امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 20 ژانویه 2019

مردم بازنده اصلی افزایش قیمت نان!

نان مردم در تنور سوزان وعده های مسئولان
مردم بازنده اصلی افزایش قیمت نان!
معصومه صالحی

این روزها باز هم خبرهایی در خصوص اصلاح و افزایش قیمت نان به بهانه ارتقای کیفیت به گوش می رسد و این موضوع به بحث روز دست اندرکاران و مسئولان این بخش تبدیل شده است.
به همگان ثابت شده که زمزمه های افزایش قیمت هر کالایی به بهانه بهبود کیفیت آن فقط  توجیهی برای گرانی آن کالاست و تنها چیزی که به آن توجه نمی شود و شاید اصلا برای برخی از مسئولان اهمیتی نداشته باشد موضوع کیفیت و بهبود ارتقای کیفی آن کالا است.
در واقع تجربه ثابت کرده کیفیت همیشه بهانه ای برای افزایش قیمت بوده است و هیچ گاه در عمل اتفاق نخواهد افتاد.
این روزها بحث اصلاح قیمت نان که به تعبیری بهتر همان افزایش قیمت است مدنظر مسئولان دولتی و دست اندرکاران این کالای اساسی است و گفته می شود دولت تصمیم دارد با واقعی کردن قیمت نان در نیمه دوم سال جاری اندکی! قیمت آن را افزایش دهد. این در حالی است که قیمت نان یک بار در سال 90 افزایش یافت و بر همین اساس هم مبلغی به سرپرستان خانوار بابت یارانه نان پرداخت شد. البته اوایل اجرای این طرح اندکی کیفیت نان بهبود یافت اما خیلی زود کیفیت نان به فراموشی سپرده شد و علاوه بر کوچک شدن سایز و اندازه نان به همراه گرانی باز هم مصرف کنندگان نان های بی کیفیت و نامطلوب را بر سر سفره های خود می برند که همین موضوع نیز باعث دورریز مقدار زیادی نان مصرفی خانوارها شد است.

طی روزها و هفته های اخیر دوباره اخبار متعددی مبنی بر اصلاح قیمت نان و تلاش برای افزایش کیفیت نان و رضایت نانوایان و مصرف کنندگان در رسانه های کشور منتشر شده است.
اگرچه کیفیت پایین نان مصرفی ایرانیان به خصوص مصرف کنندگان تهرانی بر هیچ کس پوشیده نیست و برخوردهای بعضا تند و به دور از احترام برخی از نانوایان همواره مشتریان را دلخور و ناراحت کرده است، با این وجود مشتریان صبور این قوت لایموت، شاهد انواع تخلفات از جمله کاهش وزن چانه و به طبع آن کوچک شدن اندازه و سایز نان، فروش آزاد آرد، وجود موارد غیر بهداشتی در داخل نان همچون چسب زخم، گوله های نمک و یا جوش شیرین و یا حتی حشرات ریز و موذی که به هنگام پخت نان و به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی در داخل خمیر نان قرار گرفته اند هستند.  تازه هنگامی مصرف کننده نان را بر سر سفره می آورد با این زواید روبه رو می شود و اگر شکایتی داشته باشد هیچ گوش شنوایی نخواهد بود.
فروش اجباری نان و یا کنجدی و غیر کنجدی بودن نان و ... نیز از شگردهای برخی نانوایان غیر منصف است که برای جبران هزینه های خود و البته در بسیاری از موارد به دلیل زیاده خواهی و فشار آوردن بر مصرف کننده صورت می گیرد که همگی موجب نارضایتی و دلخوری بسیاری از مردم شده و از سوی مسئولان ذی ربط نیز هیچ گونه تلاشی در جهت بهبود این نواقص به چشم نمی خورد.
مثلا نانوایی که به جای باقیمانده پول مجددا نان تحویل مشتریان می دهد و یا نانوایانی که به زور نان کنجدی را با قیمتی بالاتر و البته اندازه کوچکتر از حد و اندازه استاندارد به مشتری می دهد و برخی دیگر که هیچ گونه تلاشی برای رعایت موازین بهداشتی انجام نمی دهند و با دست ها و روپوش هایی کثیف و یا حتی سیگار به دهن در پشت تنورهای نانوایی به تهیه غذای اصلی اکثر مردم که همان نان است می پردازند چگونه صلاحیتشان تایید می شود.
به گفته معاون اجرایی رییس جمهور قرار است تا پایان سال قیمت نان اصلاح شود این در شرایطی است که بسیاری از مردم  مناطق محرم شهر توان خرید نان کافی برای رفع نیاز خانواده خود را هم ندارند؛ حال چگونه می توان با افزایش دوباره قیمت نان فشار بیشتری بر مصرف کنندگان به خصوص افراد نیازمند وارد کرد.
از سوی دیگر حالا که بسیاری از نانوایان به صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت نان می کنند و اگر به این گرانی اعتراض کنی در جواب می گویند که این نان از اندازه استاندارد بزرگتر است یا با آرد آزاد و با کیفیت پخته شده است؛ با گران شدن دوباره چه تضمینی وجود دارد که آنها برای چندمین بار اقدام به افزایش قیمت نان نمی کنند.
البته باید توجه داشت  که نان به خاطر اینکه به عنوان غذای اصلی اکثر خانوارها به شمار می رود؛ مثل لبنیات و شیر نیست که با گرانی از سبد مصرفی خانوارها حذف شود اما در صورت افزایش قیمت به طور حتم باعث بروز مشکلاتی برای بسیاری از مردم به خصوص نیازمندان خواهد شد.
سوالی که در این خصوص مطرح می شود اینکه آیا برای افزایش کیفیت نان راهکاری به جز افزایش قیمت نیست؟ چرا همیشه و همواره برای بهبود وضعیت هر کالایی اولین و آخرین راه حل افزایش قیمت است؟
نکته قابل توجه دیگری که در خصوص بحث نان وجود دارد؛ نبود فرهنگ مصرف و در واقع دورریز شدن مقدار زیادی نان مصرفی است که به دلیل عدم کیفیت و نبود فرهنگ مصرف؛ شاهد افزایش نان بیات و کپک زده توسط برخی مردم هستیم؛ نانی که برای تهیه آن هزینه ها و زحمت های زیادی صرف شده است.
از سویی دیگر دست اندرکاران این بخش نیز بر این عقیده اند که  روش فعلی خرید گندم و تولید نان مناسب نیست و تغییر آن رضایت مصرف کننده و تولید کننده را در بر خواهد داشت. در نتیجه با آزادسازی قیمت نان، تولید و عرضه نان کاملاً رقابتی شده و در کنار افزایش رضایت مردم، بسیاری از مشکلات موجود نیز برطرف خواهد شد.
در سوی دیگر نانوایان هستند که به عقیده آنان افزایش هزینه های جاری تولید نان از قبیل افزایش نرخ دستمزد و حق بیمه، افزایش نرخ گاز و آب و برق، مالیات و ... مشکلاتی را برای آنان به وجود آورده و ضروری است در این خصوص حمایت هایی از این صنف انجام شود اما نباید فراموش کرد که خانواده های زیادی هستند که نان جزء اصلی مواد غذایی انها به شمار می رود و به دنبال گرانی هایی که طی چند سال اخیر بارها و بارها شاهد آن بوده ایم با حذف برنج، لبنیات و ... از سبد مصرفی آنان؛ حالا دلخوش همین نان نامطلوب هستند که شکم خود و خانواده هایشان را سیر کنند حال با افزایش قیمت دوباره تکلیف این خانواده ها چیست؟
یکی از دست اندرکاران این بخش بر این عقیده است که اگر دولت به‌ دنبال افزایش قیمت نان نیست می‌تواند نانوایی‌ها را کارگزار خود  کندو هزینه‌های جاری تولید همچون بیمه و مالیات را کاهش دهد تا افزایش کیفیت و رضایت‌مندی را فراهم آورد.
