امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

شهر بهارستان زیباترین شهر استان اصفهان است

استاندار اصفهان:

شهر بهارستان زیباترین شهر استان اصفهان است
بهارستان باید الگوی یک شهرسازی بامعماری ایرانی- اسلامی باشد

 اصفهان - خبرنگارصدای ملت:
استاندار اصفهان گفت: بهارستان باید الگوی یک شهرسازی با معماری ایرانی- اسلامی باشد و مسئولان شهر بدانند که چه رسالت سنگینی را در این زمینه بر عهده دارند.
به گزارش خبرنگار ما، استانداراصفهان درحاشیه افتتاح پروژه های شهر بهارستان با بیان اینکه استان اصفهان با دارا بودن 106 شهر و سکونت 85 درصد جمعیت این استان در شهرها، شهری‌ترین استان کشور است، اظهار داشت :هدف از ایجاد شهرها به‌وجود آوردن یک زندگی اجتماعی همراه با رفاه، امنیت، در چارچوب ضوابط اسلامی است.

رسول زرگرپور افزود: جمهوری اسلامی در طول 36 سال گذشته تلاش کرد که مشکلات شهرها را به حداقل برساند که در این زمینه نیز تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه اصفهان به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا شناخته شده است، تصریح کرد: با وجود این موضوع، اصفهان با مشکلات و معضلاتی مواجه است که امیدوار هستیم با همت مدیران و مردم این مشکلات به حداقل برسد.  
وی به مزیت‌های شهر بهارستان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بهارستان از ابتدا شهر پایه‌ریزی شده ، باید هم از لحاظ معماری و شهرسازی و هم از نظر استاندارد مطابق ضوابط معماری ایرانی– اسلامی ساخته شود.
زرگرپور افزود: بهارستان باید الگوی یک شهرسازی بامعماری ایرانی- اسلامی باشد و مسئولان شهرباید بدانند که چه رسالت سنگینی را بر عهده دارند و نباید در انجام وظیفه کوتاهی کنند.
وی با بیان اینکه شهر بهارستان از 2 منبع مالی تغذیه می‌شود، افزود:‌ شرکت عمران بهارستان سالانه 100 میلیارد تومان و شهرداری بهارستان نیز سالانه 40 میلیارد تومان اعتبار برای این شهر در نظر می‌گیرند که این موضوع یک مزیت برای بهارستان است چراکه در هیچ شهری در کشور این امکان وجود ندارد بنابراین انتظار می‌رود که شهر بهارستان زیباترین شهر استان با کمترین مشکل باشد.
استاندار اصفهان به سکونت خرده‌ فرهنگ‌های مختلف در این شهر اشاره ‌و تصریح کرد: حضور فرهنگ‌های مختلف و زندگی خوب این افراد در کنار هم نیز از مزیت‌های مهم این شهر به شمار می‌رود.
استاندار اصفهان همچنین در بازدید از پروژه  مترو اصفهان –بهارستان گفت: خط متروی اصفهان- بهارستان، پروژه‌ای اساسی و مهم برای این 2 شهر به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه این پروژه در 2 قطعه A و B به طول حدود 14 کیلومتر در حال اجرا است، تصریح کرد:‌ متروی اصفهان - بهارستان ادامه خط یک مترو اصفهان محسوب می‌شود و انتهای آن به ایستگاه ترمینال صفه ختم می‌شود.
زرگرپور با اشاره به هزینه‌های اجرای این طرح در اصفهان تصریح کرد: این پروژه با هزینه‌ای بالغ بر 300 میلیارد تومان در حال اجرا است.
وی به بیان مشکلات اجرای عملیات عمرانی خط متروی اصفهان – بهارستان پرداخت و گفت: بحث تملک  و اعتبار این پروژه از مشکلات اساسی آن به شمار می‌رود که در حال پیگیری بوده و امیدوار هستیم به زودی برطرف شود. وی با بیان اینکه مسائل و مشکلات بهارستان از جمله مترو پیگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم روزی مردم این شهر از مترو بهره‌مند شوند و شهر بهارستان با یک معماری ایرانی – اسلامی یک شهر نمونه و در شان مردم آن باشد.
شایان ذکراست شهر بهارستان اولین شهر بنا شده توسط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در 15  کیلومتری جنوب شهر اصفهان در مسیر جاده اصفهان – شیراز قرار گرفته است . این شهر با توجه به مقتضیات سکونت پذیری خود شامل جذب افراد تحصیل کرده و  آگاه به حقوق شهروندی بوده و بر اساس سرشماری های اخیر بیش  از 70  درصد جمعیت آن تحصیلات دیپلم  به بالا داشته اند و از این رو به عنوان شهر دانایی محور نام برده می شود.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی