خانه / اقتصادی / مفتح: به جای حذف ۴ صفر باید تورم را کاهش دهیم

مفتح: به جای حذف ۴ صفر باید تورم را کاهش دهیم

مفتح:
به جای حذف ۴ صفر باید تورم را کاهش دهیم
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: به جای حذف چهار صفر که تاثیری در اقتصاد ندارد باید تورم را کاهش دهیم.
محمد مهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره حذف چهار صفر از پول رایج کشور گفت: سال‌هاست که این صفرها حذف شده است و مردم به جای یک میلیون ریال و پانصد هزار ریال می‌گویند صد هزار تومان و پنجاه هزار تومان؛ آیا این کار تأثیری در اقتصاد داشته است؟
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حذف چهار صفر که در متغیر‌های اساسی اقتصاد مانند اشتغال، تورم و تولید ناخالص داخلی تاثیری ندارد، اصلاحات اقتصادی را باید به نحوی انجام دهیم در این متغیر‌های اساسی موثر واقع شود.
وی ادامه داد: درست است که با حذف چهار صفر مبادلات اقتصادی با تسهیل بیشتری صورت می‌گیرد که یک معیار خوب اقتصادی است اما با تورم بالایی که ما داریم این کار درست و کارشناسی نیست زیرا با سرعت به حالت قبلی باز می‌گردد.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیستم اقتصادی کشورهایی که صفرهای زیادی از پول ملی‌شان کم شده است، گفت: در تجربه‌های کشورهایی که چنین اتفاقی افتاده، آن‌ها ابتدا تورم‌شان را کنترل کردند و بعد دست به حذف صفر از پول‌شان زدند.
وی ادامه داد: اگر ما هم قصد داریم از پول ملی‌خودمان صفری را حذف کنیم باید ابتدا تورم‌مان را کاهش دهیم و کنترل کنیم.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر باید تمامی سیاست‌ها، کنترل‌ها و اقدامات ما متمرکز بر افزایش تولید ناخالص ملی، کنترل تورم و افزایش اشتغال باشد.

همچنین ببینید

شماره ۱۵۲۴ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۲۳ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۲۲ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۲۱ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۲۰ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۱۹ روزنامه صدای ملت