دکتر سید راضی نوری نماینده مردم شهرستان شوش و عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: وقتی واقع بینانه به مسائل نگاه کنیم اگر قرار است خرید تضمینی گندم از کشاورزان با قیمت بالا صورت بگیرد؛ در نتیجه ناچار به افزایش قیمت نان خواهیم بود. البته ما بر این عقیده هستیم که نرخ خرید تضمینی گندم از کشاورزان از این رقم هم باید بالاتر باشد و انتظار می رود افزایش قیمت خرید گندم مشوقی برای کشاورزان باشد و از خروج ارز برای خرید گندم خارجی نیز جلوگیری به عمل آید. در واقع به جای اینکه برای خرید گندم خارجی از کشور ارزی خارج شود با در اختیار قرار دادن این رقم به کشاورزان باعث تشویق آنان و تولید گندم با کیفیت بیشتر و بهتر در سال های بعد خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه نباید انتظار داشت قیمت خرید تضمینی گندم بالا رود اما قیمت نان افزایش نیابد افزود: باید با حمایت از تولیدکننده و جلوگیری از خروج ارز از کشور به گونه ای عمل کرد تا در شرایطی که اقتصاد مقاومتی به عنوان اولویت اصلی کشور محسوب می شود بتوانیم با افزایش تولید گندم علاوه بر تامین نیاز داخلی حتی به صادرات گندم نیز بیاندیشیم.
وی در ادامه تاکید کرد: البته با افزایش قیمت خرید گندم که در نهایت به افزایش قیمت آرد و نان منجر می شود ممکن است فشار زیادی بر مصرف کنندگان وارد شود که در این صورت ضروری است مسئولان ذی ربط به گونه ای عمل کنند که کمترین آسیب به مصرف کنندگان وارد شود.
به گفته وی دولت می تواند با اختصاص یارانه ، اندکی از این فشار بکاهد و از مصرف کننده حمایت کند. از سوی دیگر نباید فراموش کرد در ازای یارانه ای که به مصرف کنندگان داده می شود در خصوص کیفیت نانی که به دست مصرف کننده می رسد نیز باید بیش از این تلاش کرد.
نوری در ادامه گفت: در واقع باید تلاش کرد نان با کیفیت به دست مصرف کننده برسد و اگر قرار است قیمت نان افزایش یابد ابتدا کیفیت نان بالا رود ضمن آنکه نظارت ها هم باید بیش از این باشد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر سیستم نظارتی قوی در کشور وجود ندارد تاکید کرد: مردم باید بیش از این به کیفیت نان توجه کنند و در صورت مشاهده هر گونه بی کیفیتی در نان مصرفی باید شکایت کنند. دستگاههای اجرایی هم باید در این خصوص بهتر عمل کنند. البته نباید از نقش  رسانه ها برای اطلاع رسانی به موقع در این خصوص نیز غافل شد چراکه این موارد به طور حتم بر افزایش کیفیت تاثیر گذار خواهد بود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین گفت: موضوع دیگر بحث صنعتی کردن نان است که باید بیش از این مورد توجه دست اندرکاران این بخش قرار بگیرد. چراکه با صنعتی شدن نان میزان ضایعات نان کاهش خواهد یافت و مردم نیز از کیفیت نان راضی تر خواهند بود.
وی در ادامه تاکید کرد: در شرایط فعلی برخی نانوایان سبوس نان را جدا کرده و نانی بی کیفیت و ناسالم را در اختیار مردم قرار می دهند؛ در حالی که باید با نظارت های بیشتر به گونه ای عمل کرد که نان با کیفیت و با ترکیبات کافی و یک نان سالم و مقوی در اختیار مصرف کنندگان که از هر قشر و سنی هستند قرار بگیرد.
پورنظری یکی از شهروندان تهرانی در خصوص افزایش قیمت نان به خبرنگار می گوید: در خبرها شنیده ام که نانواها از قیمت کنونی نان ناراضی هستند و می خواهند که قیمت نان افزایش یابد اما آنها هم نان بی کیفیت به مردم می دهند و هم تقاضای افزایش قیمت نان را دارند؟ در حالی که گفته می شود با کمک دولت آرد 400 تومانی به صاحبان نانوایی ها تحویل داده می شود پس چه لزومی دارد که قیمت نان افزایش یابد.
وی در خصوص کیفیت نان هم گفت: سالهاست که مردم به خصوص تهرانی ها از نان با کیفیت و سالم به دور بوده اند و با همین نان بی کیفیت روزگار گذرانده اند. الان هم اگر قیمت نان هرچه قدر افزایش یابد محال است که در کیفیت نان اتفاقی روی دهد. پس بهتر است که نانوایان نان را با کیفیت و قیمت فعلی عرضه کنند و در این خصوص اقدامی انجام ندهند.
به گفته قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت سالانه ۱۱ هزار ميليارد تومان يارانه گندم از سوي دولت پرداخت مي‌شود، اين در حالي است كه كارخانه‌دار، نانوا و مصرف‌كننده از كيفيت و قيمت نان رضايت ندارند و هريك به نوعي به وضعيت فعلي نان انتقاد دارند. این موضوع نشاندهنده آن است که خود مسئولان دولتی نیز بر عدم ارتقای کیفیت نان و کوچک تر شدن و کاهش وزن آن در کنار افزایش قیمت معتقدند و می گویند نظام اصلاح قیمت نان در دست بررسی است و به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.
به هرحال آنچه که مسلم است اینکه قیمت هزینه های تولید نان افزایش یافته و بی کیفیتی نان تولیدی به اوج خود رسیده و نارضایتی همگان را به دنبال داشته است؛ از سوی دیگر تولیدکنندگان و نانوایان موافق افزایش قیمت اما مصرف کنندگان مخالف این کار هستند. حال دولت و دست اندرکاران این بخش بنا به ضرورتی که این کالای اساسی دارد لازم است به گونه ای برنامه ریزی و عمل کنند که علاوه بر افزایش کیفیت نان شاهد به حداقل رسیدن مشکلات موجود در این بخش باشیم.
مصرف کنندگان و مردم ما شایسته بهترین ها هستند و ضروری است که نان مصرفی آنها علاوه بر داشتن استانداردهای لازم؛ سالم و مقوی هم باشد؛ از سوی دیگر مسئولان مربوطه باید در خصوص فرهنگ مصرف نان نیز بیش از این اطلاع رسانی کنند. در واقع مصرف کنندگان باید به میزان نیاز خود اقدام به خرید نان کنند و در نحوه نگهداری نان از شیوه هایی استفاده کنند که میزان نان بیات و کپک زده مصرفی آنان به حداقل برسد. در آن صورت می توان با تدابیری ویژه نسبت به افزایش قیمت نان در کنار ارتقای کیفی این کالای اساسی اقدام کرد.#
سوتیترهای پیشنهادی:
•    تجربه ثابت کرده کیفیت همیشه بهانه ای برای افزایش قیمت بوده و هیچگاه در عمل اتفاق نخواهد افتاد.
•    کاهش وزن چانه ، فروش آزاد آرد ، عدم رعایت موازین بهداشتی به هنگام تهیه خمیر و پخت نان همواره از مواردی است که مردم با آن مواجه هستند و برخورد های بعضا تند و به دور از احترام برخی نانوایان همواره مشتریان را دلخور کرده است .
•    فروش اجباری نان کنجدی و ... از شگرد های برخی نانوایان غیر منصف است که برای جبران هزینه خود و البته در بسیاری موارد به دلیل زیاده خواهی به مصرف کننده فشار می آورند .
•    دکتر سید راضی نوری نماینده مردم شهرستان شوش و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس : اگر قرار است خرید تضمینی گندم از کشاورزان با قیمت بالا صورت بگیرد ، ناچار به افزایش قیمت نان خواهیم بود . البته مسئولان باید به گونه ای عمل کنند که کمترین آسیب به مصر مصرف کنندگان وارد شود.
•     مردم ما شایسته بهترین ها هستند و ضروری است که نان مصرفی آنها علاوه بر داشتن استانداردهای لازم؛ سالم و مقوی هم باشد .

اضافه کردن نظر


حالت های رنگی