خانه / اقتصادی / تلاش برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه کاغذ

تلاش برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه کاغذ

تلاش برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه کاغذ

مدیرعامل تعاونی لیتوگراف گفت‌: حدود ۱۲۰۰ نفر متقاضی زینک معرفی شده‌اند که ۹۰ درصد آنها موفق به دریافت زینک شده‌ و سایرین هم در صورت نیاز با مراجعه به ما می توانند این کالا را دریافت کنند. در این میان تمام درخواست مطبوعات سراسر کشور مبنی بر در خواست زینک اجابت شده است.
قیمت زینک‌های ارائه شده از سوی تعاونی لیتوگراف را قیمتی دولتی دانست و گفت: بهترین نوع زینک با قیمت ۱۰ هزار تومان دو ورقی (۵۰*۷۰) در شرکت تعاونی لیتوگراف در حال توزیع است، این زینک با قیمت دولتی در بین درخواست دهندگان توزیع می‌شود، البته از این به بعد زینک با ارز نیمایی وارد خواهد شد که قیمت آن حدود ۱۸ هزار تومان تمام شده و در بازار آزاد با قیمت ۲۵ تومان ارائه می‌شود.
شجاع با اشاره به اقدام معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت توزیع زینک‌های وارداتی از طریق تعاونی لیتوگراف ابراز کرد: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لیست تمام کسانی که در خواست زینک خود را ثبت کرده بودند را به شرکت تعاونی لیتوگراف ارائه داده و تعاونی زینک‌ها را با ساز و کاری ویژه به متقاضیان ارائه کرد.
وی با اشاره به تعداد درخواست کنندگان زینک اظهار کرد: حدود ۱۲۰۰ نفر متقاضی زینک معرفی شده‌اند که ۹۰ درصد آنها موفق به دریافت زینک شده‌ و سایرین هم در صورت نیاز با مراجعه به ما می توانند این کالا را دریافت کنند. در این میان تمام درخواست مطبوعات سراسر کشور مبنی بر در خواست زینک اجابت شده است.مدیرعامل تعاونی لیتوگراف با تاکید بر وجود به کمیته راستی آزمایی برای توزیع زینک از سوی وزارت ارشاد ابراز کرد: این کمیته شامل تعدادی از کارشناسان و همچنین اعضای نظارت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد اسلامی است، این اعضاء اقدامات تعاونی را به درستی راستی آزمایی می کنند. از این به بعد زینک به ناشر یا روزنامه‌دار داده نمی‌شود بلکه آنان برای دریافت زینک باید به لیتوگرافی مشخص شده مراجعه کنند، در این اقدام زینک‌ها به لیتوگرافی فرستاده می‌شود تا بازار سیاه ایجاد نشده و زینک‌ها حتما در مسیر چاپ قرار بگیرد. مطبوعات چاپی نیز برای دریافت زینک باید تعداد روزنامه‌هایی که در طول یک ماه به چاپ رسانده‌اند را ارائه کنند تا به همان میزان زینک به آنان تعلق بگیرد. وی تاکید کرد: طی اقدامات فوق و همچنین پیگیری تعاونی و اتحادیه لیتوگراف سبب شد تا بتوانیم کالا مورد نیاز درخواستی را وارد بازار کرده و به دست مصرف‌کنندگان برسانیم.شجاع با اشاره به سفارش ۳۰۰ هزار مترمربع زینک از سوی تعاونی لیتوگراف خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۳۰۰ هزار مترمربع زینک در قالب ۲۰ کانتینر به کشور وارد شده و این مقدار با دستورالعمل های موجود در بین درخواست دهندگان زینک تقسیم شده است.

همچنین ببینید

شماره ۱۶۰۵ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۴ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۳ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۱ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۹۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۹۷ روزنامه صدای ملت