امروز: یکشنبه 25 آذر 1397 برابر با 16 دسامبر 2018

امحای 2 تن مواد غذایی فاسد درجزیره کیش

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش خبرداد
 امحای 2 تن مواد غذایی فاسد درجزیره کیش  
جزیره کیش- خبرنگار صدای ملت:-
بیش از2تن مواد غذایی فاسد پس از نمونه برذاری وتایید آن در جزیره کیش معدوم شد.

  دکترمحمدرضا رضانیا در مورد نظارت بر مراکز توزیع مواد غذایی و رستوران ها گفت: درمدت اجرای طرح نوروزی ، کارشناسان و بازرسان نظارت های خود برمراکز توزیع مواد غذایی را افزایش داده اند تا هیچگونه مواد غذایی مشکل دار و یا تاریخ مصرف گذشته در چرخه مصرف قرار نگیرند .

 رئیس مرکز توسعه سلامت کیش اظهار داشت: در بازه زمانی 25 اسفند ماه 93 تا دوشنبه دهم فروردین ماه سال جاری دو هزار و 17 کیلوگرم مواد غذایی به ظاهر فاسد شده کشف شد که پس از 54 مورد نمونه برداری و آزمایش از این مواد ، فاسد بودن آنها تایید و پیش از قرار گرفتن در چرخه مصرف معدوم شدند، 18 مورد نمونه برداری میکروبی از آب های آشامیدنی نیز صورت گرفته که خوشبختانه مشکلی نبوده ، 208 مورد نیز کلر سنجی از شبکه آب شهری نیز انجام شده است .

رییس مرکز توسعه سلامت  کیش افزود: : این مواد بیشتر شامل غذاهای از شب مانده و سالاد بوده است که از صنوف مختلف مواد غذایی ، هتل ها و مراکز عرضه مواد غذایی بدست آمده است .

وی در مورد تعداد مراجعان به مراکز بهداشتی در مانی این مرکز در بازه زمانی 25 اسفند ماه 93 تا دوشنبه دهم فروردین سال جاری  گفت: چهار هزار و 405 مورد مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی داشته ایم که تحت اقدامات درمانی قرار گرفته اند.

دکتررضا نیا  تصریح کرد : تعداد بازدیدهای کارشناسان از اماکن عمومی همچون هتل ها ، مراکز غذایی و بهداشتی به 634 مورد رسیده است .

وی  همچنین به صدور دو مورد توقف از فعالیت رستوران ها در کیش اشاره کرد و گفت : پس از رفع نقص و رعایت موارد تذکر داده شده فعالیت این مراکز دوباره از سر گرفته شد و پنج مورد نیز به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی به مرجع قضایی  در دادگستری کیش معرفی شده اند تا به تخلفات آنها رسیدگی شود.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی