امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

جهانگيري: کل امکانات کشور بايد براي حل مسائل استان خوزستان بسيج شود

معاون اول رئيس جمهوري با اشاره به مسائل دو هفته اخير استان خوزستان و قطع شدن آب و برق ناشي از شرايط جوي در اين استان گفت: کل امکانات کشور بايد براي حل مسائل استان خوزستان بسيج شود
جهانگيري همچنين با قدرداني از تلاش ها و پيگيري هاي مستمر وزراي نيرو و جهاد کشاورزي و نيز مديران استان خوزستان، افزود: در جريان حوادث اخير اقداماتي ضربتي و خارج از روال معمول کارها صورت گرفت تا هرچه سريعتر مشکلات مردم استان مرتفع شود.

هيات ويژه گزارش ملّي بررسي حادثه ساختمان پلاسکو تشکيل شد

رئيس جمهوري با صدور حکمي رئيس و اعضاي هيات ويژه گزارش ملي بررسي حادثه پلاسکو را منصوب کرد و خواست «گزارش ملّي» اين حادثه ظرف دو ماه تهيه و به اطلاع مردم برسد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني با هدف اتخاذ تدابير لازم براي پيشگيري از وقوع حوادث مشابه ساختمان پلاسکو و تقويت توان کشور در مديريت بحران؛ در حکمي دکتر محمد تقي احمدي رييس دانشگاه تربيت مدرس را به رياست هيأت ويژه گزارش ملّي بررسي حادثه ساختمان پلاسکو منصوب و از وي خواست تا ظرف دو ماه «گزارش ملّي» اين حادثه را جهت اطلاع مردم شريف ايران منتشر کند.

مردان بعد از تولد فرزند 2 هفته مرخصي تشويقي مي گيرند

با تصويب مجلس، کليه مردان شاغل که صاحب فرزند مي‌شوند، از دو هفته مرخصي اجباري تشويقي برخوردار خواهند شد.
نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني امروز شنبه و در ادامه بررسي مواد اصلاحي لايحه برنامه ششم توسعه کشور، با بررسي ماده 118، بندهاي «الف»، «ج» و «هـ» آن را حذف و سه بند ديگر آن را تصويب کردند و به اين ترتيب تسهيلاتي را براي مرداني که صاحب فرزند مي‌شوند و نيز زنان متأهل خانه‌دار داراي فرزند در نظر گرفته‌اند.

وزير بهداشت: 700 هزار ايراني آلزايمر دارند

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: سن اميد به زندگي زنان ايران به 80.5 سال و سن اميد به زندگي مردان به 79 سال رسيده است، البته 10 سال اين عمر با معلوليت است و 700 هزار ايراني دچار آلزايمر هستند.

سيد حسن هاشمي در مراسم امضاي تفاهمنامه با وزير ورزش و جوانان در وزارت بهداشت افزود: در سالهاي پس از انقلاب با اقدامات بهداشتي که انجام شد، سن اميد به زندگي مردم بالا رفت و اکنون با پديده افزايش سالمندي رو به رو هستيم. وي گفت: سالمندان رو به افزايش هستند اما نبايد فراموش کنيم که سالمندان امروز، جوانان ديروز هستند و در مهمترين صحنه‌هاي انقلاب و دوران دفاع مقدس اين جوانان بودند که کشور را نجات دادند و 80 درصد شهداي جنگ تحميلي و انقلاب افراد زير 25 سال بودند.

63هزار جانبازشيميايي داريم

معاون بهداشت و درمان بنياد شهيد از ارائه خدمات درماني به 63 هزار و 800 جانباز شيميايي، هزار و 980 جانباز قطع نخاعي و 218 هزار جانباز اعصاب و روان خبر داد.
عبدالرضا عباس پور در نشست خبري با خبرنگاران در تشريح عملکرد معاونت بهداشت و درمان بنياد شهيد گفت: قوانين مختلفي از جمله برنامه پنجم توسعه ما را موظف به ارائه خدمات درماني به جامعه هدف کرده است. در حال حاضر جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنها و همچنين والدين شهدا در ليست جامعه هدف ما قرار دارند.
وي از ارائه خدمت به 53 هزار پدر شهيد خبر داد و افزود: علاوه بر اين تعداد 110 هزار نفر از مادران، 63 هزار نفر از همسران و 153 هزار نفر از فرزندان شهدا خدمات اين معاونت را دريافت مي کنند.

وزير بهداشت: در حوزه رفاه اجتماعي به خوبي عمل نکرده‌ايم

وزير بهداشت با اشاره به اينکه در حوزه رفاه اجتماعي بعد از دوران دفاع مقدس آنطور که بايد عمل نکرده‌ايم گفت: انقلاب بدون توجه به اين بخش با مشکلات جدي مواجه است.

سيد حسن هاشمي در مراسم کلنگ‌زني بزرگترين مرکز جامع سرطان خاورميانه اظهار داشت: گاهي در نقاط دور دست و محروم و حتي حاشيه پايتخت و ام القري اسلامي بعد از سه دهه خدمت گذاري با صحنه‌هايي مواجه مي‌شويم که زيبنده کشور نيست و به نظر مي‌رسد در حوزه رفاه اجتماعي بعد از دفاع مقدس آنطور که بايد عمل نکرديم.
وي افزود: بخشي از آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از فقر ثمره اين کم توجهي بوده البته هر کسي از نگاه خود علتي براي آن مي‌يابد.

نمايشگاه توانمندي روستائيان و عشاير کشور

دومين نمايشگاه توانمندي روستائيان و عشاير کشور در روزهاي 15 الي 18 دي ماه سال جاري با حضور تمامي استان ها و شهرستان هاي کشور، دستگاه هاي اجرايي مرتبط با خدمت رساني به روستاها و مناطق عشايري، توليد کنندگان محصولات، صنايع دستي و روستايي در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار شد.

1

معرفي سه استان جرم‌خيز

رييس پليس آگاهي ناجا با اعلام سه استان جرم خيز کشور که در طول 9 ماه گذشته بيشترين جرايم و وقوعات رابه خودشان اختصاص داده اند گفت :همه استانها رصد مي شوند اما تمرکز ما بر استانهاي پر جمعيت است 

سردار محمدرضا مقيمي افزود: سه استان تهران، خراسان رضوي و اصفهان جرم خيزترين استان هاي کشور در طول 9 ماهه گذشته سال 95 معرفي شده اند.
وي افزود: فاکتورهاي مختلفي براي وقوع جرم در يک شهر وجود دارد بافت جمعيتي، مهاجر پذيري، فراواني جمعيت، وضعيت معيشتي و... از جمله مواردي است که باعث افزايش و کاهش ميزان جرايم به ويژه جرايم خشن در يک منطقه مي‌شود.

حالت های رنگی