امروز: شنبه 04 اسفند 1397 برابر با 24 فوریه 2019

در نشست خبری اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری صورت گرفت: انتقاد خاتمی از افزایش 60درصدی مالیات و گرانی لوازم روزمره زندگی مردم

در نشست خبری اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری صورت گرفت:
انتقاد خاتمی از افزایش 60درصدی مالیات و  گرانی لوازم  روزمره زندگی مردم

حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی با اشاره به افزایش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر اظهار کرد: آیا آقایان نمی‌توانند قیمت‌ها را کنترل کنند؟ بلیت هواپیمایی که متعلق به بخش خصوصی نیست، چرا این اندازه گران شده است؟ افزایش مالیات قانونی دارد یا خیر؟ آیا افزایش ۶۰درصدی مالیات قانونی است؟ چرا لوازم روزمره زندگی مردم این اندازه گران شده است؟
سخنگوی هیئت رییسه مجلس خبرگان ا اشاره به افزایش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر اظهار کرد: آیا آقایان نمی‌توانند قیمت‌ها را کنترل کنند؟ بلیت هواپیمایی که متعلق به بخش خصوصی نیست، چرا این اندازه گران شده است؟
حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی در نشست خبری اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به سخنرانی رحیم پورازغدی در انتقاد از حوزه های علمیه گفت: صدای حوزه را باید از مراجع شنید. مراجع زعمای حوزه علمیه هستند و بر این اساس موضع من موضع مراجع عظام تقلید است و این چیز پوشیده‌ای نیست.
وی افزود: در این زمینه آیت‌الله مکارم و نوری همدانی موضع گرفتند. برخی بزرگان دیگر که موضع نگرفتند با خود بنده صحبت کردند بنابراین مراجع شناخته شده همین‌ها هستند.
سخنگوی هیئت رییسه مجلس خبرگان با اشاره به برنامه پنجمین اجلاس این نهاد، گفت: راس ساعت ۸.۵ صبح ۱۳ شهریور اولین جلسه را داریم. دستور اجلاس ابتدا نطق رئیس مجلس خبرگان رهبری است بعد نطق‌های قبل از دستور است که حداکثر هر نطقی ۱۵ دقیقه است که باید وقت بگیرند و برای صحبت بیایند. بعد سخنرانی شخصیت مدعو را داریم. این بار به دلیل دغدغه اعضای مجلس خبرگان، رفع مشکلات اقتصادی و معیشت مردم دستور کار پنجمین اجلاس است.
خاتمی با بیان اینکه دو هفته پیش از آقای رییس‌جمهوری برای سخنرانی در اجلاسیه خبرگان رهبری دعوت کردیم، اظهار کرد: ایشان عذرخواهی کردند و گفتند که نمی‌توانند در اجلاسیه سخنرانی داشته باشند. ما عذر ایشان را نمی دانیم اما معتقدیم که این یک فرصت برای رئیس‌جمهور است.
سخنگوی هیئت رییسه خبرگان افزود: روسای قوای مقننه و قضائیه هم قول دادند که تشریف بیاورند و پیش بینی ما این است که جلسه پر شوری از سوی اعضا برای روشن شدن مسائل، شکل بگیرد.
وی با تاکید بر اینکه هیچکدام از اعضای خبرگان در پی مچ‌گیری نیستند بلکه می‌خواهند موضوعات روز کشور از سوی مسئولین روشن شود، گفت: وظیفه قانونی خبرگان دو چیز است، یکی انتخاب رهبر در مواقع مورد نیاز و دیگری مراقبت از رهبر برای اینکه واجد شرایط باقی بماند اما رهبری برای خبرگان، فراتر از این وظیفه را در نظر داشتند و مطالبه‌گری را هم جزء وظایف این مجلس قرار دادند و فرمودند که علاوه بر بیانیه، قطعنامه هم صادر کنید.
خاتمی تاکید کرد: باید پذیرفته باشیم که همگی سوار یک کشتی هستیم و نباید قوه‌ای در این میان ضایع شود. هر سه قوه، نهادهای مشروع این نظام هستند. جلسه فردای مجلس مانور دموکراسی است، امیدواریم این جلسه تمرین مردم سالاری باشد، امیدواریم که قوای مجریه و مقننه تکالیف خود را به خوبی انجام دهند.

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی