امروز: دوشنبه 26 آذر 1397 برابر با 17 دسامبر 2018

معرفی هنرمندان برتر اولین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی درکیش

جزیره کیش-خبرنگار صدای ملت:
اولین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی کیش با معرفی نفرات برتر در تاریخ یازدهم اسفند طی مراسمی در سالن همایش های بین المللی خلیج فارس  به کار خود پایان داد.
 سید مجتبی موسوی دبیر این سمپوزیوم ضمن تشکر وقدردانی از حمایت مدیران و مسئولان جزیره کیش و کلیه کسانی که در برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی کیش نقش داشتند گفت: با حمایت مسئولان رویدادی دیگر به رویداد های ملی کشورمان افزوده شد .
دبیر نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی کیش در خصوص جذابیت های این کار در سواحل کیش اظهار داشت: در تمام سمپوزیوم های مجسمه سازی، بازدید شهروندان در حین کار از جذابیت های مهم آن رویداد است که خوشبختانه در کیش هم با استقبال خوب شهروندان و گردشگران مواجه شدیم.
همچنین در این مراسم دکتر مسجد جامعی ضمن اشاره به مقدمه گلستان سعدی و حکایت سعدی در باب قناعت و نیز تاریخچه هنری، اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی  جزیره کیش بیان کرد: :بیش از 8000 میلیارد دلارحجم گردش مالی در بخش خلاقیت و حوزه فرهنگ  و هنر وجود دارد. جزیره کیش نیز در بخش جهانگردی ، هنر و معماری قرار دارد. اگر بتوان با یک چشم انداز 5 تا 10 ساله، نیم درصد از 8000 میلیارد دلار را در کشور مدیریت کنیم ، در این بخش می توان بیش از حجم درآمد نفتی از آن بهره برد . این رویکردی است که کیش می تواند پایه گذار آن باشد و از این جهت از جایگاه و تجربه ویژه ای برخوردار است."
وی در پایان خاطر نشان کرد: در سمپوزیوم های آینده از هنرمندان جدید داخلی و خارجی نیز دعوت به عمل آید تا نام های متعددی در شناسنامه هنری کیش ثبت شود."
  در نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی کیش آثار آلسیو رانالدی از ایتالیا اول، شهریار رضایی از ایران دوم و ویکتور کوپاچ از بلاروس و ماریو لوپز از پرتغال مشترکاً سوم شدند. همچنین از آثار پتر پترو از بلغارستان، هدایت صحرایی از ایران و محمد رضا یزدی از ایران تقدیر شد.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی