امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

7پایگاه جدید امدادی در قزوین

هدف، بردن شعبه بانك به منزل مشتري است7پایگاه جدید امدادی در قزوین احداث می شود

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: در حال حاضر ۲۶ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در استان مستقر شده که مجوز راه اندازی هفت پایگاه جدید دریافت شده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین، در پنجمین نشست کارگروه امداد و نجات و آموزش های همگانی که عصر شنبه در سالن باقرالعلوم(ع) استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: تشکیل تیم امدادی از مصوبات کارگروه است که برای شکل گیری آن هر کدام از سازمان های عضو کارگروه، نمایندگان خود را جهت شرکت در دوره های آموزشی تخصصی باید معرفی می کنند.
حكمت الله هاشمی بیان کرد:تیم تخصصی ارزیابی درسوانح برای رسیدن به زبان مشترک و اقدامات هماهنگ در محل حادثه تشکیل می شود و ابزاری برای تعیین وضعیت، کنترل اقدامات امداد و نجات، برآورد تاثیر حوادث بر پیشرفت و شناسایی فرصت ها و تهدیدهای جدید خواهد بود.
وی گفت:نحوه فعالیت این تیم پس ازآموزش های لازم به این صورت است که در زمان حادثه نماینده هر نهادی درقالب این تیم درصحنه حادثه حضور یافته و با ارزیابی نیازهای منطقه حادثه دیده و گزارش آن به مدیریت بحران استانداری برای تصمیم سازی و مدیریت بهتر کمک می کند.
به گزارش مهرهاشمی افزود:در تریاژ مصدومین و مدیریت بیماران اعزامی به مراكز درمانی نیازمند هماهنگی بیشتری بین دستگاههای امدادرسان هستیم كه بامحوریت مركز هدایت بیماران اورژانس، می توان در خدمات دهی و رسیدگی بهتر به مصدومین موثر بوده و از مشكلات احتمالی تجمع و یا نبود تخت خالی برای مصدومین اعزامی جلوگیری كرد.
این مسئول یادآورشد: خوشبختانه بین دستگاه های امدادی استان مشارکت و همدلی خوبی در عملیات امدادرسانی ایجاد شده و برگزاری این نشست ها که با حضور تمام اعضاء صورت می گیرد اقدام موثری در جهت هم افزایی و هماهنگی های بیشتر آنهاست.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین با اشاره به استقرار ۲۴ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در استان تصریح کرد:درحال حاضر برای استقرار هفت پایگاه ثابت جدیدنیزمجوز گرفته ایم که با توجه به کمبود زمین مورد نیاز در این مناطق، امیدواریم با همکاری مدیریت بحران استانداری و اختصاص زمین برای استقرار این پایگاه ها در جهت سرعت بخشی به امدادرسانی موثر عمل کنیم.
در پایان این نشست، وب سایت رسمی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین رونمایی و بخش های مختلف آن توسط حسین پور سرپرست اداره عملیات حوزه امداد و نجات برای حاضرین تشریح شد.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی