امروز: یکشنبه 25 آذر 1397 برابر با 16 دسامبر 2018

در قراردادی سه جانبه؛ جهاد دانشگاهی تجهیزات فرودگاهی را بومی سازی می کند

در قراردادی سه جانبه؛ جهاد دانشگاهی تجهیزات فرودگاهی را بومی سازی می کند
قرارداد طراحی، ساخت و تحویل نخستین سامانه کمک ناوبری بصری (روشنایی باند) میان جهاددانشگاهی، شرکت فرودگاه‌ ها و ناوبری هوایی ایران و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری منعقد شد.
قرارداد سه جانبه میان جهاد دانشگاهی، شرکت ناوبری هوایی ایران و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری شامل چهار قرارداد طراحی و ساخت تجهیزات فرودگاهی است.
سامانه کمک ناوبری بصری (روشنایی باند)، طراحی و ساخت پنج دستگاه برج سیار مراقبت پرواز امضا، توافقنامه های تحقیق، طراحی و ساخت سامانه کمک ناوبری فاصله یاب (DME) و طراحی و ساخت سامانه رادار ثانویه پیشرفته از موارد مورد توافق در قراردادها است.
همچنین این قراردادها در مجموع دارای ارزش بیش از یکهزار و 600 میلیارد ریال است.
شناسایی و مستندسازی نیازهای پژوهشی و فناوری در زمینه تجهیزات هوانوردی و فرودگاهی، انجام مطالعات پژوهشی و فناوری در زمینه توسعه دانش فنی و انتقال آن، ارایه خدمات علمی، نظارتی و مشاوره‌ای در موضوعات مرتبط با نیازهای هوایی کشور، توسعه و بومی‌سازی فناوری‌های مورد نیاز متناسب، انجام پژوهش‌های کاربردی در حوزه‌های مخابرات، قدرت، الکترونیک، کنترل و فناوری اطلاعات موردنیاز، اجرای طرح‌های پژوهشی کاربردی در حوزه‌های تجهیزات هوانوردی و فرودگاهی شرکت مطالعه و ساخت دستگاه‌های اندازه‌گیری و شبکه‌های هوشمند و سایر تجهیزات مورد نیاز، از زمینه های همکاری اعلام شده است .
براساس گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی همچنین بهره‌برداری شرکت از کلیه امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پارک‌های علم‌وفناوری و مراکز رشد خلاقیت و نوآوری جهاددانشگاهی در حوزه‌های مورد نیاز و پیگیری و ایجاد بانک اطلاعاتی دانشجویان و اساتید برتر و نخبه در کلیه دانشگاه‌های کشور از دیگر زمینه ‌های همکاری در متن این قرارداد است.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی