امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

فرزندان خاشقجی خواستار خاکسپاری پدر خود در عربستان شدند

فرزندان خاشقجی خواستار خاکسپاری پدر خود در عربستان شدند
دو پسر جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد ولیعهد عربستان که در کنسولگری آن کشور در ترکیه کشته شد، می‌گویند قصد دارند به زادگاهشان بازگردند، پیکر پدر خود را تحویل گرفته و او را به خاک بسپرند.
صلاح و عبدالله خاشقجی، روز ۱۳ آبان، در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته‌اند بدون پیکر پدرشان، خانواده آن‌ها قادر نیست با سوگ ناشی از کشته‌شدن او کنار بیاید.
صلاح خاشقجی گفته است «این یک وضعیت عادی نیست. این ابدا یک مرگ عادی نیست. همه آن‌چه ما خواستارش هستیم این است که او را در گورستان البقیع در مدینه، در کنار دیگر اعضای خانواده‌اش به خاک بسپریم».
صلاح در ادامه گفته «من در این باره با مقام‌های سعودی صحبت کرده‌ام و فقط امیدوار هستم که بشود انجامش داد».
به گفته فرزند جمال خاشقجی، «ملک [سلمان] تاکید کرده هر کسی که در جریان [قتل] بوده به دست عدالت سپرده خواهد شد و من به این حرف باور دارم. این اتفاق خواهد افتاد».
فرزندان روزنامه‌نگار سعودی، پدر خود را مردی «میانه‌رو» توصیف کرده‌اند که «وطنش را عاشقانه دوست داشت» و به «نظام پادشاهی باور داشت».
چند روز پیش گزارش شده بود که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، پس از ناپدیدشدن خاشقجی، در تماس تلفنی با مقام‌های کاخ سفید آمریکا، گفته بود او عضو یک جنبش خطرناک اسلام‌گرا بود.
جمال خاشقجی ماه پیش، پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به قتل رسید و پیکر او هنوز پیدا نشده‌است.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی