ردیف اعتبار تحت عنوان حقوق و دستمزد است.
عضو شورای شهر زابل عنوان کرد: جناب آقای الویری به دلیل عدم پرداخت حق ستادی استان‌ها متاسفانه شورای اسلامی استان همانند شورای شهرستان رو به تعطیلی است چنانچه سازمان برنامه و بودجه و یا وزارت کشور کوتاهی کرده‌اند باید پاسخگو باشند.
وی گفت: من از استانی آمده‌ام که محرومیت‌های تاریخی زیادی را متحمل شده و یا در و اقع به جای محروم باید بگویم که این استان مظلوم واقع شده است. منکر خدمات ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران نیستم اما با وجود آنکه کشور ما دارای منابع عظیم و ارزشمندی است و سیستان و بلوچستان نیز از منابع خدادادی مستثنی نیست اما  دسترسی  مردم استان به آب شرب  به رویایی تبدیل شده است. شاید باورتان نشود اما  سهم مردم ساحل‌نشین در کنار دریای عمان و شاخص دسترسی به آب شرب فقط 20 درصد است.
نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: می‌دانید که دولت افغانستان به رغم تعهدات در خصوص تامین آب دریاچه هامون همچنان کوتاهی می‌کند و به دلیل خشکی هامون زندگی برای مردم سیستان و بلوچستان و خصوصا در روستاهای ما امکان‌پذیر نیست و بسیاری از روستاها به دلیل خشکسالی به مهاجرت روی آورده و همه خالی از سکنه شده‌اند چرا که از منابع عظیم دریا و یا استفاده از راکتورهای اتمی برای شیرین کردن آب دریا استفاده نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه اگر دولت توان و اجرای آن را ندارد چرا بخش خصوصی مورد حمایت قرار نمی‌گیرد  گفت: معلوم است که عزمی برای برطرف شدن مشکل آب مردم استان در دولتمردان وجود ندارد.
سارانی تصریح کرد: فقط در زمان انتخابات با برچسب‌های متفاوت از مردم استفاده ابزاری می‌شود .آقای  وزیر محترم کشور بدانید که مدیریت عالی دولت در استان ،  در دوره دوم دولت تدبیر و امید تمام آرزوها و امیدهای مردم را بر باد داده  و اعتماد مردم را از بین برده است. دیگر باور کردن حرف‌های دولت‌ها برای ما کاری بسیار سخت است.
وی ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان از چالش‌های مدیریتی رنج می‌برد و انتصابات بر مبنای شایسته‌سالاری نیست بلکه بر مبنای اقتصادسالاری است. ترکیب و قرار گرفتن افراد در منصب‌ها و ادارات‌ مختلف مطابق با ترکیب جمعیتی استان چگونه است چرا در استخدامی‌ها فقط عده‌ای خاص با برند خاصی بکارگیری می‌شوند و سهم مردم نخبه و بلوچ فقط روی آوردن به اشتغال کاذب است که با توجه به بالا رفتن نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی ما متاسفانه این شغل‌های کاذب هم از بین رفته است و دیگر هیچ نوع کالایی از کشورهای همسایه وارد مرز ایران نمی‌شود و سهم جوانان ما از زندگی خویش فقط غصه خوردن است.
وی عنوان کرد: جناب آقای الویری ما پیشنهاد کرده‌بودیم که برای برنامه‌های توسعه این استان شورای عالی استان‌ها با محوریت اعضای شورای استان و با نهاد ریاست جمهوری نسبت به تدوین یک برنامه عملیاتی اقدام نمایند تا شاید شمه‌ای از معضلات استان مرتفع شود. جناب آقای وزیر کشور مرزها  تنها برای حفظ  امنیت  نیست  بلکه فرصتی خوب برای اقتصاد و درآمد مرزنشینان است که متاسفانه مردم سیستان و بلوچستان از این وضعیت هیچ گونه درآمدی ندارند و بازارچه‌های مرزی همچنان بسته هستند.
این عضو شورای شهر زابل اضافه کرد: جناب آقای رئیس جمهور و وزرای محترم،  مشکل گرانی در استان و کشور برای مردم صرفا بخاطر تحریم‌های خارجی نیست  متاسفانه ما هم از درون کشور‌تحریم هستیم و هم از درون استان.

کاهش ۵۰درصدی حجم آلایندگی پایتخت در افق ۴ سال آینده

شهردار تهران اعلام کرد؛
کاهش ۵۰درصدی حجم آلایندگی پایتخت در افق ۴ سال آینده

شهردار تهران گفت: برنامه شهرداری تهران این است که در چهار سال آینده با اختیاراتی که داریم و با کمک شورای شهر تهران حداقل در افق چهار ساله آینده بتوانیم ۵۰درصد از حجم آلایندگی در شهر تهران را کاهش دهیم.
به گزارش مهر، محمد باقر قالیباف، در مراسم افتتاح ایستگاه های میدان ولیعصر (عج) و شهرک شریعتی از خط سه مترو تهران ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)  از همه دست اندرکاران اجرای این پروژه تقدیر کرد و گفت: شاید اگر با یک نگاه عادی و غیر مسئولانه نگاه کنیم، بگوییم کارگران، مهندسان و تکنسین هایی که امروز در مجموعه مترو تلاش می کنند، جمعی پیمانکار و قراردادی هستند که کارشان را انجام می دهند اما انصاف قضیه این است که مجموعه این دوستان برای یک هدف مشخص به منظور خدمت به بندگان خوب خدا، نجات جان شهروندان و سلامت همه اقشار جامعه و مخصوصا کودکان که در این هوای تهران دچار عوارض شدیدی می شوند، تلاش می کنند.

