امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

علي مطهري: قانون ممنوعيت ماهواره و فيلترينگ از نو بررسي شوند

آقاي مطهري گفته است اين که بخواهيم همه رسانه‌ها را ممنوع کنيم و مردم فقط از يک کانال و رسانه اطلاعات دريافت کنند همان روش حکومت‌هاي کمونيستي است
علي مطهري، نايب‌رئيس مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرگزاري خانه ملت گفته است ادامه فيلترينگ شبکه‌هاي اجتماعي مانند توييتر و فيسبوک و قانون ممنوعيت ماهواره مواردي هستند که مي‌توانند از نو بررسي شوند. علي مطهري، نماينده مردم تهران در مجلس گفته است فيلترينگ شبکه‌هاي اجتماعي پس از حوادث انتخابات سال 1388 روي داد و چنين تصميمي "براي همان دوره است و ديگر مشکلي براي استفاده از اين شبکه‌ها وجود ندارد."نايب‌رئيس مجلس شورای اسلامی گفته است دفتر آيت‌الله علي خامنه‌اي، رهبر ايران و شماري از اعضاي دولت و سياستمداران در اين شبکه‌ها عضويت دارند.
آقاي مطهري در باره اظهارنظر مقام‌هاي قضايي ايران که گفته‌اند فيلترينگ توييتر "به هيچ وجه" برداشته نمي‌شود، گفت مقام‌هاي قضايي نمي‌توانند ممنوعيت اين شبکه‌ها را اعلام کنند و کارگروه تعيين مصاديق جرايم رايانه‌اي، نهاد رسيدگي‌کننده به اين مساله است و اگر آنها فيلترينگ را بردارند، قوه قضائيه نمي‌تواند مانع شود.
نايب‌رئيس مجلس گفته است صدور احکام فيلترينگ و ممنوع کردن ماهواره بر اساس شرايط خاص بوده و اکنون اين شرايط از بين رفته و بايد بازنگري شوند.
مطهري گفته است "اين که بخواهيم همه رسانه‌ها را ممنوع کنيم و مردم فقط از يک کانال و رسانه اطلاعات دريافت کنند همان روش حکومت‌هاي کمونيستي است که مردم فقط از يک راديوي تک موج اطلاعات دريافت مي‌کردند و ديديم که نتوانستند آن ساختار را حفظ کنند."
مطهري در اين مصاحبه بر راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات و شبکه‌هاي اجتماعي داخلي نيز تاکيد کرده و گفته است راه‌اندازي چنين شبکه‌هايي باعث مي‌شود "مردم به شبکه هاي اجتماعي خارجي مراجعه نکنند يا کمتر مراجعه کنند."

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

حالت های رنگی