امروز: جمعه 28 دی 1397 برابر با 18 ژانویه 2019

66 هزار زن سرپرست خانوار در لرستان وجود دارد

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان:
66 هزار زن سرپرست خانوار در لرستان  وجود دارد
 مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان  اعلام کرد: تعداد 66 هزار زن سرپرست خانوار در لرستان  وجود دارد که7 هزار نفر از این زنان در شهرستان بروجرد هستند.
ناهید پرویزپور در کارگروه تخصصی بانوان شاغل شهرستان بروجردخواستار تحقق سهم 30 درصدی پیش‌بینی شده از سوی دولت در ادامه از اجرای طرح توان‌افزایی و تاب‌آوری زنان جوامع محلی به‌ویژه زنان حاشیه‌نشین خبر داد و گفت: استان لرستان سال گذشته در اجرای این طرح رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.
وی تأکید کرد: در اجرای این طرح بسترهای خوبی برای افزایش سطح تاب‌آوری زنان و رویارویی منطقی آنان برای حل مشکلات فراهم شده است.
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با اشاره به اجرای طرحی با محوریت توان‌افزایی زنان در حوزه کسب‌وکار عنوان کرد: در این طرح توجه ویژه‌ای به برش و ظرفیت‌های استانی شده است.
پرویزپور بیان کرد: همچنین در طرح توان‌افزایی زنان در حوزه اطلاعات و فضای مجازی که در روستای ونایی بروجرد برگزار شد، روش‌های استفاده از فضای مجازی برای فروش کالاها و تولیدات به بانوان آموزش داده شد.
پرویزپور گفت:مدیران دستگاه‌های اجرایی توجه ویژه‌ای به توانمندسازی زنان و جوانان  وتحقق سهم سی در صدی در پست‌های مدیریتی داشته باشند.
پرویزپور گفت:بروجرداز شهر‌های پیشرو در حوزه توانمندسازی زنان در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی است دو تن از بانوان در سمت‌های مدیریتی فرمانداری این شهرستان به کار گرفته شده‌اند.
وی افزود:43 نفر در حوزه زنان و جوانان در استان لرستان در حوزه مشارکت‌های سیاسی و اجتماعی  به کار گرفه شه اند که جهش خوبی است ودر حوزه کاندیداتوری نیز شاهد رشد 81 درصدی حضور بانوان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا  بوده ایم به گونه ای که در دوره اخیر  انتخابات، 162 نفر از بانوان به عضویت شوراهای روستایی درآمده و 150 بانو نیز به‌عنوان دهیار انتخاب شده‌اند.
وی به موضوع چالش ایجاد شکاف بین نسل‌ها و خانواده پرداخت و افزود: در 10 سال اخیر متأسفانه گفتگوی بین خانواده از 2 ساعت به 20 دقیقه کاهش یافته است واجرای فاز اول گفتگوی ملی خانواده با نگاه چالش‌های استانی خانواده‌ها با برش استانی تدوین شده  است.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی