امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

کمک هزینه ازدواج سازمان تامین اجتماعی به چه کارگرانی تعلق می‌گیرد؟

کمک هزینه ازدواج سازمان تامین اجتماعی به چه کارگرانی تعلق می‌گیرد؟
کمک هزینه ازدواج یکی از تعهدات سازمان تامین اجتماعی است که به عنوان هدیه به بیمه‌شدگان اجباری واجد شرایط که تشکیل خانواده می‌دهند پرداخت می‌شود.
به استناد ماده ۸۵ قانون تأمین اجتماعی بیمه‌شده در صورت احراز شرایط ذیل از کمک هزینه ازدواج بهره‌مند می‌شود.
۱- بیمه‌شده ظرف ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل به مدت ۷۲۰ روز سابقه کار داشته و حق‌بیمه این مدت از سوی کارفرما پرداخت شده باشد.
۲- در  تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه‌شده با کارفرما قطع نشده باشد.
۳- ازدواج اول بیمه شده باشد.
۴- ازدواج دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد .
همچنین مبلغ کمک هزینه ازدواج برابر است با مجموع حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه ظرف ۲ سال قبل از تاریخ ازدواج تقسیم بر ۲۴، در صورتیکه مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد تاریخ ازدواج باشد، مبلغ قابل پرداخت به حداقل دستمزد سال وقوع عقد افزایش می‌یابد.
لازم به ذکر است در صورتی که زن و شوهر هر دو بیمه شده سازمان تامین اجتماعی بوده و واجد شرایط باشند، پرداخت کمک هزینه ازدواج به هردو نفر انجام می‌پذیرد.
بیمه شدگان تامین اجتماعی که سالهای قبل ازدواج کرده‌اند و در زمان ازدواج شرایط فوق را داشته‌اند و کمک هزینه مذکور را دریافت نکرده اند می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند.
بیمه شدگان می‌توانند برای ثبت نام الکترونیکی دریافت تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی از جمله کمک هزینه ازدواج به سایت این سازمان به نشانی www.tamin.ir  بخش میز خدمت غیرحضوری مراجعه کنند.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی