امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

جهانگيري:دولت نرخ 3600 توماني دلار را قبول ندارد

معاون اول رييس جمهوري با بيان اين که دولت به هيچ وجه به دنبال ايجاد نرخ جديد ارز در بازار نيست، گفت: برخي 3 هزار و 600 تومان را نرخ جديد دلار مطرح مي کنند، در صورتي که اين رقم درست نيست.

اسحاق جهانگيري در جلسه بررسي و ارزيابي عملکرد بانک مرکزي در زمينه پروژه هاي اقتصاد مقاومتي که با حضور رييس و معاونين بانک مرکزي برگزار شد، افزود: 40 ميليارد دلار صادرات غيرنفتي داريم و پيش بيني مي شود اين رقم به 50ميليارد دلار هم برسد، در 9 ماهه امسال 33 درصد رشد افزايش صادرات نفتي داشتيم که اميدواريم در ماه هاي پاياني سال اين رقم افزايش يابد.
معاون اول رييس جمهوري همچنين اظهار داشت: دلار حاصل از صادرات کالاهاي غيرنفتي بايد به سيستم کشور بازگردد و قابل قبول نيست که اگر در دوره اي صادر کنندگان با پيمان سپاري پرداخت مي کردند و گفته شد نرخ ارز خود را به نرخ آزاد بفروشند، درحال حاضر نيز تاکيد داريم ارز خود را به بانک مرکزي بفروشند.

جهانگيري با يادآوري اين که اين اقدامات در چارچوب اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي است، اظهاراميدواري کرد: تعللي نسبت به عرضه ارز يا فروش آن توسط صادرکنندگان به بانک مرکزي صورت نگيرد و نياز نباشد که آنان را مکلف کنيم و در حال حاضر مي توانند ارز را به قيمت آزاد به بانک مرکزي بفروشند.
وي خاطرنشان کرد: همه قوا موظف هستند بخشنامه دولت را رعايت کنند و صرافي ها بايد به کار اصلي خود بازگردند، کسي که مي خواهد از صرافي ها ارز خريداري کند بايد بر مبنايي باشد که رقم آن را بانک مرکزي در اين هفته اعلام مي کند.
وي اضافه کرد: اگر کسي مي خواهد از صرافي ارز خريداري کند معادل ريالي آن و دلار خريداري شده بايد مشخص شود که در چه مسيري مورد استفاده قرار مي گيرد.
معاون اول رييس جمهوري يادآور شد: اگر فردي ميزان بالايي دلار خريداري کرد اما مشخص نباشد که براي چه کاري است، هيات سه نفره اي براي بررسي اين موضوع و رصد آن مشخص شده است تا اخلالي در بازار صورت نگيرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

حالت های رنگی