امروز: شنبه 04 اسفند 1397 برابر با 24 فوریه 2019

هشدار نسبت به وجود 10 میلیون حاشیه‌نشین در کشور

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد
    هشدار نسبت به وجود 10 میلیون حاشیه‌نشین در کشور
 عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از وجود 10 میلیون حاشیه نشین در کشور، گفت: وزارت کشور باید با برنامه‌ریزی، برخورد و نظارت بر چنین پدیده‌ای و مشخص کردن حریم شهرها از گسترش حاشیه‌ها جلوگیری کند.
عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت ساماندهی و جمع‌آوری حاشیه‌نشین‌ها، تصریح کرد: متاسفانه هر روز به افراد ساکن در این مناطق افزوده می‌شود و روزانه شاهد جرم و جنایت‌های زیادی از ناحیه این افراد می‌باشیم بنابراین به علت عدم ساماندهی، نباید هزینه‌های زیادی بابت آسیب‌های اجتماعی ناشی از این معضل بپردازیم.
نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از معضل اجتماعی حاشیه‌نشینی، گفت: متاسفانه حاشیه‌نشینی فقط مختص تهران نیست و مربوط به همه کلانشهرهای کشور است و روز به روز در حال توسعه و افزایش است و در واقع این افراد منبع فساد و بزهکاری اجتماعی هستند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: لازم است این افراد هرچه زودتر جمع‌آوری، ساماندهی و افراد نیازمند از غیرمستحق جدا شوند، بهتر است در مورد این افراد برنامه‌ریزی جامعی انجام گیرد و هویت آنها مشخص و شناسایی شود.
صلاحی با تشریح علل افزایش حاشیه‌نشینی، گفت: برخی از افراد جامعه به علت سستی و کاهلی فعالیتی در زمینه اقتصادی ندارند به همین دلیل از حاشیه شهرها استفاده می‌کنند و به شغل‌های کاذب فروش مواد مخدر و تکدی‌گری روی می آورند و به ناهنجاری اجتماعی دامن می زنند.
وی با بیان اینکه خانواده‌های نیازمند حاشیه نشین، باید تحت پوشش سازمان‌های حمایتی قرار گیرند، تاکید کرد: با شناسایی و تحت پوشش قراردادن این افراد می توان تعداد زیادی از آنان را ساماندهی کرد.
نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس نهم با اشاره به نقش مهم نیروی انتظامی در برخورد با افراد سودجوی مناطق حاشیه نشین، بیان کرد: متاسفانه وجود افراد سودجو در محل سکونت حاشیه نشین ها و مظلوم نمایی و سیاه نمایی آنها برای شانه خالی کردن از زیربار مسئولیت متحمل هزینه اضافی برای دولت می‌شود لذا نیروی انتظامی باید با این افراد برخورد قاطع داشته باشد.
صلاحی ادامه داد: قوه قضائیه، سازمان‌های حمایتی، وزارت‌خانه‌های بهداشت و کشور، سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی و شهرداری با همکاری هم می توانند به معضل حاشیه‌نشینی پایان دهند.
نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: سازمان‌های شهرداری و فرمانداری می‌توانند در صورت امکان بازارچه‌هایی به افراد حاشیه نشین ارائه دهند که از این راه امرار معاش کنند؛ بهتر است فضاهای مشخصی برای مسکن کارتن خواب ها نیز ایجاد شود.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه برخی از این افراد با سوءنیت و برای تحریک احساسات مسئولان به این مناطق روی آوردند، تصریح کرد: برخی از این افراد با قصد و نیت قبلی به این مناطق مهاجرت کردند و با تحریک احساسات مردم و مسئولان می خواهند آنها را مجبور کنند که به آنها توجه کنند لذا نیروی انتظامی با شناسایی این افراد باید با آنها برخورد قاطع داشته باشد./

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی