امروز: جمعه 28 دی 1397 برابر با 18 ژانویه 2019

تغذیه روزانه صدها گوسفند از زباله های شهری و بیمارستانی در پیشوا

هشدار به تهرانی ها
تغذیه روزانه صدها گوسفند از زباله های شهری و بیمارستانی در پیشوا

مدتهاست که محل دپوی زباله های شهری، بیمارستانی و عفونی در شهرستان پیشوا در استان تهران به چراگاه دائمی دامهای اهلی تبدیل شده است.
هر روز صدها راس گوسفند در این محل مشغول به چرا و تغذیه از زباله ها می باشند و در نهایت گوشت و فراورده های دامی این گوسفندان به خوراک شهروندان تهرانی می رسد.
رییس اداره محیط زیست شهرستان پیشوا با گلایه از مسئولان شهرداری، گفت: سایت‌های انباشت و دپوی زباله شهرستان پیشوا، به دلیل محصور نبودن و رعایت نشدن موارد ایمنی و بهداشتی به چراگاه احشام و حیوانات تبدیل شده است.


اسماعیل میرانزاده اظهار داشت: آمارها نشان می دهد از هر گوسفند زنده ۲۰ کیلو گوشت قرمز قابل استحصال است و در هر دوره پروار بندی ۳۰۰ هزار کیلوگرم گوشت قرمز از این چراگاه زباله ای تولید می‌شود و اگر در طول مدت زمان یک سال بتوان سه دوره پروار بندی داشت به طور متوسط در سال ۹۰۰ هزار کیلوگرم گوشت از طریق این چراگاه (زباله دان) تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران در کنار بیماریهای مختلفی که ازحدود یک میلیون کیلوگوشت تولید شده از زباله به وجود می آید،رها شدن زباله های بیمارستانی از قبیل آمپول و انواع زباله های عفونی بیمارستانی که در این مکان به وفور به چشم می خورد دردرون دستگاه هاضمه گوسفندان، انباشته شده و عفونت های مختلفی را به جامعه منتقل می کند.
همچنین تجمع افراد معتاد در این محل باعث وارد شدن سرنگ های تزریق مواد مخدر و غیره به زباله ها و پراکنده شدن آنها در اطراف محل دپوی زباله شده شده و موجب انتقال انواع بیماری ها به سایر شهروندان می شود.
دفن غیر اصولی زباله ها، عدم بی خطرسازی زباله های بیمارستانی و عفونی، چراگاه شدن محل دفن زباله و تغذیه گوسفندان از زباله ها به دلیل محصور نبودن محل دفن، نزدیک بودن محل دپوی زباله ها به مناطق مسکونی و نشت شیرابه ها به آبهای زیر زمینی باعث آلودگی آب، خاک و دام در این شهرستان شده است.
مسئولان مربوطه در شهرستان پیشوا می بایست هرچه سریعتر جهت رفع این مشکل و جلوگیری از به خطر افتادن سلامت جامعه، در اجرای قانون مدیریت پسماند سختگیرانه وارد عمل شوند.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی