امروز: سه شنبه 23 مرداد 1397 برابر با 14 آگوست 2018

اسامی این فیلم های کوتاه عبارتند از:

سیزده فیلم کوتاه از تولیدات دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در بخش مسابقه نخستین جشنواره فیلم کوتاه سما به رقابت خواهند پرداخت.
به گزارش ایرنا از انجمن سینمای جوانان ایران، در پی اعلام اسامی آثار راه یافته به بخش مسابقه نخستین جشنواره فیلم کوتاه سما، 13 فیلم کوتاه از تولیدات هشت دفتر انجمن سینمای جوانان ایران در سه بخش مسابقه داستانی نسل نو، مسابقه داستانی ملی و پویانمایی ملی این جشنواره پذیرفته شدند.
اسامی این فیلم های کوتاه عبارتند از:

ورود کشتی های خارجی به بنادر کشور اوج خواهد گرفت

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور:
ورود کشتی های خارجی به بنادر کشور اوج خواهد گرفت
معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور با بیان اینکه ظرفیت فعلی بنادر کشور هم اکنون 185 میلیون تن کالا است، گفت: میزان انتظار کشتی ها در بنادر کشور در حال حاضر 28 درصد بهبود یافته است.
به گزارش خبرنگار ما؛ محمد سعیدنژاد افزود: میزان انتظار کشتی ها به منظور تخلیه و بارگیری در بنادر کشور به ازای هر کشتی 3.87 درصد روز بوده که در سال 93 این میزان به 2.87 درصد روز کاهش یافته است.

همه مشکلات با حذف تحریم ها حل نمی شود

وزیر اقتصاد:
همه مشکلات با حذف تحریم ها حل نمی شود
علی طیب نیا وزیر اقتصاد در دیدار با بانکداران با ساده انگارانه خواندن این دیدگاه که شرایط اقتصادی امروز، به کل زاییده تحریم است، گفت: اگرچه شرایط اخیر کشور ارتباط نزدیکی با موضوع تحریم‌ها داشت، اما ساده انگارانه است فکر کنیم که با حذف تحریم ها، همه مشکلات ما حل می‌شود.
دستاورد‌های مثبت اقتصادی، پشتوانه تیم مذاکره کننده بود

مردم منتظر افزایش کیفیت قطعات خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:
مردم منتظر افزایش کیفیت قطعات خودرو
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه صادرات غیرنفتی در سال جاری رشد خواهد کرد، گفت: مردم از قطعه‌سازان انتظار دارند تا کیفیت را افزایش دهند.
به گزارش مهر، محمدرضا نعمت‌زاده گفت: در کشورمان کارهای ناتمام زیادی وجود دارد به طوری که ۱۰ درصد آنها تکمیل شده و ۹۰درصد مابقی می‌بایست تکمیل شود.

میزان بدهی خارجی ایران اعلام شد

بانک مرکزی کل بدهی های خارجی کشور را در 9 ماهه سال 1393 معادل پنج میلیارد و 527 میلیون دلار اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، برهمین اساس در بخش خارجی در نه ماهه 1393 تراز حساب جاری 19 میلیارد و 938 میلیون دلار؛ تراز بازرگانی(حساب کالا) 22 میلیارد و 778 میلیون دلار، صادرات کالا هشت میلیارد و 289 میلیون دلار، واردات کالا 45 میلیارد و 511 میلیون دلار و متوسط نرخ دلار آمریکا در بازار بین بانکی 26 هزار و 179 ریال بوده است.

جزییات دخل و خرج دولت در سه ماهه سوم سال 93 اعلام شد

بانک مرکزی اعلام کرد: درآمدهای دولت در سه ماهه سوم سال 93 حدود 230 هزار و 173 میلیارد ریال و کسری تراز عملیاتی و سرمایه ای 64 هزار و 461.7 میلیارد ریال برآورد شده است.
به گزارش ایرنا البته پرداخت های هزینه ای دولت در این تاریخ 324 هزار و 651.9 میلیارد ریال، واگذاری دارایی های سرمایه ای 151 هزار و 80.5 میلیارد ریال و تملک دارایی های سرمایه ای 123 هزار و 877.4 میلیارد ریال بوده است.
بر اساس اعلام بانک مرکزی میزان نقدینگی در این دوره 14.9 درصد، میزان پول منفی 3.4 درصد، شبه پول 19.5 درصد و سپرده های بخش غیردولتی 16.6 درصد بوده است.

راه اندازی سامانه امتیاز اعتباری در بانک ملت

سامانه امتیاز اعتباری با هدف تعیین میزان تسهیلات اعتباری قابل اعطا برای مصارف و نیازهای شخصی مشتریان خرد، در بانک ملت راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی بانک ملت، این سامانه که از اواخر سال گذشته و به همت کارشناسان اداره کل برنامه ریزی و نظارت اعتباری و بخشIT بانک ملت در سطح شبکه گسترده شعب این بانک عملیاتی شده است در فاز نخست برای تعیین میزان تسهیلات قابل اعطا به گروه مشتریان اساتید استفاده خواهد شد.

درخواست کتبی بانک ها برای برگزاری جلسه تعیین نرخ سود از بانک مرکزی

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی از ارسال نامه ای به بانک مرکزی برای برگزاری جلسه ای در خصوص تعیین نرخ سود بانکی به بانک مرکزی خبر داد و گفت: در این نامه بر شرایط تغییر و کاهش نرخ سود بانکی تاکید شده است.
عبدالناصر همتی در گفت و گو با ایرنا در خصوص تغییر نرخ سود بانکی، افزود: بانکی ها در روزهای پایانی سال گذشته مذاکراتی را برای تغییر نرخ سود انجام دادند و برهمین اساس نامه ای به بانک مرکزی در خصوص شرایط تغییر نرخ سود بانکی ارسال کردند.

حالت های رنگی