خانه / سیاسی / رئیس قوه قضائیه: بسیاری از فسادها محصول اقدام یک شبه نیست

رئیس قوه قضائیه: بسیاری از فسادها محصول اقدام یک شبه نیست

رئیس قوه قضائیه:
بسیاری از فسادها محصول اقدام یک شبه نیست

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه حضور سازمان بازرسی برای صیانت از مدیران و واقع نشدن فساد است نه مقابله با فساد، گفت: بسیاری از فسادها محصول اقدام یک شبه نیست محصول غفلت و چشم بستن روی خلاف است که امروز برای مردم غیر قابل تحمل شده است.
حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در آیین نکوداشت سی و هشتمین سالروز تاسیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به فسادهای صورت گرفته در سال‌های اخیر عنوان کرد: زمان این فسادها کجا بود چشمان تیزبان مدیران که این کژی را ندید؟ این مفاسد یکباره نشد کم کم با بی توجهی و غفلت و سهل انگاری اتفاق افتاد با این تفکر که اگر آقای فلانی بفهمد از چشم او می‌افتیم این اتفاق افتاد.
وی با بیان اینکه بسیاری از فسادها محصول اقدام یک شبه نیست محصول غفلت و چشم بستن روی خلاف است که امروز برای مردم غیر قابل تحمل شده است، گفت: باید احساس مسئولیت کرد بزرگترین گناه کوچک شمردن گناه است. فساد کم هم نباید تحمل شود. از رقم‌های پایین شروع می‌شود باید به آنها هم حساس بود .
رئیسی خاطرنشان کرد: حضور سازمان بازرسی برای صیانت از مدیران و واقع نشدن فساد است نه مقابله با فساد مهم‌ترین مساله در این جهت پیشنهاد سازمان بازرسی درباره اصلاح ساختارهاست. سال ۸۰ رهبری پیام مبارزه با فساد را صادر کردند تا سال ۸۳ ما نمایشگاه می‌گذاشتیم. برای همه وزارت خانه‌ها و دستگاه‌های مشمول قانون غرفه گذاشتند و از مدیران عالی و میانی بیش از ۵ هزار نفر برای بازدید آمدند نگاه بازرسین در این نمایشگاه به تصویر کشده شد.
رئیسی با بیان اینکه نظارت پذیری ارزش است، گفت: نظارت گریزی ضدارزش است در انجام امور و کارها اول باید پاسخگوی پروردگار و دوم ارباب رجوع، در مرحله سوم باید به عموم مردم باید پاسخگو باشیم، مرحله چهارم نیز مراتب پاسخگویی به نظام مدیریتی و سلسه دستگاه‌های نظارتی است.
رئیس دستگاه قضا افزود: شفافیت هم به دستگاه‌های نظارتی برای خوب نظارت کردن به مردم برای خوب دیدن و مدیران برای و خوب خدمت کردن کمک می‌کند.
وی با اشاره به مدت حضورش در آستان قدس گفت: همیشه برای مردم در بخش اقتصادی آستان قدس سوال مطرح بود و ما تلاش کردیم که آن را شفاف کنیم، برای همه سوال بود که درآمد و هزینه کرد شرکت‌های زیرمجوعه چگونه خرج می‌شود، همکاران ما یکسال روی آن کار کردند و سختی‌های بسیاری هم داشت، اما شفافیت برای اعتمادسازی بسیار مفید بود.

همچنین ببینید

شماره ۱۵۹۲ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۹۰ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۸۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۸۷ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۸۳ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۸۱ روزنامه صدای ملت