امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

مسئولان به داداهوازی ها برسند

عضو هیئت رئیسه فراکسیون محط زیست مجلس                                                                                           
مسئولان به داداهوازی ها برسند

عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس با ابراز نگرانی نسبت به سلامت مردم اهواز به دلیل افزایش بی سابقه ریزگردها در این شهر گفت: مسئولان ستاد بحران و هلال احمر باید هرچه سریعتر به داد اهوازی ها برسند.
کمال الدین پیرموذن در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به خشکسالی و کمبود بارندگی در خوزستان مردم این شهر بار دیگر بمباران می شوند اما این بار معضلات زیست محیطی بر سر آنها فرود می آید.
به گفته وی، افزایش بی سابقه ریزگردها در اهواز به شدت سلامت مردم این منطقه را که همه وامدار آنها هستیم، به خطر انداخته است.
عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار داشت: بنابراین وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران از یک سو و هلال احمر و سازمان محیط زیست از سوی دیگر باید هر چه سریع تر اقدامات فوری برای کاهش میزان ریزگردها را در این شهر انجام دهند.
پیر موذن با بیان اینکه حل این معضل نیازی به اعتبارات هنگفت ندارد، تصریح کرد: دستگاه های مالچ پاشی که قیمت چندانی ندارد باید به این شهر ارسال و با مدیریت مناسب دست کم کانون های اصلی ریزگردهای داخلی تثبیت شود.
وی در پاسخ به اینکه از سال ۸۸ هنوز اعتبار پیش بینی شده برای مهار کانون های ریزگرد در این استان تأمین نشده است، تأکید کرد: در حال حاضر با توجه کاهش شدید قیمت نفت نمی توانیم در زمینه تخصیص اعتبارات جدید کار چندانی انجام دهیم اما دولت می تواند با هزینه کمی چنین معضلاتی را مدیریت کند.
عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست، تعلل در خرید مالچ پاش برای مهار ریزگردها در اهواز را اشتباه مسئولان خواند و اظهار داشت: مجلس با مسئولاتی که در برابر سلامت مردم کوتاهی کنند، برخورد می کند.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی