امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

فقر غذايي4ميليون ايراني

معاون وزير و رئيس سازمان غذا و دارو، بر حذف کامل چربي هاي ترانس از محصولات غذايي تاکيد کرد و گفت: حذف روغن پالم از محصولات لبني سبب کاهش مصرف لبنيات پرچرب شده است.
رسول ديناروند با بيان اين مطلب که دنيا و از جمله کشور ما در حوزه غذا و تغذيه با سه چالش اصلي مواجه است، گفت: چالش اول فقر غذايي و سوء تغذيه است، بطوريکه بيش از 800 ميليون نفر گرسنه در جهان وجود دارد و در ايران هم متاسفانه هنوز در حدود 4 ميليون نفر کمتر از نياز غذا دريافت مي کنند. به خصوص در استان سيستان و بلوچستان، يکي از چالش هاي اساسي ما فقر غذايي و سوء تغذيه است که بايد براي حل آن تلاش شود.


وي از تقلبات غذايي و آلاينده هاي شيميايي، بيولوژيک و... به عنوان چالش دوم حوزه غذا نام برد و ادامه داد: هنوز درصد بالايي از فرآورده هاي غذايي که مردم دريافت مي کنند از نظر بهداشت و ايمني قابل تاييد نيستند. در سال اخير حدود 10 درصد نمونه هايي که ما آزمايش کرده ايم، مردود شده اند.
ديناروند به چالش سوم اشاره کرد و افزود: دريافت کالري بيش از نياز، چالش سوم است، بطوريکه در ايران بطور ميانگين کالري دريافتي 25 درصد بيش از نياز است.
وي در ادامه با اشاره به اولويت هاي غذايي کشور، تاکيد کرد: سلامت غذا نخستين مسئله است. ديناروند به معضل فقر غذايي اشاره کرد و اظهارداشت: در حال حاضر برخي از افراد جامعه، مانند مناطقي از استان سيستان و بلوچستان کالري مورد نياز بدن خود را دريافت نمي کنند و از عدم امنيت غذايي رنج مي برند که اين مسئله در حال پيگيري است. وي، شايع ترين مشکلات تغذيه اي در کشور را دريافت 25 درصد کالري اضافي و مصرف بيش از معمول غذا دانست و گفت: همين امر سبب افزايش وزن و چاقي در کشور شده است.
ديناروند به اولويت وزرات بهداشت در حوزه غذا و تغذيه اشاره کرد و افزود: با تدابيري که سازمان غذا و دارو انديشيده است سفره هاي مردم از سلامت بيشتري برخوردار خواهد شد.
وي به موضوع پالم اشاره کرد و گفت: در سه سال اخير سالانه در حدود 300 هزار تن کاهش واردات روغن پالم داشته ايم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

حالت های رنگی