امروز: یکشنبه 25 آذر 1397 برابر با 16 دسامبر 2018

استاندار ایلام: مرز دوم ورود به عراق در ایلام به‌زودی افتتاح می‌شود

استاندار ایلام از افتتاح مرز دوم خروجی به کشور عراق در شهرستان دهلران استان ایلام خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، محمدرضا مروارید، در نشست شورای اداری استان اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده در خصوص افتتاح مرز در شهرستان مرزی دهلران اکنون دولت مرکزی عراق با این امر موافقت کرده است.
وی افزود: مشاور استاندار به‌منظور اعلام این موافقت به استان سفر کرد و قرار شد سه‌ نقطه در شهرستان مرزی دهلران از سوی استان پیشنهاد شود تا در صورت بررسی و تأیید یک نقطه به‌عنوان مرز افتتاح شود. 
استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد که با افتتاح مرز دوم ورودی به کشور عراق در اربعین سال آینده زائران نیز بتوانند از این مسیر علاوه بر مرز بین‌المللی مهران به عتبات عالیات تردد کنند.
مروارید در ادامه خواستار برنامه‌ریزی برای فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب برای پذیرایی از زائران حسینی در اربعین سال آینده شد و گفت: باید از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.
وی در ادامه با اشاره به تخصیص مناسب اعتبارات عمرانی استان در سال جاری گفت: امسال سال پرکاری برای استان بود و مدیران باید نسبت به استقرار کشیک اداری در ایام تعطیلات نوروز، عدم استفاده از خودروهای دولتی در تعطیلات و فراهم شدن تمهیدات لازم برای پذیرایی از مسافران نوروزی و کاروان‌های راهیان نور توجه لازم را داشته باشند.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی