امروز: شنبه 04 اسفند 1397 برابر با 24 فوریه 2019

آغاز طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگی در ایلام

آغاز طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگی در ایلام

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام از آغاز طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگی در ایلام خبر داد.
محمد رسولی در ضمن تاکید بر لزوم استفاده صحیح از چراغ خودرو توسط رانندگان اظهار داشت: راننده وسیله نقلیه موظف است هنگام شب از چراغ‌های خودرو استفاده کند.، چرا که از مهم‌ترین هنجارهای ترافیکی، استفاده به موقع و بهینه از چراغ‌های خودرو است.


رسولی با اشاره به اینکه چراغ و راهنمای خودرو برای تزئین خودرو نیست، افزود: راننده وسیله نقلیه‌ای که در حال حرکت است شب یا هر موقع دیگری که به علت کمی روشنایی نتواند اشیا و اشخاص را از فاصله 150 متری به خوبی تشخیص دهد باید چراغ‌های خودرو را روشن کند.
این مسئول انتظامی تصریح کرد: در خیابان‌ها و جاده‌هایی که نور کافی وجود دارد از چراغ‌های کوچک و در صورت خرابی از نور پایین چراغ‌های بزرگ استفاده کند و رانندگان وسایل نقلیه موتوری موظفند که در جاده‌ها از نور بالا استفاده تا بتوانند کلیه اشیاء و اشخاص را در فاصله دور ببینند مگر در مواردی که باید از نور پایین استفاده شود.
رسولی تصریح کرد: در موقع روبه ‌رو شدن با وسیله نقلیه‌ای که از جهت مخالف و در فاصله 150 متری حرکت می‌کند و هنگامی که وسیله نقلیه از فاصله 150 متری عقب به وسیله نقلیه دیگری که در حال حرکت است نزدیک می‌شود مگر وقتی که در حال سبقت گرفتن باشد باید از نور پایین استفاده کرد.
وی ادامه داد: رانندگان باید بدانند که حرکت با وسیله نقلیه چراغ خاموش، قبل از طلوع و بعد از غروب خورشید به استقبال خطر رفتن است و دیگر هیچ، پس لازم است با استفاده به موقع از چراغ‌های وسیله نقلیه در سطوح جاده‌ها، به پیشگیری از هرگونه تصادف، کمک کنیم.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی