امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

خط توليد شير خشک گلپايگان افتتاح شد

با حضور دكتر رومي؛
خط توليد شير خشک گلپايگان افتتاح شد
خط توليد شير خشک صنعتي و پودر آب پنير، در آييني با حضور جمعي از مردم ، مسئولان كشوري و محلي در شرکت شير پاستوريزه پگاه گلپايگان به بهره برداري رسيد.
در اين آيين مديرعامل هلدينگ صنايع غذايي، دارويي و کشاورزي صندوق بازنشستگي کشوري گفت: اکنون در کشور حدود 45 شرکت زير مجموعه اين هلدينگ است که در زمينه هاي توليد دارو، محصولات کشاورزي،دامپروري و محصولات غذايي فعاليت مي‌کنند
دكتر علي رومي گفت: انواع محصولات لبني در اين مجموعه با برند پگاه در داخل و خارج از كشور عرضه مي شوند.
دكتر رومي با اشاره به اينکه در مجموعه هلدينگ، کل شرکت هاي زير مجموعه در حال فعاليت هستند، افزود: بيش از 10 هزار نفر در اين مجموعه اشتغال پايدار دارند.
وي با بيان اينکه محصولات توليدي در مجموعه هلدينگ علاوه بر مصرف داخلي زمينه صادرات نيز دارد، گفت: هدفگذاري انجام شده براي صادرات سالانه 150 ميليون دلار محصول پيش بيني شده است.
دكتر رومي با اشاره به اينکه شرکت شير پاستوريزه پگاه گلپايگان از شرکت هاي موفق و نمونه با تنوع و کيفيت انواع محصولات لبني در کشور است، گفت: با افتتاح خط جديد شير خشک صنعتي و پودر آب پنير، اين شرکت قادر خواهد بود علاوه مصرف داخلي و صادرات انواع محصولات به کشورهاي همسايه، انواع پنير و محصولات پودري را نيز به کشور روسيه صادر کند.
بر پايه اين گزارش علي بختياري نماينده مردم شهرستان هاي گلپايگان و خوانسار در مجلس شوراي اسلامي نيز با اشاره به اينکه مصرف شير محصولات لبني در حفظ و ارتقاي سلامت مردم تاثيرگذار است، گفت: اکنون سرانه مصرف اين محصولات در کشور در حد مطلوب نيست و بايد با راهکارهاي مناسب و حمايت بيشتر از توليدکنندگان و مصرف کنندگان در اين زمينه تلاش بيشتري صورت گيرد.
اين گزارش مي افزايد: مديرعامل شرکت شير پاستوريزه پگاه گلپايگان در اين آيين گفت: با نصب العين قرار دادن فرمان مقام معظم رهبري در سال 95 (اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل)، چهار ميليارد و دويست ميليون تومان براي احداث ساختمان و تجهيز اين خط توليد با رعايت صرفه جويي و کيفي سازي محصولات براي عرضه به بازار و بدون دريافت تسهيلات بانکي، هزينه شد.
عبدالله قدوسي با اشاره به اينکه اين طرح در مدت 11 ماه با ظرفيت ورودي 10 تُن شير و يا آب پنير در ساعت به بهره برداري رسيد، گفت: اين خط توليد ظرفيت توليد روزانه هشت و نيم تن شير خشک صنعتي يا پنج تن پودر آب پنير را دارد.
مديرعامل شير پاستوريزه پگاه گلپايگان، پروتئين بالاي 10 درصد براي پودر آب پنير را از مزاياي محصول جديد اين شرکت براي مصارف داخلي و صادرات به ساير کشورها عنوان کرد و گفت: شير خشک و آب پنير در مصرف انواع گروه هاي صنايع غذايي کاربرد دارد.
وي گفت: اين شرکت در زمان حاضر روزانه حدود 200 تُن شير از دامداران از طريق تعاوني ها و مراکز خريد شهرستان گلپايگان دريافت مي کند.
قدوسي با بيان اينکه اکنون 230 نفر در شرکت شير پاستوريزه پگاه گلپايگان اشتغال دارند، توليد انواع پنير بُلغاري و ديگر پنيرها، ماست، کشک، دوغ و شيرهاي استريل و پاستوريز را از محصولات اين شرکت عنوان کرد.
وي افزود: با توجه به کيفيت و تنوع توليدات پگاه، محصولات اين شرکت به کليه استان ها و نيز کشورهاي پاکستان، افغانستان، عراق و ترکمنستان صادر مي شود.
شهرستان گلپايگان در 180 کيلومتري شمال غرب اصفهان قرار دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

حالت های رنگی