امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

1

دبيرکل سازمان ملل: برجام عامل مهمي در صلح و ثبات بين المللي است

دبيرکل سازمان ملل متحد با اشاره به توافق هسته اي بين ايران و گروه 1+5، برجام را عامل مهمي در صلح و ثبات بين المللي دانست و حمايت خود و سازمان ملل متحد را از استمرار آن اعلام داشت.

به گزارش اداره کل ديپلماسي رسانه اي وزارت امور خارجه، «آنتونيو گوترش» دبيرکل سازمان ملل متحد در ديدار و گفت و گو با «محمد جواد ظريف» وزير امور خارجه ايران در حاشيه کنفرانس امنيتي مونيخ اين مطلب را بيان کرد.

1

هشتمين قاره جهان کشف شد

تحقيقات و گردآوري اطلاعات دانشمندان در دو دهه اخير از وجود قطعه زمين پهناوري با تمام ويژگي‌هاي يک قاره نشان دارد که تقريبا تمامي آن زير آب است.
بر اساس اين تحقيق که در نشريه انجمن جغرافي آمريکا منتشر شد، قاره ‹زيلنديا› پنج ميليون کيلومتر مربع وسعت دارد که تقريبا دو سوم مساحت قاره مجاور آن يعني استراليا است.
94 درصد اين قاره زير آب است و فقط دو قطعه زمين بزرگ، دو جزيره شمالي و جنوبي نيوزيلند و مجمع‌الجزاير کالدونياي نو از آب بيرون هستند.

1

اروپا خواستار همکاري با مسکو در مبارزه با داعش و حملات سايبري است

صدر اعظم آلمان از تمايل اتحاديه اروپا براي همکاري با مسکو در مبارزه با تروريست هاي داعش و نيز رايزني پيرامون حملات سايبري خبر داد.
به گزارش رويترز، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان ا در جريان کنفرانس امنيتي مونيخ اعلام کرد که عليرغم وجود برخي چالش ها در روابط ميان اتحاديه اروپا و روسيه، همکاري ميان دو طرف براي مبارزه با تروريسم از اهميت وافري برخوردار است.
صدر اعظم آلمان در اين باره تصريح کرد: مبارزه با تروريست هاي داعش از منافع مشترک طرفين به شمار مي آيد.

لاوروف: اظهارات مقام هاي غربي نشانه ادامه جنگ سرد است

سرگئي لاوروف وزير امور خارجه و رئيس هيات روسيه در نشست امنيتي مونيخ با انتقاد از رويکردهاي ضدروسي غرب تاکيد، کرد: اظهارات و مواضع مقام هاي غربي نشانه ادامه جنگ سرد است.
لاوروف در سخنراني خود افزود: جنگ سرد بين روسيه و غرب ادامه دارد و اظهارات مقام هاي اروپايي و آمريکايي از جمله در کنفرانس مونيخ، تائيد اين واقعيت است.
جنگ سرد اصطلاح مربوط به حاکميت تنش هاي نظامي و سياسي در روابط بلوک شرق به رهبري اتحاد جماهير شوروي و اردوگاه غرب به پيشگامي آمريکا است که پس از جنگ دوم جهاني آغاز شد و تقريبا تا چند سال پيش از فروپاشي اردوگاه کمونيسم در سال 1991 ادامه يافت، هر چند دامنه اي آن از دهه 80 ميلادي کاهش پيدا کرده بود.

واشنگتن اگزمينر: تعدادي از نمايندگان مجلس آمريکا در پي يافتن راهکارهاي حقوقي براي برکناري ترامپ

روزنامه ‘واشنگتن اگزمينر› گزارش داد: تعدادي از نمايندگان مخالف و اعضاي با نفوذ مجلس نمايندگان آمريکا که به نام «گروه مقاومت» به تازگي اعلام موجوديت کرده اند، درپي يافتن راهکارهاي حقوقي براي برکناري هرچه زودتر دونالد ترامپ هستند.
به نوشته اين روزنامه آمريکايي، برخي از اين افراد مي گويند: موضوع استيضاح او بايد حتي قبل ازمراسم تحليف انجام مي شد. اما اکنون ممکن است قدري به طول بکشد.

1

گوگل پس از فرمان ترامپ، خواهان بازگشت سريع کارکنانش از خارج شد

شرکت گوگل از برخي از کارکنانش که به خارج از آمريکا سفر کرده‌اند، خواسته است تا هر چه سريعتر به کشور بازگردند. 

اين درخواست پس از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا فرماني را در مورد ايجاد محدوديت‌هايي براي شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان براي ورود به آمريکا امضا کرد.
اين کشو‌رها شامل ايران، عراق، ليبي، سومالي، سودان، سوريه و يمن است.

نتانياهو زير فشار مخالفان براي استعفا

رهبر بزرگترين حزب مخالف کابينه رژيم صهيونيستي از بنيامين نتانياهو نخست وزير اين رژيم خواست به دليل پرونده فساد مالي استعفا دهد.
«اسحاق هرتزوگ» رهبر بزرگترين حزب مخالف کابينه در گفت و گو با شبکه دهم تلويزيون رژيم صهيونيستي خطاب به نتانياهو گفت: کار دست را انجام بده و کشور را بيش از اين به سمت سردرگمي و کشمش هاي داخلي سوق نده.

انتقاد هزاران استاد دانشگاه در آمريکا و 11 برنده نوبل از سياست هاي ضد مهاجرتي ترامپ

هزاران استاد دانشگاه در آمريکا از جمله مريم ميرزاخاني و 11 برنده جايزه نوبل طي درخواستي با سياستهاي مهاجرتي رئيس جمهوري آمريکا مخالفت کردند.
به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، در بيانيه اعتراض آميز اين اساتيد دانشگاه آمده است: ما اساتيد و محققان رشته هاي مختلف مي خواهيم نگراني و اعتراض جدي خود را نسبت به اين اقدام رئيس جمهوري آمريکا اعلام کنيم. ما قويا خواستار بازنگري در اين سياستهاي دونالد ترامپ هستيم.
در ادامه اين بيانيه عنوان شده است: اين سياست هاي ترامپ تبعيض آميز و براي منافع ملي آمريکا زيان بخش است. اين سياست ها فشار زيادي را به اعضاي جامعه ما وارد مي کند.
«دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريکا روزجمعه فرمان جنجال برانگيز اقدامات محدود کننده عليه مهاجران را امضا کرد

حالت های رنگی