امروز: جمعه 04 فروردين 1396 برابر با 24 مارس 2017

logo95

استرداد يکي از عوامل اصلي پرونده فساد نفتي به کشور

رئيس پليس بين الملل نيروي انتظامي از دستگيري و استرداد يکي از عوامل اصلي پرونده فساد نفتي به کشور خبر داد.

به گزارش روز يکشنبه پايگاه خبري پليس، سردار مسعود رضواني افزود: فرد ياد شده در يکي از کشورهاي آمريکاي مرکزي رديابي ، دستگير و به مقامات قضائي کشور تحويل داده شد.

وي اظهار کرد: پيرو اعلام و درخواست مقامات قضائي از پليس بين الملل در خصوص رديابي و استرداد يکي از عوامل اصلي پرونده بزرگ فساد نفتي، موضوع در دستور کار اين پليس قرار گرفت.

يارانه نيازمندان افزايش مي‌يابد

رئيس مجلس پس از موافقت قاطع نمايندگان با افزايش مستمري مددجويان تحت پوشش کميته امداد و بهزيستي گفت: ما چرا پول يارانه‌ها را به افرادي مي‌دهيم که نياز ندارند و به افراد نيازمند نمي‌دهيم.

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در ادامه بررسي لايحه برنامه ششم توسعه با افزايش مستمري مددجويان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي موافقت کردند.
اين تصميم هنگام بررسي ماده 94 لايحه برنامه ششم توسعه گرفته شد.

جهانگيري:دولت نرخ 3600 توماني دلار را قبول ندارد

معاون اول رييس جمهوري با بيان اين که دولت به هيچ وجه به دنبال ايجاد نرخ جديد ارز در بازار نيست، گفت: برخي 3 هزار و 600 تومان را نرخ جديد دلار مطرح مي کنند، در صورتي که اين رقم درست نيست.

اسحاق جهانگيري در جلسه بررسي و ارزيابي عملکرد بانک مرکزي در زمينه پروژه هاي اقتصاد مقاومتي که با حضور رييس و معاونين بانک مرکزي برگزار شد، افزود: 40 ميليارد دلار صادرات غيرنفتي داريم و پيش بيني مي شود اين رقم به 50ميليارد دلار هم برسد، در 9 ماهه امسال 33 درصد رشد افزايش صادرات نفتي داشتيم که اميدواريم در ماه هاي پاياني سال اين رقم افزايش يابد.

5 درصد حقوق فرهنگيان عضو صندوق ذخيره فرهنگيان به اين صندوق واريز مي‌شود

نمايندگان در ادامه بررسي لايحه برنامه ششم توسعه ماده‌اي را مصوب کردند که بر اساس آن 5 درصد حقوق فرهنگيان عضو صندوق ذخيره فرهنگيان به اين صندوق واريز مي‌شود.
با رأي نمايندگان بر اساس ماده 100 لايحه برنامه ششم توسعه، کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضويت صندوق ذخيره فرهنگيان را پذيرفته يا خواهند پذيرفت بايد ماهانه درصدي از حقوق و مزاياي خود را تا 5 درصد به حساب صندوق واريز کنند.

اختلاف نظر مجلس و دولت بر سر 58 ميليارد تومان مازاد يارانه ها

58 هزار ميليارد تومان پول مازاد بر مبلغ 42 هزار ميليارد توماني پرداخت يارانه ها که از محل درآمد هدفمندي يارانه ها حاصل گرديده موجب اختلاف مجلس و دولت شد.

سال آينده دولت از محل اجراي قانون هدفمندي يارانه ها صد هزار ميليارد تومان درآمد خواهد داشت که 42 هزار ميليارد تومان آن صرف پرداخت نقدي مي شود که 58 هزار ميليارد تومان آن به عنوان مازاد دراختيار دولت است.
نمايندگان مجلس عليرغم مخالفت رئيس سازمان برنامه ماده اي را به تصويب رساندند که براساس آن درآمدهاي حاصل از اجراي قانون هدفمندي يارانه ها وهزينه هاي مربوط به آن به صورت شفاف دربودجه ذکرمي شود.

فقر غذايي4ميليون ايراني

معاون وزير و رئيس سازمان غذا و دارو، بر حذف کامل چربي هاي ترانس از محصولات غذايي تاکيد کرد و گفت: حذف روغن پالم از محصولات لبني سبب کاهش مصرف لبنيات پرچرب شده است.
رسول ديناروند با بيان اين مطلب که دنيا و از جمله کشور ما در حوزه غذا و تغذيه با سه چالش اصلي مواجه است، گفت: چالش اول فقر غذايي و سوء تغذيه است، بطوريکه بيش از 800 ميليون نفر گرسنه در جهان وجود دارد و در ايران هم متاسفانه هنوز در حدود 4 ميليون نفر کمتر از نياز غذا دريافت مي کنند. به خصوص در استان سيستان و بلوچستان، يکي از چالش هاي اساسي ما فقر غذايي و سوء تغذيه است که بايد براي حل آن تلاش شود.

گسترش منطقه تجاري آزاد اورآسيا با حضور ايران

رئيسان جمهور چهار کشور اتحاديه اقتصادي اورآسيا با شروع مذاکرات درباره ايجاد منطقه تجارت آزاد با مصر، ايران، هند و سنگاپور موافقت کردند.

پايگاه خبري بوابه الفجر گزارش داد، سرژ سرکيسيان رئيس جمهوري ارمنستان که رياست اين کميسيون را برعهده دارد اين خبر را اعلام کرد.
وي گفت: اين تاييديه به معناي آن است که در زماني کوتاه اقداماتي براي امضاي پيمان به منظور ايجاد منطقه آزاد تجاري با کشورهاي ايران، مصر، هند و سنگاپور آغاز خواهد شد.

قطار نخجوان - مشهد موجب تحکيم روابط دوستي ايران و جمهوري آذربايجان مي شود

الهام علي اف از راه اندازي قطار مسافربري نخجوان - مشهد استقبال کرد و آن را براي تعيق روابط دوستي دو کشور ايران و جمهوري آذربايجان مهم ارزيابي کرد .
محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رييس کميسيون مشترک همکاري هاي اقتصادي ايران و جمهوري آذربايجان که در راس يک هيات اقتصادي بزرگ در باکو بسر مي برد با الهام علي اف رييس جمهوري آذربايجان ديدار کرد.

حالت های رنگی