امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

آيت الله جوادي آملي: زن مي‌تواند مجتهد و فقيه نامي باشد

آيت الله جوادي آملي در ديدار با جمعي از اساتيد حوزه علميه خواهران گفت: در مراحل علمي، هر کمالي براي مرد باشد براي زن نيز هست و زن مي تواند مجتهد و فقيه نامي باشد.
جمعي از اساتيد برجسته حوزه علميه خواهران با حضور در بنياد بين المللي علوم وحياني اسراء با آيت الله جوادي آملي ديدار و گفتگو کردند.
آيت الله جوادي آملي در اين ديدار اظهار داشت: دين براي تکامل انسان است و خداوند دين را براي همه انسانها آورده است از آن جهت که انسان است و نه اينکه مرد يا زن است و وظايف زن و مرد را بر اساس خصوصيت هاي بدني آنها مشخص نموده است.

صالحي اميري: پژوهش در حوزه فرهنگ عمومي، اخلاق و خانواده مغفول مانده است

پژوهش در حوزه فرهنگ عمومي، سبک زندگي، اخلاق و خانواده مغفول مانده ودر حوزه صنعت فرهنگ نيز سرمايه گذاري اصولي نشده است.
وزير فرهنگ وارشاداسلامي از دست اندرکاران اين پژوهشگاه خواست تا الگويي جامع براي توسعه فرهنگي کشور توليد کنند تا اين الگو به سياستگذاران و تصميم سازان ارائه شود و اين پژوهشگاه بن مايه همه تصميم ها و تحولات کشور شود
سيدرضا صالحي اميري روز شنبه در بازديد از پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، يکي از راهکارهاي رفع مشکلات کشور را پرداختن به پژوهش هاي مختلف عنوان کرد و افزود: انتظار اين است که اين پژوهشگاه برنامه راهبردي خود را براي پنج و 10 ساله آينده تدوين کند، از اين رو نياز به آسيب شناسي و وضعيت سنجي در حوزه هاي کاري خود دارد.

علي مطهري: قانون ممنوعيت ماهواره و فيلترينگ از نو بررسي شوند

آقاي مطهري گفته است اين که بخواهيم همه رسانه‌ها را ممنوع کنيم و مردم فقط از يک کانال و رسانه اطلاعات دريافت کنند همان روش حکومت‌هاي کمونيستي است
علي مطهري، نايب‌رئيس مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرگزاري خانه ملت گفته است ادامه فيلترينگ شبکه‌هاي اجتماعي مانند توييتر و فيسبوک و قانون ممنوعيت ماهواره مواردي هستند که مي‌توانند از نو بررسي شوند. علي مطهري، نماينده مردم تهران در مجلس گفته است فيلترينگ شبکه‌هاي اجتماعي پس از حوادث انتخابات سال 1388 روي داد و چنين تصميمي "براي همان دوره است و ديگر مشکلي براي استفاده از اين شبکه‌ها وجود ندارد."نايب‌رئيس مجلس شورای اسلامی گفته است دفتر آيت‌الله علي خامنه‌اي، رهبر ايران و شماري از اعضاي دولت و سياستمداران در اين شبکه‌ها عضويت دارند.

مالزي ميزبان روزهاي فرهنگي ايران

'مرضيه افخم' سفير جمهوري اسلامي ايران در کوالالامپور در آيين آغاز برنامه روزهاي فرهنگي ايران در مالزي که با حضور رئيس کتابخانه ملي مالزي و سفرا و ديپلمات هاي خارجي مقيم کوالالامپور و جمعي از هنرمندان و علاقه مندان فرهنگ و هنر غني ايراني برگزار شد، با تاکيد بر تلاش براي کار فرهنگي، جهان را نيازمند گفت وگو و صلح دانست.
در اين آيين سفرا و ديپلمات هاي کشورهاي کوبا، بوسني، گامبيا، سوريه، پاکستان، اندونزي، قزاقستان و ترکمنستان نيز حضور داشتند.

پيام تبريک روحاني به پاپ فرانسيس به مناسبت ميلاد حضرت عيسي مسيح (ع)

اميدوارم سال 2017 ميلادي، سال معنويت، مدارا و پيشرفت و عزت براي همه انسان ها، توام با صلح و عدالت در جهان گردد.

رييس جمهوري در پيامي به پاپ فرانسيس رهبر کاتوليک هاي جهان، ميلاد فرخنده پيامبر دوستي و برادري، حضرت عيسي مسيح (ع) و آغاز سال 2017 ميلادي را به وي و تمامي پيروان آن مبشر صلح و عدالت در سرتاسر جهان تبريک گفت و ابراز اميدواري کرد که اين سال، سال معنويت، مدارا و پيشرفت و عزت براي همه انسان ها، توام با صلح و عدالت در جهان گردد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، متن پيام حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني به اين شرح است:

جلب موافقت مراجع براي تغيير شرايط ازدواج در سنين پايين

عضو فراکسيون زنان مجلس از جلب موافقت مراجع با تغيير شرايط ازدواج در سنين پايين خبر داد وگفت: بايد کميته‌اي از نمايندگان دستگاهها، در مورد بلوغ عقلي و جسمي براي ازدواج در سنين پايين نظر دهند. 

سيده فاطمه ذوالقدر با اشاره به برگزاري جلسه در محضر آيت الله مکارم شيرازي گفت: در اين جلسه آسيب‌ها و مشکلات ازدواج دختران در سنين پايين را به آيت الله مکارم ارائه داديم. همچنين در مورد آمارهاي موجود در اين زمينه توضيح داديم.

برگزاري مراسم جشن تکليف دانش آموزان با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي

مراسم روح‌بخش و پر طراوت جشن تکليف دو هزار تن از دانش‌آموزان پسر مدارس شهر تهران، شب گذشته در حسينيه امام خميني(ره) برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، در اين مراسم که در فضايي آکنده از نشاط و شوق آغاز دوران بندگي برگزار شد، نوجوانان مؤمن، نماز مغرب و عشاء را به امامت حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي اقامه کردند.

توافق هاي فرهنگي و هنري تهران و الجزيره

وزراي فرهنگ ايران و الجزاير بر گسترش تعاملات و همکاري هاي فرهنگي و هنري و رسانه اي تاکيد کردند.

سيدرضا صالحي اميري درديداربا عزالدين ميهوبي وزير فرهنگ الجزاير ضمن خيرمقدم به وي، به روابط ديرينه و مشترکات فرهنگي و هنري دو کشور اشاره و بر ادامه تعاملات بيشتر تاکيد کرد.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين به ظرفيت ها و تجربيات مختلف ايران در زمينه هاي فرهنگي و هنري و رسانه اي بويژه سينما، هنرهاي تجسمي، کتاب، مطبوعات، هنرهاي نمايشي و موسيقي اشاره و از آمادگي وزارت ارشاد براي انتقال اين تجربيات به الجزاير خبر داد..

حالت های رنگی