امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

صدور کارت ملی بدون نیاز به تعویض شناسنامه

صدور کارت ملی بدون نیاز به تعویض شناسنامه
دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت : برای صدور کارت ملی الزامی به تعویض شناسنامه نیست.
علی فلاح افزود: برای صدور کارت ملی نیاز به تعویض شناسنامه نیست مگر اینکه شناسنامه مخدوش، بسیار قدیمی و فاقد عکس باشد.
وی اضافه کرد علاوه بر ۱۵ میلیون نفری که تاکنون برای ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام نکردند ، حدود یک و نیم میلیون کارت هوشمند نیز در شبکه دفاتر رسوب کرده است.
دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت بر ضرورت دریافت سریعتر این کارت ها از جانب به مردم افزود: بیش از ۱۴۰۰ دفتر پیشخوان دولت در سراسر کشور آمادگی دارد تا افرادی که تاکنون ثبت نام نکرده اند در فرصت سه ماه باقی مانده به ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام کنند.
وی درباره مشکلات مردم در ثبت اثر انگشت شان هم اضافه کرد در زمان اولیه ثبت نام کارت حساسیت دستگاه ها با توجه به اهمیتی که پایگاه داده در سازمان ثبت احوال داشت بسیار زیاد پیش بینی شده بود اما با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت روش‌های جایگزینی در نظر گرفته شد.
وی تصریح کرد: با این همه برخی از افراد به علت های مختلف اثر انگشت شان دچار اشکال است یا دچار قطع عضو هستند که می توانند با مراجعه به مراکز ثبت احوال کار نام نویسی را انجام دهند.
علی فلاح درباره هزینه صدور کارت هوشمند ملی نیز گفت : نرخ صدور کارت هوشمند ملی ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان است که شامل ۹ هزار تومان حق الزحمه دفاتر پیشخوان دولت، ۲۰ هزار تومان تعرفه دولتی و دو هزار تومان هزینه پست می شود.
وی در این حال از مردم خواست پس از ثبت نام در دفاتر رسید ارائه خدمت را که مبلغ در آن درج شده است با مهر دفتر دریافت کنند تا در صورت مشاهده تخلف بتوانند با سامانه ۱۹۵ و شماره تلفن ۶۱۹۱۲۲۲۲ گزارش کنند

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی