امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

رییس جمهور چهارشنبه با مردم اصفهان دیدار می کند

استاندار اصفهان گفت: دولت یازدهم تصمیم گرفته است که سفرهای استانی از شکل مصوبه محوری خارج شود و رویه دیگری در پیش گیرد تا مشکلات استان و مردم به شکل منطقی‌تری مرتفع شود.
 رسول زرگرپور در جمع خبرنگاران اظهارکرد: کاروان تدبیر و امید قصد سفر به نصف جهان را دارد و مقصد بعدی سفر هیأت دولت، استان اصفهان خواهد بود. در چهار دوره سفری که رییس جمهور سابق به استان اصفهان داشت، 899 مصوبه ابلاغ شد که تاکنون 35 درصد آن در 10 سال گذشته به اتمام رسیده است. 


وی افزود: در این سفرها چهار هزار و 500 پروژه با اعتباری بالغ بر 17 هزار میلیارد تومان تصویب شد که در حال حاضر دو هزار و 300 پروژه با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال از سفرهای قبلی باقیمانده است که طبق پیش بینی‌ها، برای تکمیل این پروژه‌ها 15 سال زمان نیاز است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید تصمیم گرفته است که در سفرهای استانی سیاست‌های دیگری را در پیش بگیرد، گفت: دولت یازدهم قصد دارد که سفرهای استانی از شکل مصوبه محوری خارج شود.
وی افزود: در دهه فجر امسال دو هزار و 499 پروژه با اعتباری بالغ بر 13 هزار و 420 میلیارد ریال در استان اصفهان افتتاح خواهد شد که 70 درصد از این پروژه‌ها مربوط به بخش خصوصی است.

زرگرپور گفت: رییس جمهور ساعت 9 و 30 دقیقه صبح روز چهارشنبه 15 بهمن در میدان امام (ره) برای دیدار با مردم حاضر خواهد شد و مراسم استقبال رسمی صورت خواهد گرفت. بعد از سخنرانی در میدان امام (ره)، رییس جمهور چند جلسه با اقشار مختلف مردم اصفهان برگزار می‌کند و سپس در جلسه شورای اداری حاضر می‌شود.
 استاندار اصفهان افزود: رییس جمهور همچنین در این سفر از دو طرح اقتصادی و علمی بازدید می‌کند. این سفر دو روزه است و روز پنجشنبه به پایان خواهد رسید.
زرگرپور در پاسخ به این سؤال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه اخیراً برخی نمایندگان استان اصفهان ادعا کرده بودند که مصوبات 9 ماده‌ای شورای عالی آب تنها سرکاری است و دولت دو هزار میلیارد تومان بابت دیه و خسارت به کشاورزان اصفهانی بدهکار است، گفت: خواهش من از خبرنگاران این است که تنها به سؤالات مربوط به سفر رییس جمهور بپردازند، اما به همین نکته بسنده می‌کنم که اصلاً این حرف‌ها مستند نیست و سندیت ندارد. بدون شک مشکل آب در سفر ریاست جمهوری به طور جدی مطرح خواهد شد و همان طور که رییس جمهور اعلام کرد،" زاینده رود یعنی اصفهان و اصفهان یعنی ایران".
وی در همين خصوص افزود: بیش از نیمی از جلسات با رییس جمهور در تهران در مورد مشکلات آب در اصفهان بوده است. مسائل آب و پروژه‌های بزرگ با رییس جمهور در میان گذاشته شده است و بدون شک آب اولویت اول

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی