امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

يارانه نيازمندان افزايش مي‌يابد

رئيس مجلس پس از موافقت قاطع نمايندگان با افزايش مستمري مددجويان تحت پوشش کميته امداد و بهزيستي گفت: ما چرا پول يارانه‌ها را به افرادي مي‌دهيم که نياز ندارند و به افراد نيازمند نمي‌دهيم.

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در ادامه بررسي لايحه برنامه ششم توسعه با افزايش مستمري مددجويان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي موافقت کردند.
اين تصميم هنگام بررسي ماده 94 لايحه برنامه ششم توسعه گرفته شد.
بر اين اساس دولت موظف شد در طول اجراي قانون برنامه ششم هر سال مستمري خانوارهاي مددجويان تحت حمايت کميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي را علاوه بر يارانه موجود (يارانه اي که دريافت مي کنند) متناسب با محروميت بر مبناي 20 درصد حداقل دستمزد مصوب شوراي عالي کار ، از محل منابع يارانه ها در رديف خاص تامين و از طريق سازمانهاي مذکور در بودجه سنواتي پرداخت کند.
اين ماده با 183 راي موافق ، 10 راي مخالف و يک راي ممتنع از مجموع 221 نماينده حاضر در صحن علني تصويب شد و 27 نماينده برغم حضور در صحن علني مجلس در راي گيري شرکت نکردند.
علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي، پس از راي 83 درصدي نمايندگان مجلس به اين ماده گفت : با راي بسيار بالايي تصويب شد.
وي در جريان بررسي اين ماده نيز گفت: ما چرا پول يارانه ها را به افرادي مي دهيم که نياز ندارند و به افراد نيازمند نمي دهيم در حاليکه بايد به افرادي بدهيم که نياز دارند.
نمايندگان همچنين با بند هـ ماده 89 موافقت کردند که بر اساس آن وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي مکلف به اجراي نظام خدمات جامع و همگاني سلامت، با اولويت بهداشت و پيشگيري بر درمان و مبتني بر مراقبت هاي اوليه سلامت شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

حالت های رنگی