انتقاد از وجود رانت در بلند مرتبه سازی و تراکم های غیرقانونی در پایتخت

آلیا مطرح کرد؛
انتقاد از وجود رانت در بلند مرتبه سازی و تراکم های غیرقانونی در پایتخت
عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز ناشی از وجود خلاء های قانونی و نظارتی است، گفت : یقه سفید ها با استفاده از خلاء های قانونی و نظارتی به درون دستگاه ها برای رسیدن به اهداف خود رخنه می کنند.
فاطمه آلیا در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درخصوص وجود برخی رانت ها در شهرداری که موجب ساخت و سازهای غیرمجاز می شود، گفت: طی چند سال گذشته بلند مرتبه سازی و یا دادن تراکم های غیرقانونی در پایتخت به دلایل مختلفی از جمله افزایش جمعیت روبه صعود است و متاسفانه بلندمرتبه سازی ها مانعی برای وزش آزاد باد از غرب و شرق  وبه دنبال آن آلودگی هوا در شهر می شود.

عدم حضور پزشکان در بیمارستان‌ها تخلف است

معاون برنامه‌ریزی و مالی نظام پزشکی:

عدم حضور پزشکان در بیمارستان‌ها تخلف است
معاون برنامه‌ریزی و مالی سازمان نظام پزشکی با تاکید بر نظارت بیشتر برای بهبود وضعیت حضور پزشکان در بیمارستان‌ها، گفت: زمانی می‌توانیم از عملکرد جامعه پزشکی دفاع کنیم که ارائه خدمات مناسبی را از سوی این افراد شاهد باشیم.
محمد جهانگیری در گفت‌و‌گو با  ایلنا درباره عدم حضور پزشکان متخصص و عضو هیات علمی در برخی بیمارستان‌ها گفت: طبق برنامه‌ای که وجود دارد؛ اعضای هیات علمی رسمی در بیمارستان‌ها باید در ساعات اداری در بیمارستان حضور داشته باشند.

هشدار نسبت به وجود 10 میلیون حاشیه‌نشین در کشور

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد
    هشدار نسبت به وجود 10 میلیون حاشیه‌نشین در کشور
 عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از وجود 10 میلیون حاشیه نشین در کشور، گفت: وزارت کشور باید با برنامه‌ریزی، برخورد و نظارت بر چنین پدیده‌ای و مشخص کردن حریم شهرها از گسترش حاشیه‌ها جلوگیری کند.
عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت ساماندهی و جمع‌آوری حاشیه‌نشین‌ها، تصریح کرد: متاسفانه هر روز به افراد ساکن در این مناطق افزوده می‌شود و روزانه شاهد جرم و جنایت‌های زیادی از ناحیه این افراد می‌باشیم بنابراین به علت عدم ساماندهی، نباید هزینه‌های زیادی بابت آسیب‌های اجتماعی ناشی از این معضل بپردازیم.

چاقو کشیدن بر روی خادم امام رضا(ع) در مسجد جامع سبزوار

چاقو کشیدن بر روی خادم امام رضا(ع) در مسجد جامع سبزوار
یکی از خدام حرم رضوی اهل سبزوار و مقیم مشهد، هفته گذشته در صحن مسجد جامع شهر سبزوار مورد حمله و ضرب و شتم شدید قرار گرفت.
هفته گذشته یکی از خدام حرم رضوی، پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد جامع، هنگام خروج از صحن مسجد، از امام جمعه سبزوار درباره علت کم توجهی هیئت امنای مسجد به تعمیر و نگهداری آن سوال می کند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سبزوار  به نقل از شاهدان عینی، طرح این سوال با لحنی آرام و بسیار مودبانه، با واکنش تند حاج آقای ابراهیمی مواجه شده و وی با ایجاد سر و صدا و پرخاشگری اقدام به برخورد با این شهروند کرده است.

نصب پکیج در بالکن مصرف گاز را افزایش می دهد

مقام مسوول در سازمان بهینه سازی مصرف انرژی:
نصب پکیج در بالکن مصرف گاز را افزایش می دهد

 یک مقام مسوول در سازمان بهینه سازی مصرف انرژی گفت: متاسفانه علیرغم سیاست دولت برای بهینه سازی مصرف انرژی در کشور شاهد رواج نصب پکیج در بالکن منازل هستیم که این موضوع مصرف گاز را افزایش می دهد. 

رطوبت شدید هوا و ریزگردها عامل خاموشی در آبدانان

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان ایلام اعلام کرد
رطوبت شدید هوا و ریزگرد ها عامل خاموشی در آبدانان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام با حضور در شهرستان آبدانان به خبرنگار ما گفت : خاموشی به علت آلودگی و رطوبت شدید هوا وبه تبع آن آسیب رسیدن شدید وجدی به تاسیسات به ویژه مقره های خطوط انتقال برق و پست فشار قوی این شهرستان رخ داد که با همت و تلاش شرکت برق منطقه ای غرب و امور انتقال نیروی استان در کمترین زمان ممکن رفع و و خطوط برق دار شدند.

حالت های رنگی